| anonim_4396 a întrebat:

M-am despartit de prietenul meu, ne-am certat si a zis ca nu mai poate asa, a facut din tantar armasar si a zis ca nu mai vrea sa fie cu mine. I-am zis bine, vorbim la scoala (suntem colegi de clasa). Ne-am despartit din cauza certurilor si neintelegerilor, de mult ne tot certam si nu mai merge nimic. Am fost un an si jumatate impreuna. A mai vrut el sa ne despartim dar de data asta a fost diferit, eu nu am mai insistat ca o sa mearga, si sa nu faca asta, l-am lasat sa faca ce vrea. Intrebarea mea este: cum ma abtin sa nu il caut? Stiu ca nu e bine si stiu ca ar fi posibil sa ma caute el daca i se face dor de mine. Dar imi e asa de greu fara el, nu stiu ce voi face sad. Ne-am despartit aseara, azi l-am vazut la scoala si nu prea e in apele lui, parea putin suparat. Am nevoie de un sfat. Ce fac sa nu il caut si sa ma resemnez daca totusi el nu ma mai cauta?sad

Răspuns Câştigător
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Indiferenta ti-l poate aduce inapoi,plus o doza buna de perfectiune.
Pe scurt,ai ocazia sa ii arati in fiecare zi ce a pierdut fara sa ii arunci in fata,fara sa te lauzi.

Fii mereu fericita,o prietena buna cu toti,flirteaza subtil cu baietii, arunca-i si lui ocheade ocazionale, nu ii arata deloc ca te afecteaza lipsa lui.

Crede-ma ca va fi uimit si starnit de subita schimbare in bine!

5 răspunsuri:
| NickiMinaj a răspuns:

De ce ai mai vrea o persoana care nu te merita? coboara-l de pe piedestal, e doar un alt cretin laughing gandind asa, ca si cum el e miezul (sau oricare altul ) nu faci decat sa ajungi sa inghiti mizerii de la orice ciumpalac. crede-ma, daca ii pasa suficient nu se purta asa.

| Larisa a răspuns:

Pai eu zic pentru moment sa fi puternica,sa nu-l cauti, si ca sa faci poti face asta, trebuie sa-ti ocupi timpul cu ceva interesant.Noi fetele de multe ori facem aceasta geseala,insistam la infinit,si le creeam baietilor impresia ca pot face ce vor cu noi,de asta sunte tratate asa cum suntem, de asta suntem inselate si mintite, ca nu ne apreciem si respectam mai mult. Sper sa ai puterea sa rezisti tantatiei de a-l cauta pana te cauta el.Bafta

| igori001 a răspuns:

Incearca sa cauti o alta persoana cu care sa vb sa te distrezi sa fii libera si sa uiti de el...

| CASsY_6727 a răspuns:

Nu ice nimeni ca e usor ba chiar din cotra e foarte greu.si stiu ca ori ce tiam spune noi...ca nu te merita ca e nesimtit si tot asa. stiu ca il iubesti si ca ti la el.cred ca te inteleg.dar parerea mea ete ca ar trebui sa il lasi pe el sa te caute daca vrea daca nu.gandestete ca poate asa a fost sa fie MULT SUCCESS:*

| fifiloi a răspuns:

Pai...o sa fie greu daca ti la el dar cautati pe alt cineva si vezi ce zice... daca vrea sa va impacati o sa iti zica tongue succes