| eevvaa a întrebat:

Mai devreme va spuneam ca ca prietenul meu imi cere sa incepem viata sexuala, am facut-o. Acum am simptome de sarcina si el vrea sa lasam copilul daca se va adeveri ca sunt intr-adevar insarcinata.Ce sa fac?

10 răspunsuri:
| ByaSimpleGirl a răspuns:

Ce zici de un test de sarcina si daca se dovedeste ca esti insarcinata sa le spui parintilor, ei stiu mai bine.

| neutrino a răspuns:

Asa o mare iubire trebuie completata si cu un bebelus. Cu siguranta ca parintii tai vor fi mandri de tine si de abia asteapta sa creasca o nepotica/un nepotel.

| Fatamuntilor a răspuns:

De capul tau si mai ales daca esti minora nu poti face NIMIC!
Cum adica ai simptome de sarcina? Ai facut acel test? La ginecolog mergi?

In fine. Daca toate aceste sunt adevarate vorbeste cu parintii tai, singurii in masura sa hotarasca ceea ce este mai bine.

| minrest a răspuns:

Vrei sa ai copii la 15 ani, sa renunti la scoala, sa nu poti sa fii decat femeie de servici sau vinzatoare zi lumina? Ciudate gusturi. Daca vroia sa faca copii cu tine, te lua intai de nevasta. Am impresia ca cineva profita de tine la greu. Succes.

| halogen001 a răspuns:

Parintii tai ar trebui sa stie care e situatia si sa hotarati toti impreuna - tu, prietenul, parintii. In mod obisnuit copiii se fac mai tarziu.

| Alcyon a răspuns:

Nu se poate sa ai simptome de sarcina atat de repede. Ati facut-o neprotejat? Daca v-ati protejat, nu esti gravida. Temerile astea ale tale insa, demonstreaza inca o data faptul ca nu esti pregatita pentru viata sexuala. Si daca ai fi fata mea, ti-as trage o mama de bataie, sa-ti treaca toata pofta de sex happy Suna urat, dar cred ca ti-ar prinde bine o smotoceala. Tu crezi ca un copil e o papusica? O cumperi si pe urma o abandonezi intr-un colt? Am cunoscut o fata care a facut copil la 15 ani si a ajuns ca vai de ea. Daca n-ai bacul, nu te angajezi nici vanzatoare. Ajungi pe drumuri, cu un bebelus in spate. Barbatilor nu le pasa, ca ei iti fac plodul si-si gasesc pe alta. Baiatul are doar 21 de ani. Pana la 30, cand o sa vrea sa se insoare, mai schimba vreo 10-15 femei.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Oho bravo, chiar nu am ce spune. Ai 15 ani si esti mamica. Ce poate sa fie mai frumos? Esti un copil tare inconstient si prietenul tau e cretin. Mergi si spune-i mamei tale ce a facut mandretea ei de fata. O sa sara in sus de bucurie.

| ONElena11 a răspuns:

Ai primit ceea ce meriti fiindca esti proasta

Răspuns utilizator avertizat
| wweee a răspuns:

Ok, ti-a cerut asta, se pare ca si tu ai vrut.dar sa stii..sau nu, mai bine spune-i ca exista protectie, acel "fes" care te scapa de multe probleme. Sau si tu ai cateva variante de e evita o sarcina. Ce naiba., atat de mare e dorinta de dragoste incat ratiunea se duce la naiba? Gandim doar cu hormonii?
Sunt nou pe site, mai exact de apx 1 ora, dar am citit multe postari asemanatoare cu a ta... si imi dau seama ca fetele sunt foarte, foarte naive happy la naiba, le credeam niste fiinte mai puternice, care nu se lasa influentate.
Dar se pare ca m-am inselat happy
Ce sa faci? Acum astepti happy
Pot sa te intreb ce simptome ai? Sunt curios laughing) si cand s-a intamplat "inflorirea bujorului"?happy