| Andreiu68 a întrebat:

Ma simt descurajat si fara incredere in mine! Am 18 ani si nu am avut o iubita niciodata,o tinere de mana,un sarut,un noapte buna zis de la o fata. Toti baietii din anturajul meu au sau au avut o iubita pana la varsta mea; ci nu numai din anturajul meu, toata lumea, pana si copiii astia de 12 ani au sau au avut iubita, un sarut. Ma tem asa pe viitor ca voi sta singur,fara sotie,copii etc. Macar daca nu incercam sa imi fac o iubita mai ziceam, dar am incercat, am dat 8-9 esecuri la rand si nu am mai imcercat, m-am descurajat si am incetat sa caut( asta fiind acum 2ani). Anul asta am incercat sa imi fac iubita iar si am fost refuzat de 4 ori, iar m-am descurajat si nu am mai incercat sa imi caut, acuma m-am hotarat sa caut iar dar nu iesa. Ma uit pe strada am vazut un baieti mai mici ca mine de 14-15ani cu iubite cu chestii si sunt si urati ei(nu ii judec dar chiar asa sunt) si eu nema, Mi-au spus fetele ca sunt dragut si de treaba, dar cand sa le spun ca creau o relatie, m-a refuzat. Oare sunt chiar asa urat? Si asta zic ca conteaza si frumusetea... Uitati Niste poze cu mine https://m.imgur.com/a/KRStn Sa mai incerc sa caut? Sa las sa vine la mine fetele? Sa imi vad de viata mea, scoala, cariera etc si dupa 20 de ani sa imi fac o relatie? Funda. Spuneti-mi daca sunt urat sau altele.

13 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

1.noapte buna poti primi de la oricine te adresezi cu "noapte buna" inclusiv fete
2. e de rasul curcilor ca pana la varsta asta nu ai avut tupeu sa ai o iubita si sa constientizezi ca esti la varsta strabaterii cearsafurilor si distractiilor
3. e jalnic daca copii de 12 ani au mai mult tupeu sa agate o pasarica fata de tine
4. esti foarte tanar si ai intrat deja in panica din cauza unui lucru pe care il poti castiga doar cu tupeu si mers in club si un pahar de bautura. esti viitor student te asteapta viata cearsafurilor.
5. ca un sfat si nu iti va parea rau, inscriete la o facultate in alt oras, in acest moment te incui in camera si inveti temeinic pentru bac astfel incat sa fi admis la buget la o universitate in alt oras astfel vei sta la camin unde ti se va schimba perceptia si vei invata cum sa schimbi fetele ca pe sosetewinking fratele meu imi cer scuza ca am fost dur dar sper ca sfaturile mele sa te imbarbateze si sa reusesti sa pui fetel la respect

| MadRabbiT a răspuns:

Nu e timpul pierdut, fiecare isi are timpul, fi increzator, mai iesi si tu in cluburi party'uri si poate se lipeste ceva

| RAY a răspuns:

Urat nu esti, poate ai asteptari prea mari,poate ai ghinion,poate vorbesti doar cu fete frumoase cine stie, dar nu fi dezamagit ca vei gasi si tu una, nu isi pierde speranta, speranta e suflu vieti sa stii asta, fa culturism in continuare ca merita

| Sofer a răspuns:

Si eu am 20 de ani si nu am avut nicio relatia cu totul ca vorbesc cu fete pe facebook asa. Un sarut am avut daca pot spune asa pe la 15 ani cu o vecina de 12 ani dintr-o prostie ne jucam dea mirele si mireasa ca si cum ne-am fi casatorit laughing si da la final un sarut care a fost placut. Nici nu am cautat relatii ma concentrez sa imi iau bac-ul sa pot da in politie si dupa incerc sa imi fac o prietena/iubita. Nu se prabuseste lumea ca ai esuat sa intri in relatie cu cineva. In prima faza vorbeste cu fete de varsta de 14-16 ani si iesi la un suc la o plimbare prin parc sa se simta bine ca trebuie sa prinda drag de tine.

| WaterDrop a răspuns:

Serios? Ti s`au dat atatea sfaturi bune cand ai intrebat ultima oara asta si acum intrebi iar? Vrei un elixir secret sau ce? Ai impresia ca se va intampla un miracol din senin? NU exista nimic de genul asta.Dar cel mai probabil te complaci asa (Nu ma contrazice pana nu citesti ce inseamna cuvantul acesta)
Reciteste ce ti-am raspuns prima data si serios da`ti palme sa iesi din stare asta.

| UnBroken2016 a răspuns:

Ai 18 ani nu 50. Tu fii inteligent. Invata bine, obtine o slujba decenta care se planteste bine. Ai o viata buna si apare si o femeie de treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei,nu te lasa dezamagit cu una cu doua, mai incearca poate vei mai primi refuzuri-cine stir, dar stii ce e mai rau sa nu le primesti pentru ca nu faci nimic in acest sens!
Esti doar la inceput de drum, deci nu te da batut de urat nu esti urat probabil mai ai insa de lucrat la modul cum abordezi o fata si la caracterul tau.
Cauta-ti defectele si apoi repara-le!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noapte bună, tigrişor.

| UzOm a răspuns:

Tu ai 18 ani și te plângi de asta. laughing
Nici eu n-am avut o iubită, dar nu îmi fac griji. Pe mine nu ma interesează să am o prietenă, iubită sau soție deloc. După ce termin liceul am de gând să fac un curs de calificare și să-mi cumpăr cât mai multe cărți din diferitele religii ale lumii. Astfel pe lângă noul meu hobby, am să scap de stresul de a fi singur. Așa consider că e cel mai bine.

Oricum mai bine îţi vezi de şcoală şi carieră, că de iubire mai ai tu parte.

| MadagasHardwell a răspuns:

Frate, am si eu 18 ani si la fel ca tine n am avut deloc prietena pentru ca n am vrut si le-am lasat pe toate sa vina la mine in 4 labe. pe toate le am respins pentru ca in ziua de azi rar gasesti o fata cu care sa ai o relatie decenta si normala ca sa te tina, nu asa " la misto " cum sunt majoritatea cuplurilor in ziua de azi. Toate pi**ele(cu mici exceptii) sunt obsedate in ziua de azi de baieti cu bani, cu masina, de baruri si cluburi, de facebook si mai putin sa aiba o relatie in care sa existe sentimentul reciproc de dragoste."Interesul poarta fesu' " stii vorba aia.Fa-ti prietena cand simti ca e persoana potrivita ca sa nu-ti irosesti sentimentele aiurea pe toate parasutele.

| ValentynaTynaAmy a răspuns:

Vai de tine la ce ochii ai cum să nu ai tu o iubită. Trebuie să fi si tu mai bărbat nu așa dintr odată vrei să fi iubita mea etc
Eu am refuzat mulți băieți din cauza asta după 3 zile mă și invita la o intâlnire așa că mai treci pe la sală că mușchi rezolvă pe toate

| ValentynaTynaAmy a răspuns:

Crede-mă că ești drăguț dar nu te lăuda singur poți și mai mult decât asta deci ia-ți un fixativ un parfum haine faine un curs la sală și după chiar o să te vâneze fetele nu tu pe ele