| Andreea_Laura_1995_ZEqj a întrebat:

Mai există riscul să fi ramas însarcinata daca la câteva zile dupa ce am avut ultimul contact sexuala neprotejat( nu a ejaculat in mine) mi a curs vreo 3-4 zile sange si o cantitate destul de mare (trebuia sa imi menstruatia vina la 10 zile dupa ultimul contact), luna trecuta mi a venit aproximativ fix la 30 zile dupa ultimul contact iar luna asta la fel ( am avut aproximativ identice ambele mentruații ca durată, cantitate, doar date diferite) și am mai facut și un test la aproape o luna tot dupa ultimul contact și a ieșit negativ.
Deci încă o data care e riscul să fiu însarcinata?

Răspuns Câştigător
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Nu esti insarcinata.
Sunt rare cazurile in care femeile insarcinate mai au ciclu. Iar daca il au, e de durata redusa si cantitate, totodata.
Stai linistita. Nu exista nicio sansa.
Ai grija de tine.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu exista absolut nici cea mai mica posibilitate de a fi insarcinata. Singura, UNICA metoda care nu poate fi gresita sau interpretata este cea de a testa existenta hormonului de sarcina hCG in organismul tau se poate face DOAR printr-o ANALIZA DE SANGE in cadrul unui laborator de analize medicale.Doar procedand astfel tu iti vei regasi linistea si vei reusi sa scapi de TEROAREA si GROAZA ce te urmareste de cateva zile, de a fi insarcinata.

| Xpressurself a răspuns:

Poate luna viitoare dupa ce o faci iar happy

| Andreea_Laura_1995_ZEqj explică:

Corbulalberosu dar atuncj de ce mi a venit mentruația exact la o luna dupa ultimul contact? Și plus că mă balonez după fiecare masă și îmi tot chiorăie mațele?