| cîrne a întrebat:

Mai exista romantism? mai avem timp sa mai fim si romantici? daca da, care e cel mai romantic gest pe care l-ati facut sau cu...care ati fost surprinsi? si inca o intrebare, doar baietii trebuie sa fie romantici?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna intrebare! Da si eu sunt de parerea ca mai exista romantism doar ca femeilor le este mai usor ca poate o femeie din 100 la 100, 80 la suta din vise ar trebui sa fie in stil romantic, tandru sau foarte emotional iar barbatilor le este putin mai greu deoarece acestia trebuie tot timpul sa para mai seriosi, mai dintr-o bucata iar cand vine vorba de romantism acestia depun un pic de efort deoarece nu se cam lasa. Cel mai frumos moment zic eu care l-am pregatit a fost acela cand ne-am despartit, a venit la mine sasi ia lucrurile pentru ca statea impreuna iar cand a intrat in dormitor ce mai lucruri si haine... plin de lumanari peste tot, masuta din living care era joasa era incarcata cu delicatesele preferatele lui bineinteles frumos aranjata dealtfel toate erau ca si la comanda (eu sunt o persoana foarte romantica si imi place sa imi surprind barbatul chiar si in acest moment de despartire). Ma gandesc ca va imaginati ce a urmat... nu strangerea bagajelor bineintele... happy... am stat unul in bratele celuilalt toata noaptea si neam iubit ca si cum ar fi fost ultima data. A fost super si nu cred ca o vom uita chiar daca eu acum sunt intr-o parte departe de el in Anglia si el este in Romania. Foarte frumoase momente si de asa momente sa tot iti aduci aminte

7 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Romantismul exista in fiecare din noi, dar intensitatea lui se simte diferit in functie de sensibilitatea fiecarei persoane.Cand iubesti implicit devii romantic, devii poet sau cantaret, devii darnic sau recunoscator si in plus chiar te trezesti peste noapte ca esti asa!

| buburuzAndreea a răspuns:

Nu cred ca e nevoie de lumanari si trandafiri. Cel mai romantic gest pe care il face prietenul meu e sa-mi sarute mana atunci cand ne plimbam. Nu e un gest teatral sau fortat, e ceva sincer si frumos. Ador cand face asta. Eu habar n-am ce gesturi romantice fac, pentru ca poate fi ceva ce eu cred ca e romantic, dar el sa vada situatia altfel. Depinde de fiecare ce intelege prin termen.

Nu, nu doar baietii trebuie sa fie romantici, doar ca fetelor le e mai usor. E in natura lor, baietii cred ca fac un mic mic efort.

| diavolitza a răspuns:

In general cel mai romantic fapt nu este un buchet de trandafri, lumanari imprastiate in camera, toate chestiile astea materialiste. Ce e cu adevarat romantic este un sarut, o imbratsare, o declaratie spusa in clar de luna

ai pus un car de intrebari de odata laughing tine-o tot asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Exista.
Romantismul trebuie facut din ambele parti.
Cel mai romantic gest care am reusit sa-l fac este un mesaj telefonic in care mi-am exprimat sentimentele fata de acea persoana.
Am atins punctul sensibil. Punct ochit, punct lovit!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eram tinar dar ma pricepeam sa fierb oameni.Eram certat cu prietena si, fiind o distractie, am iesit amindoi intilnindu-ne amindoi acolo intimplator. Ea a ramas toata noaptea linga mine, am fost afara, ne-am plimbat la rugamintea ei, dar tot timpul, toata noaptea, poate nu ma credeti, n-am scos o vorba. Ea plingea, spunea, eu nimic si, dimineata;-Deci ne despartim? Si tot fara o vorba am sarutat-o prelung.Am vazut cum a rasarit soarele pe chipul ei dar tot n-am scos o vorba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubitul meu nu este deloc o fire romantica dar asta nu inseamna ce nul iubesc la fel de mult; simplu fapt ca ma saruta usor pe frunte atunci cand vin obosita de la servici si ma asez pe umarul lui conteaza mai mult decat orice declaratie de dragoste! in schimb eu sunt o fire romantica si imi place foarte mult sal suprind cu mici surprize de curand am incarca cada cu apa am pus pe margini lumanarele un spumant frumos mirositor si nu neaparat pentru a face dragoste el adora sa se lase masat asa ca i-am facut o supriza placuta atunci cand a venit acasa dpa duoa luni in care nu ne-am vazut eu cred ca romantismul intretine focul intr-o relatie si trebuie sa existe dar nici sa exageraze e suficient ca unul dintre cei doi parteneri sa aiba o urma de romantism si atunci succesul relatiei este garanta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Interesant laughing Personal consider k este ff important ca intr-un cuplu gesturile romantice sa vina din partea ambilor parteneri... e trist atunci cand tu dai tot dar nu primesti nimic inapoi...deci toata chestia asta trebuie sa fiu o strada cu 2 sensuri. E adevarat k in pe zi ce trece aceste gesturi le intalnim din ce in ce mai rar... dar f multe persoane nu realizeaza ca romantismul este o metoda prin care un cuplu se poate mentine pe linia de plutire, k viata lor ar putea deveni mai frumoasa sau ar putea fi o solutie la problemele existente!