| 123Daniela123 a întrebat:

Ma consider foarte slaba.Adica am 1, 55, 37 de kg si 14 ani. Am picioarele subtiri si mainile de asemenea. Am sanii mici, adica port cupa A dar nu e vreo problema ca am timp sa ma dezvolt si am si fund, adica e ok dar to ma consider slaba plus ca toata lumea imi spune. Daca aveti de gand sa faceti misto sau sa radeti va rog sa nu mai raspundeti. Deci, ce as putea sa fac ca sa ma ingras? Sa fac sport sau?

8 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Consulta fata mea un nutritionist.
Nu te apuci de indopat doar asa dupa sfaturi de pareristi de TPU.

Bafta!

Asa, ce pot sa zic... baga un an tigari apoi lasa-te brusc, sau indu o depresie din te-miri-ce si apoi baga antidepresive juma de an si dupa ce le lasi te umfli.
Dar oricare din metodele astea ar putea sa fie cam toxic pentru tine.

Nutritionist, analize, alimentatie pe termn lung.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Nu ingrasatul e Solutia, Daniela, asta daca nu cumva vrei sa arati ca o skinny girl, cu burta si cu solduri. sfatul meu apucate de fitness, sau daca nu, de dans

| Azµre a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Sau chiar înot... s-ar putea să se mai înalțe puțin probabil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfatul meu e sa nu-ti faci nicio problema. daca esti sanatoasa asta e cel mai important. sunt persoane mai slabute si persoane mai plinute. totul tine de psihic si trebuie sa fi tu multumita cu tine insuti. mai ai timp sa te dezvolti si o sa vezi ca in cativa ani o sa ai un corp delicat si foarte atragator

| anamimanonim a răspuns:

Eu zic sa te duci la doctor, e cel mai bine. happy

| BellaBlack a răspuns:

Aceeasi situatie ca si mine la 14 ani. Daca faci sport, o sa ai mai multa pofta de mancare. Daca nu ai chef sa faci sport atunci ori mananci mai mult si des ori iei vitamine pentru pofta de mancare, cel mai bun e fierul(ceva mai puternic) si vitamina C intr-o cantitate mai mare(nu face rau) pentru a avea un corp mai sanatos. Daca nu mananci cu pofta nu te poti ingrasa sau daca esti o persoana mai depresiva, la fel.Eu personal am rezolvat-o cu fast food-urile,nu sunt sanatoase dar numai asa m-am putut ingrasa. Daca fumezi, renunta, daca nu, sa nu te apuci niciodata.Tu esti convinsa ca te vei dezvolta.dar cum? Corpul tau are nevoie de o multime de vitamine sa se dezvolte, ai sa ai la 20 de ani acelasi corp ca si la 14.Ai grija de tine.happy

| HaZaNiLiLo a răspuns:

Daca faci sport ori slabesti, ori iti tonifici corpul(depinde de sport)Pai nu stiu..de ce nu te duci la un nutritionist? Sau daca vrei sa te ingrasi mananca mai mult.thinking Habar n-am.Dar eu te sfatuiesc sa nu iei in considerare ce spune lumeahappy Daca te simti bine in corpul tau, e perfect.Si in legatura cu sanii..eu am 15 ani, 1.68 si 59 de kg(eu vreau sa mai slabesc)si tot nu am sanii maristraight face Asta nu conteaza asa de mult, dupa parerea mea.Nu stiu daca te-am ajutat, dar sper sa-ti rezolvi problema(care dupa parerea mea nu e o problemalaughing ). Bafta!

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru HaZaNiLiLo):

Sanii mari atrag o gramada de fraieri in juru tau... e mai bine fara sani laughing