| TheLastOfMe a întrebat:

Ma simt singur si nu am mai avut o relatie de mai bine de un an, ma simt ciudat si ma inchid din ce in ce mai mult in mine, unde gresesc? Ma desconsider si am o stima de sine extrem de scazuta.
Sfaturi pentru a alunga singurătatea?

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

In acest moment, e alegerea ta sa fii singur, stiai?
Devin-o din nou interesat de...tot!
Stiri,prieteni,cunostinte,rude,retete culinare,programe soft si hard,exercitii logice,sudoku, animale de companie, timpul probail, mersul autobuzelor, gradinarit....doamne,viata are atatea culori si tu ai ales gri-ul asta mohorat?
Inceteaza sa mai traiesti in poeziile lui Bacovia,iesi din tine,lasa oboseala asta de viata care te-a apucat,deschide usa si fii asa cum iti vine!
Fa ce-ti vine,razi la copii mici,zambeste floraresei din colt,ajuta un mosulet sa treaca strada,cumpara un trandafir,asa,fara motiv,si da-l primei fete frumoase pe care o intalnesti sau unei doamne in varsta care se vede c-a fost frumoasa la tineretea ei,nu mai sta inert sa-ti plangi de mila!
Fa lucruri bune,din bucuria celorlalti,te vei bucura si tu.
Citeste glume,vezi comedii-nu romantice!-,cauta stand-up daca-ti place,razi intentionat,iti schimba starea te binedispune si ideile iti vin!
Si, te asigur, avand un nou aer, proaspat si voios, te vor observa cei din jur...si-o sa-i observi si tu.
De aici si pana la avea o noua relatie, nu-i departe.
Trezeste-te!
Bafta!

| sweetys a răspuns:

Mergi la sala, creste si stima de sine si intalnesti si persoane noi

| Violleta2022 a răspuns:

Cati ani ai?
esti inca elev sau adult?

| TheLastOfMe explică (pentru Violleta2022):

23, adult. happy Salariat

| Violleta2022 a răspuns (pentru TheLastOfMe):

Iesi afara sa te intalnesti cu prietenii! Sunt convinsa ca nu s-au insurat toti...deci gasesti tu unul cu cares a iesi la o plimbare, sau la o bere, undeva.
Fa-ti timp sa te apuci de un sport, mergi la sala ori citeste carti de toate genurile, ca sa-ti imbogatesti cunsotintele si sa-ti elevezi vocabularul, crescandu-ti incredrea in propria-ti persoana.

| Danny28 a răspuns:

Lasa-le incolo de relatii? Nu vezi cati si cate se despart, eventual baga divort? Iubire adevarata nu mai gasesti in ziua de azi, i-a luat locul iubirea pentru bani. Si eu eram in situatia ta, dar am invatat sa nu imi mai pese. Daca te va vrea o fata, e super, daca nu, iar e super. Nu-ti mai bate capul.

| Danny28 a răspuns (pentru Danny28):

Am vrut sa pun "." in loc de "?" la prima propozitie. Scuze.

| doctorsex96 a răspuns:

1. de lasi de masturbare

2. incerci sa iesi cu persoane noi in oras

ajuta foarte mult

cu stima jonel

| Anaiad4321 a răspuns:

Ieri m-am despartit de iubitul meu. Ma simt mai bine singura...e greu uneori dar nu as mai da linistea pe nimic...

| TheLastOfMe explică (pentru Anaiad4321):

De ce v-ați despărțit? Daca e ok sa întreb.