| UserCP a întrebat:

Ma poate ajuta careva cu niste idei pentru o declaratie de dragoste in care sa ii demonstrez iubitei ca o iubesc? Mi-a zis sa ii demonstrez ca o iubesc

Răspuns Câştigător
| Ziser a răspuns:

Asta e ce i-am zis eu prietenei mele, mai schimba cuvintele cumva pentru ca asta a fost in alta circumstanță laughing) poftim :
Tu esti totul pentru mine,
Esti cea mai frumoasa, perfecta, draguta si inteligenta fata, care, cu zambetul tau, imi luminezi fiecare secunda din viata mea, glasul tau...este ca o serenada a îngerilor, aspectul tau, personalitatea ta si toate celelalte, daca-mi permiti...sunt sigur lucrarea Domnului.
Eu te iubesc din tot sufletul, tin la tine mai mult ca la oricine, daca ti s-ar intampla ceva as fi distrus.
Acum...ca stiu ca am fost apropiati inainte, sunt mandru ca am realizat ca am nevoie de tine si nu-mi pasa ce zic altii
Totul este despre mine si tine si stiu ca...nu va mai fi niciodata la fel...
Nu conteaza ce s-a intamplat. Nu conteaza ce ai facut. Nu conteaza ce vei face... Te voi iubi întotdeauna. Promit.
Am vrut sa-ti spun ca oriunde sunt si orice se intampla... Ma voi gandi mereu la tine si la momentele petrecute impreuna ca la cele mai fericite momente ale mele. As repeta asta din nou si din nou daca as avea de ales. N-am regrete. Uneori nu pot sa vad pe nimeni cand sunt cu tine...fiindca te vad doar pe tine... Si am stiu din secunda in care te-am intalnit ca era ceva in legatura cu tine de care aveam nevoie... Se pare ca nu era ceva totusi ci era faptul ca aveam nevoie de tine. Iar in legatura cu iubirea fata de tine...
Daca iubirea mea ar fi un ocean atunci nu ar mai fi pamant nicaieri. Daca iubirea mea ar fi un deșert atunci ai vedea doar nisip. Daca iubirea mea ar fi o stea...noaptea ar fi doar lumina. Nu exista un moment sau un loc pentru o dragoste adevarata. Ea se intampla accidental, intr-o bataie de inima, intr-o clipita... Si nu-mi pasa cat de greu este sa fii cu persoana iubita... Nimic nu e mai rau decat sa fii singur. Iar cel mai bine ma simt cand imi spui "Ceau" sau imi zambesti, pentru ca stiu ca...chiar si pentru o secunda ti-am trecut prin minte. Si poate ca deja iti dau impresia ca sunt nebun...dar sa stii ca eu sunt nebun...nebun dupa tine...
Te iubesc. Nu uita. Si nimeni nu poate schimba asta...

| OviTM a răspuns (pentru Ziser):

Mama! ce *** mea ai scris aici, vai si-amar, spune-i sa suga *** si daca te termini inseamna ca o iubesti daca nu asta e laughing.

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dragostea nu o dovedesti prin declaratii.Ci prin faptul de ai acorda atentia de care are nevoie.Se vede ca esti incepator in ale dragostei.

| mihai69 a răspuns:

Spune-i doar atât: dragostea NU e o teoremă, ca să poată fi demonstrată. E mai degrabă o religie: trebuie să crezi fără să „vezi" nimic.

Răspuns utilizator avertizat
| ywar a răspuns:

Fa bungee jumping, cu coarda mai lunga decat inaltimea!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ii demonstrezi asta, nu inseamna neaparat printr-o declaratie de dragoste, daca nu te pricepi, incearca altceva!

| MidnightR a răspuns:

Dar ea ti-a demonstrat ca te iubeste?

| raluca2711 a răspuns:

Dragostea nu poate fi demonstrata prin cuvinte,daca tu ii trimiti niste mesaje de pe internet,cu siguranta nu inseamna ca nu mai poti de dragul ei. Incearca sa-i arati dragostea ta prin fapte, prin gesturi dragute, prin flori atunci cand nu se asteapta, prin atentie. Dragostea nu inseamna doar mesaje frumoase. Daca o iubesti, cu siguranta isi va da seama din comportamentul tau! Bafta

| AndreeaMadalina01 a răspuns:

O poti duce intr-un loc romantic in care sa fiti doar voi doi, si sa mai cauti pe net poezii de dragoste cu numele ei, sa-i spui ca ea e totul pentru tine, n-ar dtrica sa iiei un inel sau un lantisor

| Ioanniss55 a răspuns:

Nu trebuie sa ii faci declaratii ca sa ii demonstrezi. Faptele conteaza. Prin fapte ii demonstrezi iubirea. Comporta-te frumos, fii atent cu ea, lucruri mărunte, dar doveditoare