| anonim_4396 a întrebat:

Ma tot cert cu prietenul meu si acum el spune ca vrea sa fie o perioada departe de mine. Credeti ca vorbeste serios atunci cand spune ca o sa ne impacam? mentionez ca el a recunoscut ca este neserios

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, e posibil sa doreasca o pauza in relatie si apoi va veti impaca, dar din pacate se poate ca el sa nu mai doreasca sa se impace cu tine si sa spuna ca e o pauza, dar aceea pauza doar el stie cat va dura; unii asa fac, cauta scuza asta ca vor o pauza, ca vrea sa fie o perioada singur.Deci,e posibil ca in timpul pauzei, sa isi dea seama de ceea ce simte, sa ii se faca dor de tine, apoi sa se impace cu tine, exista si varianta mai rea...adica dupa aceasta perioada el sa nu mai doreasca sa fie deloc cu tine si sa se desparta definitiv de tine, depinde.
DAca vb.serios sau nu, doar el poate sti, tu il cunosti mai bine, depinde ce relatie a-ti avut; poate din cauza atator certuri, poate vrea putina libertate, poate vrea liniste sau poate nici el nu stie ce vreahee hee.
Respecta-i decizia si asteapta, altceva nu ai de facut... orice ar face el, tu fi puternica si ai grija ce faci!

6 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

S-ar putea ca aceasta "pauza" pe care o doreste sa fie de fapt un micut pretext pentru a incheia definitiv relatia!
Daca as fi in locul tau, i-as zice ca, atata timp cat este neserios, nu am ce discuta cu el!
Nu crezi ca e mai bine sa incheiati, ce mai poti spera de la unul ca el?winking

| Lorelai a răspuns:

Poate vorbeste serios ca vrea sa va impacati dupa ce el isi face bine de caplaughing Nu te iubeste cu adevarat, crede-ma!

| :X pinky love you :X a răspuns:

Sincer... daca vrea o pauza daio ca daca stai cu el asa nu are farmec. Asta este daca nu se mai impaca desi poate chiar isi doreste o mica pauzabig grin

| alonet a răspuns:

Pai daca a zis ca e neserios inseamna ca te apreciaza si ca nu ii comvine sa te insele pe fata, asa ca ia o pauza de la tine sa fie cu constiinta impacata daca iasa si cu altele, si cand se satura de aventuri se intoarce la tine, asta numai daca tu intre timp nu o arzi si tu aiurea. i nasoala situatia sad

| sbk a răspuns:

Din propria experienta nu cred ca se va mai intoarce, incearca sa te obisnuiesti cu gandul de cat timp sunteti impreuna? El vrea sa incerce ceva nou, o experienta noua(fata), cred ca s-a plictisit de tine, crede-ma ca stiu sentimentul si e foarte dureros mai ales daca il iubesti

| cineva_6045 a răspuns:

Problema mea este ca nu am fost foarte mult timp impreuna si nu mai stiu ce sa cred... ultima data mi-a spus ca cineva i`a spus ceva despre mine dar nu vrea sa imi spuna cine si ce i`a spus