| cinevainpanamea a întrebat:

Ma simt folosita, o carpa de sters pe jos!
Sunt cu prietenul meu cam de o luna.
El este genul caruia ii place sa ma faca geloasa rolling eyes adica cand e cu mine se uita dupa alte fete sa vada cum reactionez, pare ca se da de gol (adica zice ca "aaa cand am fost in club si am agatat-o p-aia... Oops n-am vrut sa zic asta." Sau ma rog ceva de genu.) [Ok, uneori chiar il credon the phone.
Si azi facea la fel in drum spre casa si pana la urma m-am saturat si am plecat de langa el si eram sictirita dar tot el s-a suparat happy a plecat inainte si nu mai vorbea cu mine nici macar nu se uita la mine si eu tipam la el sa-mi spuna ce are si sa vorbeasca cu mine, sa-mi comunice, dar el nimic, mi-a dat si cercelul inapoi pe care i-l dadusem cadou. Si a continuat sa mearga inainte.Eu m-am intors si am mers acasa pe alt drum. M-a sunat cand si-a dat seama ca nu mai sunt in spatele lui si mi-a zis "a ai plecat pe partea celalalta? bine pa" apoi il sunam intr-una si nu imi raspundea si mi-a dat mesaj sa nu-l mai sun ca ii consum bateria raised eyebrows straight face.
Apoi dupa vreo ora mi-a dat mesaj ca daca am plans ma lasa sa ma linistesc, dar sa nu-l mai caut cateva zile rolling eyes, ca inca mai suntem impreuna dar ca vrea o pauza.
In *** (scuzati-ma) am ramas afara cu mult dupa ora admisa de mama doar ca sa stau cu el pentru ca ma simt bine cu el si el face d`astea straight face?
mi s-a luat rau de tot de data asta dar nu pooot, deci chiar nu poooot sa ii spun ca nu vreau sa mai fim impreuna, nu am putere... O parte din mine vrea sa ma despart de el dar cealalta parte nu vrea...
ce sa fac, ca de despartit nu pot sa ma despart de el sad

______
Strofa asta explica muult mai bine ce simt

"Sunteti degeaba impreuna caci... in fiecare zi
luna dupa luna, el nu te iubeste, dar nu vezi
el fwte pe alta, tu visezi ca proasta...
te ataci singura pe toata piesa asta
Esti gata sa renunti la tot pentru baiatul ce te fwte
desi-n secunda doi, el ajunge sa te uite
mesaje de amor, scrise cu alta in dormitor
iti spune... iubita, te ador, mor de al tau dor
tu stii adevarul, dar nu poti de langa el sa pleci
te minti singura, papusa, singura te ineci
te complici ca proasta, frate, pentru un ratat
iti place sa ti vezi kipul langa un barbat adevarat
pentru trei minute de amor, te calci in picioare
unde e greseala oare cand spui ca te doare?
E greseala ta, copila... plateste pentru ea
nu e singura fetita ce imparte cu el iubirea..."

14 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

In popor, unui astfel de specimen. i se spune marlan! Dupa mine, asa este! Un astfel de om, va proceda toata viata la fel, nu se poate schimba.Cunosc foarte bine genul acesta de oameni! Crede-ma! Sunt oameni lipsiti de caracter, oameni slabi.Acesti asa zisi barbati, sunt de fapt cei care nu au deloc, dar deloc incredere in ei, si testeaza, tot timpul persoana pe care spun ca o iubesc.Sunt priceputi la "dragoste", dar sunt tare nepriceputi la sentimentele umane. Tu, de doua luni, esti cu nervii la pamant.De ce sa te lasi doborata de un astfel de tiran?

| andreea_9470 a răspuns:

Daca as fii in locul tau si as citi versurile astea, sigur as avea puterea sa ma despart de el.
deci hai sa fim seriosi, stii ca isi bate joc de tine si tu mai stai cu el?:O
trebuie sa ii dai papucii.nu poti sta toata viata cu unul ca el.NU TE MERITA.si daca nu il lasi acum, o sa regreti dupa aia cand o sa faca prostii si mai mari

| Lexiiii a răspuns:

Trbuie sa ai vointa.Stiu ca doare dar te rog incearca.
E prost straight face,nu vezi ca nu te apreciaza, da-l in pl*.Nu esti pentru el.Sfatul meu e sa il lasi, mai sunt baieti. Orice iubire trece la un momentdat. Timpul va vindeca orice rana.Si de preferinta sa nu il vezi macar vroi 2 saptamani.Lasa pe el sa te caute. Devino tu aia rea.
Da te rog incearca love struck
Succes love struck(ai grija )

| CrySsa_4535 a răspuns:

Cum sa numeste melodia?

| Ruxii a răspuns:

Esti de o luna cu el si zici ca nu poti? straight face

eu sunt cu prietenul meu de 3 ani si daca mi-ar face asa ceva i-as zice paa wave

de ce sa ajungi bataia lui de joc? daca dupa o luna face asa, dar dupa un an.doi.zece?

eu zic sa te gandesti binewinking

| Mony_4137 a răspuns:

Auzi papuso?
Nu te merita!
Nu te lasa calcata in picioare!

| alexutu001 a răspuns:

Buna, pff e clar ca nu tine la tine cum zicea si "o fetita" daca la inceput face asa mai tarziu o sa fie si mai grav eu te sfatuiesc sa incerci sa-ti gasesti pe altcineva sau nu-l mai cauta pentru ceva vreme poate atunci te cauta el daca chiar tine la tine incearca sa-l faci gelos in perioada asta sa vezi daca reactioneaza intr-un anumit fel, dar daca ti-a cerut o pauza e clar ca relatia nu va mai rezista mult stiu ca ti-e greu dar incearca sa cauti pe altcinevastraight face numai bine :*

| alexandra_7387 a răspuns:

Isi bate joc de tine! happy Asa mi s-a intamplat si mie la varsta de 15 ani, am fost cu un baiat mai mare cu 3 ani decat mine, la fel facea si cu mine, cum face el cu tine happy vroia cica sa ma faca geloasa intalnindu-se cu alte fete, fiind impreuna chiar si cu verisoara mea. happy
Si eu il iertam de fiecare data, pana cand intr-o zi i-am zis, ori eu, ori numai ai ce discuta cu mine. Intr-un fel vroiam sa ma despart de el, dar intr-altul nu, aveam impresia ca il iubesc, dar nu il iubeam, asa se intampla si cu tine, asta nu e iubire! Pana cand a reusit sa ma duca in patul lui, fara voia mea, evident, aveam 15 ani. Blestem ceasul cand l-am intalnit, si as vrea sa pot da timpul inapoi sa nu fac ceea ce am facut.happy
Desparte-te de el, si incearca sa numai intrii in contact cu baieti de genul asta.
Pa, pa.

| Deya_6605 a răspuns:

Stiu cum e. Asa ma comport si eu cu prietenul meu. Imi place la nebunie sa il fac gelos, doar ca eu tin enorm la el si ii dovedesc ca nu`mi pasa de el blushing. In fine. happy. Eu zic sa ii spui ca nu mai esti cu el si daca a tinut / tine cu adevarat la tine o sa`si ceara scuze. Daca nu o face sa nu regreti happy. Inseamna ca nu te-a iubit si nu trebuie sa-ti para rau dupa unul ca el... Mai sunt o multime de baieti, nu e el ultimul.

Sper ca ti-am fost de ajutor happy

| kidddo14 a răspuns:

Esti prea fata, stai cu el cu toate ca isi bate joc de tine? Oricat de mult ai tine la el... iubirea poate o fi oarba, dar asta nu inseamna ca tu nu poti vedea.

Despartate de el.Zau acum, cu parere de rau, iti spun pari josnica fata de el, da-i tu peste nas si cand te mai suna, orice ti-ar spune "iarta-ma am fost un prost, te iubesc etc" spune-i ca nu mai vrei sa continui.
Prima data cand s-a intamplat sa va certati a fost vina lui, dar sa nu crezi ca va inceta daca asta ii in fire, daca se va mai intampla odata va fi vina ta, ca ai fost prea proasta sa-l ierti.

SCUZE ca vorbesc urat, incerc sa-ti explic.Pa ai grija de tine si de ce faci.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am intrat aici din intamplare si nu m-am putut opri din citit. nu stiu ce varsta ai in primul rand si daca ai resurse sa-ti revii vreodata.in locul tau scriam pentru mine ce ai scris tu pentru lume si numai citind o singura data stiam ce am de facut. el stie clar ce simti tu pentru el si daca ai vreun dubiu, intr-adevar : face pipi pe tine cu intentie si placere. si daca stai sa te gandesti il cam incurajezi.pe scurt : NU TE IUBESTE!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine nu te complica, eu sint in aceeasi relatie ca tine, de fapt eu scriu mesaje de despartire dar el tot ma intaorce inaoi desi sint mai mult 100% ca doar simula tot... si stii, mi-e foarte greu, dar iata am sters tot, se peste tot sa nu mai am contact cu el... gata, mai bine singura decit cu cineva care nu te apreciaza!

| o fetita_6047 a răspuns:

Clar nu e pentru tine! se vede ca nu tine la tine daca iti face faze de astea! ar trebui sa se comporte altfel cu tine mai ales ca sunteti la inceputul relatiei... daca acum la inceput face asa, peste cateva luni cum va fi? si dc zici ca nu poti sa te desparti de el? poti, doar trebuie sa vrei! succes:*

| dally_7617 a răspuns:

Ar fi bine sa te intalnesti cu el
sai spui tot ce ai pe suflet
si apoi sa te desparti de el
el chiar nu te merita...
poate isi va da intr-o zi seama ce a pierduthappy
pup!