| CristyCristian009 a întrebat:

Am 15 ani. De destul timp m-am indragostit de o colega de clasa.Sunt innebunit dupa ea dar ea e o fata mai populara si care nu s-ar uita la unul ca mine!sad.Ce as putea face ca sa o fac sa ma placa? Va rog frumos, sfaturi! Imi place foarte mult de ea!

5 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Cand o vezi singura poti sa incerci sa te bagi in seama cu ea.

| Rektsona a răspuns:

Spune-i. Ce poate fi mai eficient? sau da-te pe langa ea si arata-i macar

| 3amthinking a răspuns:

Iti dau un sfat: NU ii atrage atentia facand lucruri negative: nu jigni persoane, nu o enerva sau bazai doar ca sa te bage in seama, nu te da mare, NU. Sunt fata si stiu ca uni baieti asa incearca sa impresioneze, dar e total gresit, asta e exact ceea ce Nu ne place. Deci: comporta-te frumos cu ea si nu da semne PREA vizivbile, nu o priva de spatiu si nu te tine continuu dupa fundul ei. Daca te place, va cere ea atentie, ea va insista, poate ea se va face de ras, nu tu, dar tu nu vei rade si nu o vei judeca siii final fericit.
Sau varianta 2: nu te va baga in seama. Dar oricum uite un sfat: daca nu te place asa cum esti nu te merita! Daca te-ar place doar dupa ce ai 'impresiona-o' nu e ok.
Doar fi tu insuti!

| iarinaa a răspuns:

Sunteti prieteni? Vorbiti? Daca esti tipul de om care se poate face placut in sensul ca poti sa ii mentii atentia, interesul, incerca sa vorbesti cu ea, cheam-o afara, petreceti timp imrepuna la scoala. Daca esti,, timidul" ei bine e momentul sa iesi din aceasta zona si sa te faci remarcat de catre ea.

| CristyCristian009 explică (pentru iarinaa):

Suntem prieteni destul de buni dar ma tem sa nu o fac sa se simta prost sau ceva!