| bande a întrebat:

M-am indragostit de o colega de clasa.Sunt p clasa a 9-a, si pur si simplu m-am indragostit de ea, atunci cand se uita la mine intr-o ora de chimie. Faza e ca ea sta cu un tip mai mare p a 10 sau a 11-a. Ce m-a facut sa ma indragostesc de ea? Poi e simplu cum spuneam se tot "holba" la mine in ora si dupa putin timp am inceput sa o iubesc. A si nu vreau raspunsuri de genu "nu e bine sa iti faci iubita in clasa" si alte din astea pentru ca pur si simplu nu mi-o pot scoate din minte.Acum intrebarea Cum imi pot da seama daca si ea simte ceva pentru mine? P. S nu am avut iubita pana acum deci experienta0... si imi e si "frica" "rusine" sa vorbesc cu ea la modul daca ma place sau nu, doarece daca sentimentul nu ar fi reciproc (tin sa precizez ca la mine in clasa sunt 2 "cercuri" Loseri si Shmekeri cu 2shm ) si din al 2-lea cerc as ajunge in primul. Dau Funda la un raspuns inteligent

7 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

Eu cred ca cea mai buna idee este s-o intrebi personal, i spui frumos, pe nume si zici ca ai observato ca te-a observat si ea. Nu iesim la Un ceai fierbinte? eu fac ciinste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.seductierapida.ro/nonverbal.html
Eu sunt fata si e adevarat cam tot ce scrie pe aceasta pagina :) (P.s orice ai face nu trimite pe prietenii tai sai spuna... fetele urasc asta sau o iau in gluma. Daca esti timid spune-i pe messenger sau facebook) success!

| Andreeas2011 a răspuns:

Iti sugerez sa ai incredere in tine si tupeu si ia-o pas cu pas(am experienta).

| silviu67 a răspuns:

Pai sincer ce pot sa iti zic incearca sa comunici cu ea dar asta e si o chestie urata ca poti intra in friendzone deci... nu prea stiu ce asi face in locul tau dar comunicarea cu ea te asigura ca daca se desparte de tipu prezent si atuncea o sa poti face mutarea happy sucesswinking

| bande explică:

P.S mereu cand mai fac caterinca de un profesor comenteaza ca sunt nesimti si nu stiu ce, iar de putinele ori cand ma baga in seama "se face ca ma loveste"=pare cretin, dar nu gasesc cuvantul potrivit...

| LexxyVonDeux a răspuns:

Daca simte ceva pentru tine iti vei da seama din gesturile ei.Nu trebuie sa-ti fie rusine.Fii tu insuti! Bafta!

| Haran_Vlad_1998 a răspuns:

Ascultama daca chiar o iubesti cheam-o in oras duo intro cafenea si spune-i ce simti stiu ca iti va fi rusine dar dupa ce ai te vei simtii nemaipomenit si daca te place si ea sigur va renunta la celalalt tip vaza asta mereu merge big grin