| Biaa96 a întrebat:

Ma simt foarte aiurea, exact acum de Pastesad. Eu am 17 ani iar in urma cu 2 ani am fost impreuna timp de o luna cu un baiat care a fost primul meu prieten. Dupa ce ne-am despartit m-am atasat enorm de el, il iubeam dar nu vroiam sa mai fim impreuna ptc nu ma simteam atrasa de el. El nu a stiut niciodata asta si a incercat de foarte multe ori sa ne impacam dar l-am refuzat.Il iubesc, chiar daca multi spun ca nu-i adevarat, daca nu l-as iubi nu as plange atat de mult pentru el..Tot ce stiu e ca si acum dupa doi ani, inca ne iubim, ca am fost cea mai importanta fata pentru el si ca m-a iubit cum nu a iubit pe nimeni, ca am fost singura dupa care a plans si singura cu care ar vrea cu adevarat sa fie. El mi-a facut mult rau, adica m-a mintit mult de multe oristraight faceL-am rugat sa nu ma mai minta, dar..nu a putut.Doare atat de tare ca de fiecare data imi promite ca nu ma mai minte, iar in scurt timp aflu ca tocmai a facut-o! E groaznic, la dracu cu dragostea asta! Acum suntem certati, m-a mintit iar, dar el nu isi cere scuze niciodata, prea orgolios.Mereu eu il caut ca sa ne impacam, pentru ca el e sigur ca il iubesc atat de mult incat trec cu vederea absolut orice. Dar de data asta nu, nu mai vreau sa fiu eu cea care il cauta, au trecut deja cateva zile de cand nu vorbim si sunt sigura ca asteapta sa il caut chiar daca e constiend ca el trebuie sa faca asta, nu eu.Si nu o va face.Il cunosc.Si doare atat de tare! Nu e nici o intrebare, pur si simplu am vrut sa ma descarc.Multumesc celor care ati avut rabdare sa cititi... Un sfat se accepta mereu!sad

Răspuns Câştigător
| Senaris a răspuns:

Off, "Nimanui nu-i pasa daca esti trista asa ca poti fi la fel de bine si fericita". Incearca sa-l uiti, daca te-a mintit si nu renunta la orgoliu pentru tine inseamna ca nu te iubeste. Doare sa auzi cuvintele astea insa mai bine sa te trezesti la realitate. happy Bafta si Paste fericit alaturi de cei dragi!

4 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Lasa-l cu orgoliul lui!
Sunt sigura ca o sa intalnesti o persoana care sa te iubeasca cu adevarat, sa fie sincera cu tine si care nu o sa te reneasca asa cum o face acest baiat!
Trebuie doar sa iti dai sansa sa cunosti si alti baieti, sa nu mai fi fixata pe ideea ca il iubesti pe acesta. Te face sa suferi, si nu merita!

| roxynutza a răspuns:

Am trecut prin exact aceeasi situatie pana cand am spus gata stop asa nu se poate! imi pierdusem respectul de sine nu mai ascultam de nimeni parca eram oarba; si eu credeam ca ma iubeste dar pe urma am analizat daca m-ar fi iubit nu m-ar fi umilit asa de mult incat sa imi pierd incerederea in mine; am rupt orice legatura cu el iar apoi a venit plangand la mine dar era mult prea tarziu; poate nu il iubesti doar ca te-ai invatat cu el sunt totusi 2 ani si ti se pare ca totul se invarte in jurul luiwinking insa totul trebuie sa se invarta in jurul tauwinking:* succes si nu uita TU esti pe 1 loc :*

| Demonull a răspuns:

Uf nasol. da cum a spus si Boyka95 e genul acela de baiat care asteapta sa fie cautat..care s-a invațat să -i pici la picioare de cate ori are el chef si probabil de asta te si minte si nu cred ca te iubeste..crede-ma daca te-ar iubi nu ar face așa. Ai sa vezi, ești tânără ai timp să iți gasești dragostea adevărată, știi tu „ Nu merită sa plângi pentru nimeni si cei care merită nu te vor face sa plângi" Să ai de aici in colo doar zile pline de fericire happy

| Boyka95 a răspuns:

Daca nu asi lasa orgoliul pentru tine. e clar ca cv nu e in regula. s-a invatat sa il cauti tu. e genu ala de golanas care zice,, ma lasi? lasa ca tot tu ai sa ma cauti!,, deci lasa-l