| Raining a întrebat:

Ma aflu intr-o situatie de-a dreptul dureroasa si nu stiu ce sa fac. Trebuie sa pun capat relatiei dintre mine si o fata pe care am cunoscut-o pe internet (ne cunoastem de aproape un an si jumatate) si pe care am ajuns s-o iubesc foarte mult si nu stiu cum sa fac asta fara sa-i ranesc sentimentele, fara s-o fac s-o sufere. Eu am 27 ani iar ea care la inceput mi-a spus ca are 21 ani am aflat de curand ca are doar...16 ani. Am vrut sa pun capat relatiei noastre inca din acel moment insa ea a inceput sa planga spunandu-mi ca ma iubeste enorm de mult si ca mi-a ascuns adevarata ei varsta de frica sa nu ma piarda. I-am spus sincer ca daca mi-ar fi zis de la inceput ce varsta are nici nu as fi conceput sa incep o relatie cu ea data fiind diferenta de varsta dintre noi. Nu stiu ce sa fac, as da orice sa nu sufere, eu insumi am trecut printr-o relatie in urma careia am suferit foarte mult si nu doresc durerea asta nici celui mai mare dusman al meu. Ma lupt cu mine insumi sa nu mai simt nimic pentru ea sa n-o mai iubesc pentru ca nu e bine, insa nu reusesc sa mi-o scot din minte. Vreau ca ea sa-si traiasca adolescenta sa se indragosteasca de un baiat apropiat varstei ei, sa se bucure de anii astia frumosi care nu se mai intorc insa ea nici nu vrea sa auda. Imi spune intr-una ca eu insemn totul pentru ea si ca daca ma gandesc s-o parasesc ar muri. Ce pot sa fac in situatia asta? Va rog sa-mi spune-ti cum s-o fac sa accepte faptul ca noi doi nu putem fi impreuna?

3 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

Înțeleg problema ta dar relația voastră nu poate fi posibilă. Ești mai mare decât ea cu 11 ani, nici măcar majoră nu este. Explică-i că deși o iubești foarte mult trebuie să puneți capăt. Spune-i că nu vrei să-i strici copilăria, las-o să-și găsească pe cineva mai apropiat de vârstă ei. Tu însă te poți mărita, îți poți reface viața cu ajutorul alteia dar ea încă nu este pregătită. Apropo, din câte am citit ai precizat că va știți pe internet? Știi cum se spune, la distanță nimic nu ține! Fii fericit cu o fată în realitate, că, cu una în virtualitate nu va fi nimic.

| ASIGURATORUL a răspuns:

Nu ai spus daca ati avut si o intalnire fata in fata, sau doar totul a fost pe internet. Daca nu v-ati vazut niciodata este prea mult spus din partea amandurora ca va iubiti.Nu ai cum sa iubesti o persoana care nu ai vazut-o si nu ai convietuit cu ea.Poate fizic nu iti va place de ea, poate chiar iti va provoca repulsie. a te intelegeperfect cu o persoana pe net nu inseamna neaparat ca se poate naste si iubirea. Daca v-ati vazut, poate e doar o atractie fizica, iubirea comportand mai multe aspecte. Diferenta dintre voi nu este asa de mare, dar daca intr-adevar v-ati vazut si v-a placut unul de altul inca de la prima vedere, merita sa incercati sa mergeti mai departe, poate reprezinta pentru. tine marea iubire si nu merita sa ii dai cu piciorul. Poate daca ai sti ca e cu altcineva o sa fii gelos si sa iti dai seama ca intr-adevar o iubesti, dar sa nu fie prea tarziu pentru voi.Succes!

Răspuns utilizator avertizat