| alindobrin a întrebat:

M-am indragostit de o persoana casatorita, ce imi recomandati sa fac?

Răspuns Câştigător
| Rux04 a răspuns:

Sau îi poți spune să te caute doar dacă se va despărți de soț. Înșelatul provoacă suferință.

51 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sa respiri adanc si sa nu promiti mai mult decat poti oferi.
Nu poti sa stii daca e de vina sotul (pentru ca o neglijeaza) sau ea (pentru ca asa e caracterul ei).
Vei afla in timp.
Timp pierdut pentru o cauza nedreapta,perechile nu trebuiesc despartite.
Sa te gandesti ca, odata, demult, ea accepta si flirtul sotului ei cu aceeasi bucurie cu care acum il accepta pe al tau.
Dar daca tu simti nevoia sa-ti bati singur cuie in talpi, e dreptul tau.

| alindobrin explică (pentru greece12):

Ce am de pierdut? Mai mult are ea de pierdut decat eu.Mai mult sufera ea decat eu.
Desigur, ma pun si in postura sotului ei, care nu e o postura tocmai buna, dar decat sa stau cu cineva care nu ma iubeste mai bine divort.
Cred ca mai rau m-ar deranja sa sechestrez o femeie de un certificat de casatorie decat sa raman singur.
Sotul ei ar trebui sa intelegea si, daca o iubeste, sa ii dea drumul in natura. Eu asa faceam cu animalele salbatice.

| mgtow a răspuns:

Renunti la idee

| darrio2007 a răspuns:

Sa-ti vezi de treba ta.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Ce varsta ai tu ce varsta are fata de care te ai indragostit?

| Violleta2022 a răspuns:

Sa fugi cat mai departe de ea!
Este unica solutie, ca sa nu suferi si ca sa nu-ti complici viata, nici a ta si nici a ei.

| alindobrin explică (pentru Violleta2022):

Ai fost vreodata indragostita?

| Violleta2022 a răspuns (pentru alindobrin):

Da si sunt inca indragostita, de barbatul cu care m-am si maritat!

| Violleta2022 a răspuns:

Cu asa educatie si lipsa de respect, nu vei ajunge tu mai departe in viata.
Rusine parintilor care nu te-au educat!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sa te indragostesti de altcineva big grin

| alindobrin explică (pentru DoarBogdan):

De parca ii pot comanda inimii de cine sa se indragosteasca.

| DoarBogdan a răspuns (pentru alindobrin):

Asa este, insa... am spus ce recomandam sa faci.

Daca intrebai ce variante ai avea in situatia asta... atunci probabil as fi spus ca poti sa incerci sa vorbesti cu persoana respectiva pana cand iti da semne ca vrea sau nu vrea mai mult, sau sa o lasi in pace, sau sa incerci sa ignori, sau alte astfel de lucruri.

Succes sa ai! happy

| darrio2007 a răspuns (pentru alindobrin):

Sa comanzii inimii? Vai, ce sentimental esti!
Dar si egoist. Vezi-ti de ale tale daca nu esti in stare sa iti faci o relatie.

| alindobrin explică (pentru darrio2007):

Sentimental sunt si asa trebuie sa fie toti barbatii, dar egoist?
As fi daca i-as interzice ei sau lui sa isi mai iubeasca partenerul, dar eu nu le interzic lor asta.
Sigur, exista posibilitatea ca unul din ei sa imi interzica sa mai iubesc, dar atunci omul acela se va numi egoist sau gelos, iar tie nu iti plac oamenii egoisti, nu?
Stai, de fapt si tu esti unul, altfel nu mi-ai mai interzice sa iubesc.
Esti cumva invidios? ))

| darrio2007 a răspuns (pentru alindobrin):

De ce sa fiu invidios? Si eu sunt indragostit de o persoana casatorita.
De nevasta-mea.

| alindobrin explică (pentru darrio2007):

Fii îndrăgostit de ea în fiecare zi, altfel o vei pierde ca pe un prost și vei da vina pe cel pe care ți-a luat-o, în loc să te învinovățiști.

| darrio2007 a răspuns (pentru alindobrin):

Alo, gara, mai umbla putin pe la cartea de gramatica. Una e sa spui ca o pierzi ca pe un prost si alta sa spui ca o pierzi ca un prost. Maturizeaza-te, baiete, Am copii mai mari decat tine. Sau asteapta sa mai cresti si apoi sa pui intrebari pe acest site pentru oameni mari.

| alindobrin explică (pentru darrio2007):

"Maturizeaza-te, baiete, Am copii mai mari decat tine"

Amuzant. In primul rand, se pune punct dupa baiete, pentru ca ai facut doua afirmatii diferite.
In al doilea rand, nu poti sa spui ca ai copii mai mari decat mine, decat daca imi cunosti varsta.
Tu esti cel care are nevoie de maturizare, urgent! Tot ce am eu nevoie e sa dezactivez autocorectorul, asta-i tot.

| darrio2007 a răspuns (pentru alindobrin):

Maturizeaza-te!

| Emilian65 a răspuns:

Sa lasi persoana casatorita sa-si vada de familia ei si tu gaseste-ti o fata de aceeasi varsta cu tine si pe care sa o iubesti cu adevarat.

| alindobrin explică (pentru Emilian65):

De unde stii ca nu sunt de aceeasi varsta cu ea? Nu stii.
O voi lăsa să-și vadă de familia ei din momentul în care va înceta să flirteze cu mine, până atunci dragostea mea pentru ea va rămâne valabilă.

| Mayhem666 a răspuns:

Sa te dezindragostesti.

| alindobrin explică (pentru Mayhem666):

Am incercat dar nu pot.

| Mayhem666 a răspuns (pentru alindobrin):

Nu exista nu pot, dar exista nu vreau.

| alindobrin explică (pentru Mayhem666):

Nu vreau, nu vreau sa o pierd in lumea asta rea.

| Violleta2022 a răspuns (pentru alindobrin):

Ce sa pierzi baiete?
Ca oricum nu este femeia ta, odata ce ea este maritata!
Diferenta dintre animale si oamnei este ca noi, oamenii avem inteligenta si puterea sa intelegem ce este rau, ce este gresit, ce este interzis, ce nu este bine sa facem si mai ales de ce.
Cupleaza creierasul ala si intelege, ca o femeie maritata nu iti este accesibila si nu este a ta sa o cuceresti!

| alindobrin explică (pentru Violleta2022):

Fetito, nu si daca ea ma iubeatewinking
Cupleaza neuronii aia bine ca sa nu iti mai cada pe jos de la atata frustrare.

| Violleta2022 a răspuns (pentru alindobrin):

Nu mai sunt fetita de foarte multi ani si tocmai, ca eu judeca si gandesc, ceea ce tu nu esti capabil.
lasa frustrarea si intelege, ca nu tot ce zboara se mananca, iar o femeie maritata nu pleaca cu orice baitel, care se indragosteste de ea.

| alindobrin explică (pentru Violleta2022):

Nici eu nu mai sunt băiatel de multă vreme haha.
Când te limitezi la ceea ce știi și cunosti, experientele tale fara sa ti cont si de experientele altora, demonstrezi ca esti fetita, nu o femeie trecuta prin viata.
Te-ai gândit că femeia s-ar putea să nu se mai simtă iubită de soțul ei?
Nu, pentru că tu ai fost întotdeauna iubita de soțul tău, de aceea nu aveai de unde să știi că există si astfel de specimene.
Mai lasa-ti frustrarea asta de gaina batrana ce esti, ca nu toata lumea trebuie sa gandeasca ca tine.

| Violleta2022 a răspuns (pentru alindobrin):

Evident ca esti un "barbatel" imatur, daca nici sa judeci o situatie legala nu esti capabil, fiindca femeia aia este legal a altcuiva.
Daca femeia nu se mai simte iubita, poate sa divorteze si asta o va face femeie divortata si accesibila.

Dupa lipsa de respect pe care o arati pe forum, nu pari a avea nici creier si nici bun simt, deci este bine sa te lasam in pace, ca viata iti va da oricum ceea ce meriti.

| darrio2007 a răspuns (pentru alindobrin):

Daca nu mai esti baietel de ce iti ascunzi varsta la profilul tau? De obicei fetitele fac asta.

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Cica nu mai e baietel de mult. Dar nici barbat nu este, la cum scrie pe aici. Un „barbatel" frustrat!

| Werrich a răspuns:

Troll

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te distanțezi si sa rupi orice legatura cu ea. O relatie cu o persoana casatorita nu duce la nimic bun.

| alindobrin explică (pentru anonim_4396):

O iubesc si as merge pana in infern si inapoi pentru ea, daca, bineinteles, si ea m-ar iubi.

| Raniaa a răspuns:

Încearcă să te dezîndrăgostești

| Rux04 a răspuns:

Bună. Să stai în banca ta. Se poate afla de relație și îi vei provoca suferință soțului.

| alindobrin explică (pentru Rux04):

Fericirea mea nu conteaza, asa-i?

| Rux04 a răspuns (pentru alindobrin):

Sau îi poți spune să te caute doar dacă se va despărți de soț. Înșelatul provoacă suferință.

| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
Atentie mare cand te indragostesti de o persoana casatorita (fie ea femeie sau barbat). Nu ai mentionat sexul, de aceea am pus in paranteza. Exista in viata de cuplu, perioade de criza care determina partenerul, fie el femeie sau barbat, sa caute intelegere, liniste, comfort, in alta parte. Asta poate fi temporar sau poate fi de durata lunga.
Presupunanad ca e vorba de o femeie, fii atent sa nu isi dea seama sotul ca umbli la nevasta lui. Daca e gelos se poate lasa cu consecinte nasolae pentru tine, daca te prinde.

| alindobrin explică (pentru Octavian81):

Femeia(sau barbatul), după cum se spune, este ca un câine, dacă ai legat-o acasă ca să nu plece, atunci nu este a ta.
Iubirea, dupa parerea mea, trebuie sa fie libera, nu inchisa intr-o casa, intr-un certificat de casatorie.

| alindobrin explică (pentru Octavian81):

Oricum, bune sfaturile tale. Multumesc!

| FredericChopin a răspuns:

Sa iti iei gandul de la ea

| alindobrin explică (pentru FredericChopin):

Oh, dacă gândurile mele ar fi la ea!
Dar nu știu, nu cunosc gândurile ei și dacă mă poartă prin ele.
Tot ce știu este că ea răspunde la flirturile mele.
Nu-mi pot lua mintea de la ea pentru că inima mea a luat deja o decizie.

| StefanIlAreMare a răspuns:

Da o laba ca trece

| alindobrin explică (pentru StefanIlAreMare):

Nu trece. Il urasc din toata inima pe Cupidon.

| darrio2007 a răspuns (pentru alindobrin):

Stii macar cu ce se ocupa Cupidon? Am si eu un vecin pe nume Cupidon.

| alindobrin explică (pentru darrio2007):

Bravo, copile happy dar nimeni nu te-a intrebat de vecinu' tau.
Vrei sa ne spui mai multe despre el?

| alindobrin explică:

Sa inteleg ca ai fi preferat sa existe o diferenta de varsta pentru ati sustine argumentul tau? Amuzant.
Vârsta nu este totul, dragostea o suferă și pe aceasta, pe lângă multe alte suferințe.
Dacă cineva îi va strica căsnicia, va fi ea, nu eu.

P.S. Ai grijă de soția ta, pentru că mâine poate avea grijă altcineva de ea. Te pupa Jan.

| alindobrin explică:

@Jassmina Si daca e casatorita nu e accesibila, asa-i?
)) Am nevoie de actul de divorț ca să o cunosc, nu?
După cum ți-am spus, conectează bine neuronii astfel incat sa nu mai scape prostie pe marginea subiectului nostru.

| urlilnightmare a răspuns:

Zelensky