| Stephan_8577 a întrebat:

M'am indragostit de o fata de la mine din clasa...problema este ca ea e ceva mai inalta decat mine...suntem clasa a-VIII-a; eu am 1, 60 si ea 1, 70 crying
Cum as putea sa o cuceresc?straight face

4 răspunsuri:
| DEBrown a răspuns:

Incearca la alta. Imagineaza-ti cum veti arata pe strada, tu fiind mai scund decat ea.
P.S. Vei primi raspunsuri stupide gen: ca nu conteaza inaltimea si etc. Dar gandeste-te ca nu prea va potriviti asa.

| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Ai sa iti dai si tu drumu la crescut foarte repede! Fa un baschet, inot, ia vitamine si peste cateva luni o sa fi mai inalt ca ea happy

| MariaIoana a răspuns:

Nu conteaza inaltimea, "Dragostea nu are varsta, sex, culoare ", cum sa o cuceresti? o privire frumoasa, un compliment, poti sa ii pui o floare in banca,... poate chiar si un biletel " esti frumoasa, astazi, ca aceasta floare". Poti sa o inviti in pauze sa stati de vorba, eventual sa pregatesti un sandvici si pentru ea, sa il mancati impreuna in pauza... chestii de astea frumoase.Bafta happy

| StefanutZ_1919 a răspuns:

Sti...daca o iei din prima pe stilu' ala"Sunt prea mic, n-am nicio sansa, nu s-ar uita la mine etc."ai c*cat steagu' din prima.Lasi complexele si ai incredere in tine. Vorbeste cu ea, poarta-te frumos si sa ai si tu un aspect ingrijit. Daca e dispusa sa-ti dea o sansa, o sa treaca peste inaltime si o sa vada in tine doar calitati.De tine depinde.Bft la agatat si curajwinking