| Robert97 a întrebat:

M-am indragostit de cea mai buna prietena a mea. Sa va spun o mica intrdocuere despre noi, suntem colegi de liceu, in prezent clasa a 12-a, suntem colegi de banca din clasa a 9-a chiar, la inceput eram simpli colegi, am observat in timp ca ne intelegem foarte bine si in decursul timpului am devenit cei mai buni prieteni, si tot asa suntem de vreo 3 ani. Pana acum ceva timp, nu am avut nici un interes pentru ea. Mereu am vazut-o ca pe o fata frumoasa, minunata, cu calitati deosebite, dar nu am observat-o in adevarul sens al cuvantului. Ei bine, de ceva timp, de ceva timp am inceput sa ma simt diferit/ciudat fata de ea, am simtit ca ceva se schimba in sentimentele mele pentru ea. Am analizat foarte bine situatia si mi-am dat seama ca e o persoana minunata, cu calitati pe care le admir si in prezenta careia ma simt foarte bine. Ideea este ca mi-am dat seama ca o iubesc in adevaratul sens al cuvantului, in prezent ea este tot ceea ce vreau sa obtin, vreau sa devina iubita mea si sa fiu cel mai mandru cand va fi. Cum credeti ca ar trebui sa o abordez? Cum sa ii spun? Deja imi bate inima doar cand ma gandesc ca va trebui sa ii marturisesc ceea ce simt pentru ea, apropo, sunt cam incepator in ale dragostei. Astept pareri :*

13 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Invit-o la tine la un film, pregateste vinu ghiurghiuliu (tiri tiri tiri dari dari da) beti pana va faceti manga si apoi SEX SALBATIC

| corbulalbrosu a răspuns:

O inviti la o plimbare in doi si in cazul ca va accepta, obligatoriu sa-i oferi un fir de floare ceea ce ii va sugera tot ce nu vei reusi sa-i spui tu prin viu grai. Succes.

| Robert97 explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc happy

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Robert97):

Poti fi sigur ca reusita va fi garantata in cea mai mare masura.

| Robert97 explică (pentru corbulalbrosu):

De ce? laughing)). Ce te face sa zici asta?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Robert97):

Experienta. Sunt "caine batran" trecut prin multe astfel de situatii. happy

| neutrino a răspuns:

Spune-i asa direct, ca de la prieten la prieten!

| Robert97 explică (pentru neutrino):

Asta am de gand, doar ca imi este frica, frica de esec

| neutrino a răspuns (pentru Robert97):

Si ce ai vrea acum, sa joace ea rolul de barbat, pentru ca tu este un "papa-lapte"?

| Robert97 explică (pentru neutrino):

Nu. ii voi spune in curand, in prag de sarbatori happy

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Daca tu ii spui direct hai sa-ti spun cum o sa fie scenariul : "Maria, eu chiar te plac"
"Pai noi suntem colegi de banca si prieteni de 4 ani... ti-am cam consolidat bine imaginea.Stiu cum sa te consider, iar tu dupa atata timp vrei sa sucesti lucrurile". O sa fie mega-super uimita si cel mai probabil o sa iasa urat. Propun sa te muti din banca cu ea, sa nu ii mai oferi atentia care o ofereai, sa faci totul invers si cand o safie chiar deranjata atunci este un moment bun sa-i spui.Ii mai misti putin partea emotionala.

| littlekitty223 a răspuns:

Spune-i ca o placi mult dar nu vrei sa strici prietenia voastra poate si ea simte la fel dar asteapta de mult sa faci tu primul pas gandeste-te bine la ce sa-i spui apoi spune-o pur si simplu. Daca e o prietena adevarata si nu te place te va intelege si prietenia voastra va continua dar la ce ai povestit tu pare imposibil sa nu te placa nici ea, multa bafta!

| Robert97 explică (pentru littlekitty223):

De ce esti asa sigur ca e imposibil sa nu ma placa nici ea? big grin