| anonim_4396 a întrebat:

M-am indragostit de un baiat de messenger, am fost impreuna timp de o luna, iar apoi sora lui mi-a zis ca are alta iubita si nu mai vrea sa fie cu mine. Am ramas prieteni si vorbim pe messenger mai tot timpul. Vreau sa fir iubitul meu din nou deoarece s-a despartit de acea fata.

13 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, daca aceasta relatie a fost doar pe messenger, atunci eu zic sa nu iti mai faci iluzii, pentru ca e doar o relatie oarecum virtuala, deci nu e una reala, pentru ca una reala este atunci cand esti in realitate cu cineva, deci daca nici macar nu l-ai vazut personal, eu cred ca cel mai bine ar fi sa iti indrepti privirile spre alt baiat, pentru ca vei gasi cu siguranta un baiat `real`.

| cioko19 a răspuns:

Ati fost impreuna doar pe "Messenger", sau ce? ca asta n-am prea inteles. Daca e doar asa .pe internet.pai ia zi tu, ce rost are? Atat ca povestiti.si gata. In realitate e altfel. nu trebuie sa traiesti si tu intr-o lume virtuala straight face.

| MajorAsshole a răspuns:

Ma uimeste faptul ca dupa toate astea, tu inca mai vrei sa fii cu el... Deci de fapt el avea alta iubita si inainte sa va cunoasteti voi? Tu ai fost cea inselata, sau tu ai fost persoana cu care a inselat-o pe iubita lui? Si da, cum au spus si ceilalti, o relatie pe Messenger e degeaba, nici macar nu cred ca se poate numi relatie...

| maxQ a răspuns:

Doamne pe zi ce trece ma uimeste "generatia hi5 " Bah baieti ia incercati si voi sa alergati dupa fete ca dupa tren.Decat sa dai massuri dati-mi id-uri de fete frumoasa sau baieti frumosi.

| zuzumic a răspuns:

O relatye doar pe messenger nu are ncic un viitor daca nu va avdeti fata in fata sa va taningety sa va sarutati sa va tineti imbrate nu e relatye deci de fapt el nu e iubitul tau ...cauta pe cineva care poate sa te tina imbrate atunci cand ai nevoie de cineva care sa faca asta

| sticss a răspuns:

Adevarat o relatie pe mesenger nu inseamna nimic practic sorry dar si-a batut joc de tine uital si platestei-o cu aceiasi moneda

| twidi a răspuns:

Nu poti cere dragoste cu sila. Sfatul meu este sa mergi mai departe ca baietii draguti sunt peste tot.si asa o sa iti fie si tie mai bine.nu o sa mai suferi aiureawinking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Relație pe net? What the hell? What is wrong with you people?!
Eu zic să-ți faci un prieten mai... REAL!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca vrei un prieten nu il cauta pe messenger...acolo toti isi vor bate joc de tine...pana si tu poti face asta daca vrei...cum sa mai vrei sa fii cu un baiat care tea cucerit cu messengeru?laughing)sorry da esti chiar fraiera rolling on the floor)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am cunoscut un tip pe messenger si spune ca ne cunoastem de la gradinita si ca ma iubeste. ce sa fac? sa il sterg de pe lista? si zice ca e din timisoara si ca nu are webcam simicrofon. sfatuiti-ma plsss!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine iti vezi de treaba ta, suferi putin si gata. ti-a facut-o odata tio face -n continuare.

| Ivo a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa mai continui.mai ales daca sunteti din orase diferite.nu are rost.

| angelinacodreanu a răspuns:

Ca tu ii esti draga si se gindea mai tot timpul la tine