| RAY a întrebat:

Mai sunt persoane care se regasesc in corpul gresit?

76 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Am vazut ca in ultima vreme pui intrebari despre bisexuali, in trecut iti editai poza cu aplicatii d-alea in care te faceai femeie, tot in trecut ziceai ca ai si o latura feminina, e cumva un semnal ca te vezi in viitor cu cocoselu' taiat si silicoane puse + buze intepate?

| RAY explică (pentru Drimmero):

Intr o tara normala cu oameni normali la cap asta nu ar fi o non normalitate, dar intr o tara de primitivi si limitati e o non normalitate

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Bwhahahaha

| RAY explică (pentru Drimmero):

Esti limitat nu poti intelege naibi ca in cele 6 saptamani in uter se alege sexul, iar cand se produce o greseala sa spun asa, ala are creier de fata dar corp de baiat, stiu e greu

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Femeile astea te-au traumatizat pana in punctul in care vrei sa fii ca ele, radeam de ideea in sine, mi te imaginam femeie si deja ma umfla rasul, ametitule

| Mosotti a răspuns (pentru Drimmero):

In general se dezbat subiecte fara legatura ca te implica, eu daca vb de nave cosmice nu inseamna ca am de gand sa ma duc pe marte, dezbat pur si simplu subiectul.
Daca intreb cum e la parnaie nu inseamna ca am mandat pe rol si ca voi ajunge acolo, intreb asa de curiozitate doar, sunt doar niste exemple.

Programul ala foto care te face sexul opus, e distractiv, m-am jucat si eu cu el, si prietenii mei, nu e o problema, nu inseamna ca vreunul vroia sa se faca invers.

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Bine zis. Ne civilizeaza americanii si UE lento asa, ca nu mai merge, deja cu rromii au inceput, cica daca insulti un rrom sau ceva, parnaie ne asteapta!

La nemti erau acceptati astia LGBT fara probleme, dar brusc asa, de unde a venit o directiva sa legalizeze casatoria intre cei de acelasi sex, si s-a legalizat! Dar asta mi se parea normal sa fie de mult de fapt. Din SUA vin directivele.
Merkel deja a dat o lege ca daca companiile care sunt listat al bursa nu au in conducere cel putin o femeie, e de rau.

| Drimmero a răspuns (pentru Mosotti):

Citeste cu atentie toata conversatia, l-am demascat ca are inclinatii dupa rochii, machiaje si operatie de schimbare de sex, vrea sa fie in rand cu femeile

| Mosotti a răspuns (pentru Drimmero):

Am citit, dar n-am ajuns la concluzia asta eu, eu o iau ca a intrebat ca idee doar de curiozitate.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

La cat de multe persoane sunt pe lume, adica 7.843.372.889, sigur se gasesc persoane care sa simta ce ai descris mai sus.

| Catrice a răspuns:

Eu cand ți-am zis sa te faci gay, rqdeai de mine...e uite ca tot la ideea mea ai ajunshee hee

| RAY explică (pentru Catrice):

Nu te faci gay, asta e genetic., fâțe tu hetrodexuala

| Catrice a răspuns (pentru RAY):

E na, n-ai dat tu de bărbatul potrivit care să-ți schimbe părerea.
Gata, ma pun să-ți caut unul.
Preferi discord?
Presupun ca preferi bottom.
Preferi mai tineri sau mai bătrâni?

| RAY explică (pentru Catrice):

Nu sunt gay.

| Catrice a răspuns (pentru RAY):

Te fac, nu-i baihee hee

| RAY explică (pentru Catrice):

Și dacă as fi fata as fi lesby și mar atrage doar fetele

| Catrice a răspuns (pentru RAY):

Eh asta zici acum.

| Mosotti a răspuns (pentru Catrice):

Pai gay si les e una, trans e cu totul altceva, n-au legatura una cu alta neaparat.

| Catrice a răspuns (pentru Mosotti):

Pai da eu îl vreau gay...

| Mosotti a răspuns (pentru Catrice):

Nu devi gay sau les la comanda! Orientarea sexuala e genetica, la mine au venit zeci de barbati si i-am refuzat ca nu ma atrag barbatii (eu cautam femei si venira aia in locul lor), era unu pe FB care a insistat cam un an.
Daca-mi placeau barbatii, simteam de mult ca ma atrag cand ii vedeam, asa cum simt atractie pentru femei.
Nu merge cum zici tu, chiar mi-as fi dorit sa fi fost gay sau bi (asta am mai zis-o cand era contextul pe unde a fost), dar n-am fost! Asa ca, aia e.

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Daca erai fata nu stii cum erai, ca nu mai aveai creierul de acum! Poate erai les sau hetero, nu se stie. Tu gandesti acum cu creierul de acum, chestie total incorecta.

| Mosotti a răspuns (pentru Catrice):

Pai il vrei tu dar nu merge. Si eu voiam sa fiu Kim Jong Un dar tot asa...nu merge.

| Catrice a răspuns (pentru Mosotti):

Ehe există și dragoste cu forta If u know what I meanhee hee

| Mosotti a răspuns (pentru Catrice):

Pai tu de ce-l vrei gay?! Nu exista dragoste cu forta, nu stiu la ce te referi, haha.
Aaa, daca e unu trans care s-a facut fata dar are penis, nu ma deranjeaza, doar sa aiba corp de fata 99 %, ca ala ma atrage, dar nu cu corp de barbat. Nu ma deranjeaza ce sex are, ci cum arata doar.

| Catrice a răspuns (pentru Mosotti):

Poate așa își găsește fericirea și mai scapă din frustrări și ne lasă in pacehee hee

| Mosotti a răspuns (pentru Catrice):

Pai nu asa isi gaseste feiricirea ca nu e gay, aia e. Ca daca era, stia de mult de tot deja.

| Catrice a răspuns (pentru Mosotti):

Eee nu știi niciodată de unde rasare soarelehee hee

| Mosotti a răspuns (pentru Catrice):

Acuma pana la urma nici nu conteaza, conteaza sa fim fericiti, pe mine nu m-ar interesa cum, homo, les, bi, hetero, doar rezultatul conteaza. Atat timp cat nu fac rau altuia, si mi-ar fi bine, nu conteaza de care as fi.

Iar daca pe altii i-ar irita ce fac eu si cum sunt, sa dea cu o crema antiiritanta numita "nu ma baga in seama", si gata treaba tati.

| Apokales a răspuns:

Ce inseamna corpul gresit? Crezi ca cineva a incurcat sticlele sau cum? Era Dumnezeu in cer si la un moment dat i se parea ca a incurcat ceva si l-a apucat un gand pur romanesc si si-a zis "Las-o ca merge s-asa!" sau cum?
Imi pare mai degraba ca sunt persoane care au personalitatea gresita in corpul corect. Ce zici de asta?

| RAY explică (pentru Apokales):

Si eu am spus asta

| Apokales a răspuns (pentru RAY):

Nu ai spus asta. Ai spus corp gresit, nu personalitate gresita.

| RAY explică (pentru Apokales):

Cu tine mai mam contrazis ca si cu drimmi, e usor de inteles, un copil masculin are mai mult estrogen astfel dezvolta un comportament feminin

| Apokales a răspuns (pentru RAY):

Unde te-ai contrazis?!
Da, este usor de inteles, dar nu asta era de inteles. Este simplu, nu-i corpul gresit, ci omul bolnav cu capul.

| Ofiintă a răspuns (pentru Apokales):

Persoanele care nu se regăsesc în corpul lor, suferă de ceva care se numește disforie de gen. Asta nu înseamnă că ar fi bolnave cu capul.

| Apokales a răspuns (pentru Ofiintă):

Din perspectiva ta ce inseamna asta, ma rog?

| Ofiintă a răspuns (pentru Apokales):

Înseamnă dezechilbru. Persoana în cauză resimte dezechilbru, nu se regăsește în propriul corp.
Asta nu inseamnă că trebuie etichetat ca fiind bolnav cu capul.
Daria Jane este un exemplu de fată trans, derivat din clipurile ei, eu nu aș spune că este bolnavă cu capul, ba dimpotrivă îmi pare o persoană inteligentă.

| Apokales a răspuns (pentru Ofiintă):

Si nu ai mai vazut dereglati inteligenti? Ce ti se pare normal in a-ti taia corpul si in a baga in tine hormoni? Nu-i nici natural si nici normal. La faza cu poponareala mai poti spune ca este natural, ca uite si animalele mai fac chesti de genul asta, desi stopeaza functia de reproducere ca na... n-o sa vezi 2 gay ca au copii in mod natural, fara interventie chirurgicala sau alte monstruozitati.
Si mai plusezi si cu faptul ca trebuie sa fiu eu "deschis la minte", orice ar insemna asta, ca sa accept ca esti ceva ce in fapt real nu esti. Da, pot sa ma refer la tine in functie de persona pe care o manifesti, dar eu trebuie sa stiu adevarul si adevarul este ca nu-i normal, natural, este monstruos.

| Ofiintă a răspuns (pentru Apokales):

Normalitatea pe care o acuză societatea se află doar în mintea acestora.

Nu o să îmi dau cu părerea legat de o chestiune, fie orice exemplu, judecând dacă este normal sau dimpotrivă.
Nu asta urmăresc.

"Ce ti se pare normal în a-ti tăia corpul si in a baga in tine hormoni?"
Aici ai dreptate, nu este normal, asta pentru că puțini sunt cei care fac asta. Prin urmare, iese din partea comunală, obișnuită.
Noi nu suntem obișniți cu asta, prin urmare nu este tocmai normal.

Pe de altă parte, asta nu înseamnă că este greșit să faci asta. Să faci ce simți că trebuie să faci pentru ca să fi într-un echilibru tu cu tine.
Consider că nimeni nu ar face vreodată o schimbare de sex, dacă nu ar simții asta cu adevărat.
Iti mai schimbi culoarea parului, DOAR pentru ca vrei o schimbare. Însă nimeni nu isi schimbă sexul într-un mod pur superficial. Doar pentru că ar vrea o schimbare.
Să trăiască nefericiti într-un corp în care nu se regăsesc?
Ce contează de fapt normalitatea sau fericirea personală?
Iti doresti să fi în rând cu ceilalti, chiar dacă o faci, ca fiind nefericit?

| Apokales a răspuns (pentru Ofiintă):

Fericirea n-o gasesti doar in propriul corp, conteaza normalitatea daca fericirea personala include respingerea de catre mare majoritate a societatii. Iar la a-3-a intrebare nu pot raspunde pentru ca este o intrebare generala, fericirea o gasesti si prin alte metode decat prin taierea propriului corp. Si de ce sa nu consideram personalitatea o problema, de ce corpul ar fi una?

Stiu ca normalitatea este un termen relativ, isi poate schimba sensul. Era anormal fusta mini acum 30 de ani, dupa ce am iesit de sub comunism, erai catalogata imediat ca fiind tarfa, acum este ceva sexy, provocator. A intrat incetul cu incetul in normal, iar pe masura ce tot mai multi ciudati isi "fac schimbare de sex" si ii vedem pe strada, tot mai multi o sa aiba ca acceptiune ca asa ceva este normal. Si ghici ce! Nu este normal straight face. Gandeste-te unde trebuie sa tragi linie, gandeste-te ce include tot acest comportament. Ce ar fi ca intr-o zi sa ma considerati cu totii un zeu de care nu trebuie sa va atingeti, precum pisicile in Egypt sau vacile in India? Este cam acelasi lucru, patrund in imagiantia colectiva si va determin sa va schimbati atitudinea fata de mine. In caz contrar va spun ca nu sunteti "deschisi la minte", sunteti niste limitati, nu ma acceptati ca fiind zeul vostru. Suna a delir acum, nu?

| Mosotti a răspuns (pentru Apokales):

A zis f bine corpul gresit, transsexualii sufera pentru ca nu se simt bine in corpul lor, deci si sunt de fapt in corpul gresit, se numeste disforie de gen, si pana nu se schimba, nu se simt bine.
E o dereglare, iti dai seama, nu e vb de personalitate, poti avea n personalitati, dar nu ai treaba cu, corpul in care esti.

Exista o zona vazusem la discovery mai de mult care s-ar numi nucleul dimorfismului sexual in creier, si cica aia zice ce esti de fapt, si ca zona aia e altfel la barbat si altfel la femeie, daca ai din ala de femeie, te simti femeie, dereglarea consta in faptul ca ala si cu, corpul nu coincid.

| Apokales a răspuns (pentru Mosotti):

Perfect! Deci acolo trebuie facută operația. Citeste tot ce am scris mai sus, dacă nu cumva ai facut-o, n-am chef sa ma repet acum.

| Mosotti a răspuns (pentru Apokales):

Inteligenta da, nu are treaba cu dereglarile de tot felul, exista si oameni nebuni f inteligenti, criminali f inteligenti, pedofili, dar asta nu inseamna ca nu-s dereglati.

Pai daca un om are dereglare si se simte femeie si nu se simte bine in corpul actual, este logic ca trebuie sa bage hormoni si sa se schimbe pentru ca altfel nu ii e bine, are depresii si multe altele, e nevoita persoana sa faca asta!
Cand e vb de ca esti altfel, nu mai conteaza ca e normal sau nu e, asta e situatiunea.
Nu e monstruos deloc, am vazut niste fete de-mi pica fata, au fost barbati! Dar am aflat dupa. Iese ffff bine tranzitia sa stii, de multe ori. Dar aia facusera si operatia de sex

E tampenie cand vrei tu asa de chichi sa faci asta desi esti f okey in corpul tau, dar nu cand nu ai de ales.
Cunosc unul personal, era fata si nu se simtea deloc bine asa, asa ca s-a facut barbat si se simte f bine asa. Nu a schimbat si sexul fizic insa, dar daca il vezi, o sa zici ca e barbat 101 %.

Unii fac doar tranzitia si atat, altii fac si operatia de sex.
Oricum si unii si altii, in buletin au sexul actual, deci nu cel vechi. Oficial ei sunt asa recunoscuti.

Insa eu ma intreb cum mai merge sexul, ca daca-i taie penisul, centrii nervosi se duc dracu, cum ii face...clitoris sau vagin functional?! Hmm..., dar auzisem ca pentru astia nu conteaza, cont doar sa arate cum vor si cam atat.

| Apokales a răspuns (pentru Mosotti):

Si cu pedofilia mi se pare la fel, sa le legalizeze dracu' pe amandoua. Daca nu esti de acord cu pedofilia, nu esti open-mind, esti un limitat si atat. Zi-mi cum suna asta? Sau necrofilia. Ce bine ar mai merge unul recewinking, stii ce zic?

| Mosotti a răspuns (pentru Apokales):

Ce zici tu nu zici bine, e una cand faci rau altuia, sau cand faci ceva fara consimtamant, si alta cand nu faci nici un rau nimanui, si sexul sau ce o fi, e consimtit si omu e major.
Ce comparatii faci si tu!

La necrofilie nu ai intrebat mortu daca e de acord, sau la zoofilie, deci e fara consimtamant cum ar veni, deci sunt chestii total diferite.
Dar homo, les, bi, trans e okey.

| Apokales a răspuns (pentru Mosotti):

Normal ca nu zic bine, dar ai atitudinea aia de nici nu conteaza ce este moral atata timp cat cei doi se simt ok, nu mai conteaza ce este adevarat, cat timp din minciuna nu este nimeni ranit. Vezi ca inca nu mi-ai explicat cum categorisesti tu o boala, daca tot imi spui ca asta nu-i boala. Si nici nu mi-ai zis cum isi schimba cromozomii care ne spun care-i barbat si care-i femeie. Pentru ca nu poate.
Plus ca reduci definitia unei femei la un borcan de hormoni si niste plastic in loc de sani.

| Mosotti a răspuns (pentru Apokales):

Pai atat timp cai cei doi se simt bine, sunt majori, consimt, nu fac rau la altul, ce mai conteaza altceva?! Moralitatea e relativa, a fost facuta de religie (care aia a fost facuta de smecherii mari), in interesul unor unii de sus de tot, in functie de interesele alea, s-a scos si o anume morala.

Pana la urma in final nici nu conteaza daca e boala sau ce este, daca e ok pentru ei asa, asa sa ramana, ca oricum nu au ce face, si daca se simt bine asa, e f bine. Dar in general o boala face rau purtatorului, un homo nativ, les, bi sau trans (dupa ce se transforma), se simte f bine!
Este doar o abatere de la o anume normalitate, dar pot fi mai multe normalitati, nu trebuie neaparat sa luam de etalon doar una.
Si daca eu sunt altfel si 1000 sunt la fel dar in alt fel, nu inseamna ca eu nu sunt in ordine, raportat la ce n-as fi in ordine?! La normalitatea alora? N-are nici o treaba.

Si la puscarie acum cand se duc, ii intreaba "ce orientare sexuala ai?", si unu zicea "normala", ala a repetat, "ce orientare ai?", si a zis hetero in final. Iar aia homo ziceau ca-s homo, ca-i bagau in aceiasi camera pe toti, aveau interesul sa zica.
Ptr ca toate-s considerate normale in felul lor orientarile.

E exact cum 10000 insi dorec sa manance paine, si eu taman gica contra, ma atrag capsunile, toti suntem normali in felul nostru, numarul mai mare din anumita categorie, nu are de ce sa puna etalonul.

Tu nu vezi acum? Inainte religia era contra la homo si altele, acum cand au alt interes, au inceput sa discute intens pe temele astea, si-s invers.
Chiar si patriarhul nostru a zis la TV in 2017:
"Suntem pentru familia clasica, dar dzeu totusi ne-a dat dreptul de a alege", deci cand e interes, se schimba morala.

Totul e politica pura, morala, religie, tot, nu e nimic etalon.
Vezi? Ai cazut in capcana, ai luat moralitatea aia drept etalon fara sa te gandesti cine a facut acea moralitate, si daca are vreo logica. Adica ai gandit asa cum au dorit ei sa gandesti.

| Apokales a răspuns (pentru Mosotti):

Aia e morala crestina. Morala sau etica inseamna sa stii sa separi binele de rau. Iar moralitatea o ai pentru ca ai evoluat, este un dar al evolutiei, nu un instinct de miliarde de ani.

O boala face rau purtatorului? Pai, tocmai ai spus ca ii face rau ca se afla in alt corp, sau cum zic eu: are personalitatea gresita, corpul este cel corect. Plus ca trebuie sa faca mult anal ca sa faca un copil, daca intelegi ce vreau sa spun.

Cand e interes se schimba morala crestina, asa face biserica pentru a-si conserva puterea straight face. Morala ramanea aceiasi si trebuie s-o gasim prin ratiune, prin puterea noastra de a separa binele de rau, nihilismul exista doar pentru animele, oamenii au reguli.

Si uite un exemplu. Sa zicem ca vreau sa omor pe cineva, sa ii tai limba, sa simt cu curge sangele din el si cum se zbate in van si viata i se scurge lent, dar sigur in mainile mele. Si gasesc pe cineva care accepta si pe care-l incanta ideea de a fi torturat. Reusesc sa-l omor, iar el moara in placerea chinurilor mele, sunt prins si judecat, dar in cazul asta tu esti judecatorul. Ce ai face? M-ai pedepsi? Dar n-am facut nimic rau, a fost doar placere si fericire.

| Mosotti a răspuns (pentru Apokales):

Si pe ce criterii consideri ca e ceva rau sau bun?! Pe ce baza a fost facuta morala?
Bine morala aia cu sa nu faci rau la nimeni, e buna, nu zic nu, aia cu sa nu furi, sa nu aia, ailalta.
Adica de ce a fi homo, les, bi, trans e rau?! Adica primii daca se cupleaza intre ei? Crestinatatea sti de unde vine, am mai zis, deci nu ar trebui sa o iei in seama, dar credeam ca ii sti originile si a religiei si altele.

La homo, les si bi nu le face rau ca-s asa, ei se simt f bine asa, au nevoie doar de parteneri ca ei si atat, in rest e f okey.
La trans dupa ce se transforma (si am specificat), e f bine. La astia da, pana se "trateaza", nu le e bine, ai dreptate, deci putem sa-i separam de ceilalti.

Cu, cazul de care ai zis nu stiu ce sa zic. Daca moare omu in placere, nu ti-as face nimic, ce sa zic, ca nu ai facut rau! Bine, eu n-as putea sa fac asta nici daca ala vrea, dar asta e alta treaba.
Ma ingrozeste gestul in sine.
Teoretic ii faci rau daca nu-i faci asta, ca sufera saracu`.
Complicat si cu oamenii astia.

Pai sa vezi aia care vor sa li se amputeze membre! Dar da, daca ii amputezi se simt fericiti, asta as face la cerere, dar nu in masura in care devine neproductiv sa faca rau altora prin faptul ca nu se poate intretine. Aici asemanam putin cu transii la care le e nasol asa cum sunt de la natura.
Unu a platit 10000 dolari in Filipine ca sa ii taie piciorul, ca nu vroia nimeni sa ii taie fara motiv.
Eu zic doamne fereste, dar el nu vede asa treaba, a fost fericit!
Nu conteaza cum vezi tu sau eu, conteaza cum vede cel in cauza.

De ex masochistul vrea bataie, el se simte fericit, deci nu-i faci rau, si atata conteaza, sa nu faci rau, nu cum gandesti tu sau alti de chestia aia, ca e rau.

| Apokales a răspuns (pentru Mosotti):

Nu pot sa-ti scriu aici, as fi prea nesimtit pentru ceea ce urmeaza. Tratezi gresit problema. Inteleg si pot trai cu ei, inteleg ce inseamna sa te simti pierdut, respins si neacceptat intr-o viata mizerabila de scurta. Insa totul imi pare atat de gresit.

| Mosotti a răspuns (pentru Apokales):

Scrie ce simti, nu e problema, fi nesimtitor.
Ti se pare gresit, dar trebuie sa ai o baza pentru care ti se pare gresit. Nu sa iei decizii conform unei morale, religii facuta de altii, si daca ii intrebi pe ce baza au facut morala aia, nu o sa-ti zica, o sa zica "asa e bine, asa se face, nu se face asa sau asa".

| Apokales a răspuns (pentru Mosotti):

Nu o spun pe baza unei religii, ti-am adus argumente solide. Doar cu un simt minim de observatie iti poti da seama ca este gresit. Stii ca-s ateu, ce naiba! Si poate nu este bine pentru toti, dar asa este corect. Este boala, trebuie sa stim adevarul. Mai este si faza pragmatica in care ne creem iluzia ca sa putem trai mai fericiti si asta alegi, alegi iluzia. Esti precum unul care a omorat pe cineva si alege iluzia ca sa poata sa traiasca cu el insusi, alege sa creada ca asa a fost scris, ca a fost impins de diavol, spiridusi sau mai stiu eu ce doar ca sa nu stie ca fost el de vina.

| Mosotti a răspuns (pentru Apokales):

Si daca ar fi boala, nu ai ce face, deci trebuie sa ii lasam in ale lor, nemtii am auzit ca pedepsesc daca aud ca psihologii sau psihiatrii le zic alora ca se pot schimba, ca...s-ar putea trata, pedepsesc pentru nu e asa, deci nu se pot schimba, si deci nu prea au voie sa faca asta, ci din contra, sa ii indemne sa faca ce simt ei. Daca esti ateu e ok, uitasem.

Si e si normal, pentru ca statul are interesul ca aia sa fie bine sa munceasca, nu sa cada pe capul lor, medici, pastile, depresii, internari, etc etc.

| Apokales a răspuns (pentru Mosotti):

Deci inca o data pragmatismul invinge ceea ce este corect si ideal. Banii primeaza in fata moralei, in fata a ceea ce este corect sa fie facut. Oricum, n-o sa te schimb eu. Fara suparare, dar ai o varsta.

| Mosotti a răspuns (pentru Apokales):

Am zis eu ca asa gandesc ei, era parerea personala, dar nu-s sigur! Sau probabil ca tinand cont ca nu se vindeca, ca sa le fie bine trebuie lasati asa, e si asta o posibilitate.
Ca si asa daca-i lasi asa, nu se intampla nimic rau.

| Apokales a răspuns (pentru Mosotti):

Nu. Dar vezi tu, cand accepti ceva nou fie o rasa, o orientare sexuala, nu stiu daca este o regula, dar pare ca devine lege, vrea mai mult. Odata ce ii accepti, o sa vina cu chestii de genul: "n-ai voie sa-mi spui domnule in loc de doamna, trebuie sa ma tratezi precum sexul pe care-l vreau eu". Si tot asa apar noi reguli, se mai restrang niste libertati de exprimare, apare o noua categorie care o sugruma pe cea majoritara. Si tot asa si cu "rasismul", "xenofobia" si "homofobia", "transfobia" si cator mai fi, esti catalogat ca fiind toate acestea din orice, doar pentru ca ai spus un cuvant gresit sau ca cineva se simte ofensat de cuvintele tale te poate sanctiona. Sa nu pierdem din vedere faptul ca adevarul este important. Sau pentru tine nu este?

| Mosotti a răspuns (pentru Apokales):

Aici ai dreptate! Nu e voie privilegii, asta clar, sa fim toti egali, dar nu... daca iti zic domnu` in loc de doamna, sa ma dai in judecata, dar tu daca ma injuri, eu sa nu am ce face, nici asa.

Daca au de gand sa conduca ei, sa se cam abtina ca schimbam foaia rapid! Ca deja fac rau celorlalti.
Pai cu rromii n-ai auzit? Ca daca ii insulti sau ceva de genu, faci puscarie, s-a zis la TV.

| Apokales a răspuns (pentru Mosotti):

Pai, dai in p*** mea pe aia. Daca au scrasnit, atunci intoarcem foaia. Bine ca este nenea Putin la putere ca sa ne salveze daca e ceva laughing. Glumesc, dar doar la faza cu Putin. Restul ramane valabil.

| Mosotti a răspuns (pentru Apokales):

Putin e contra la LGBT.
Pai mi se pare logic, sunt de acord dar nu sa se ajunga sa ne domine ei pe noi.
Ce e aia sa dai afara un prof in Anglia ca i-a zis uneia ca e fata cand chiar era, dar se considera ea baiat, sau era trans si era baiat probabil dar inca tranzitia fizica nu se facuse si arata ca o fata, nu stiu ce sa zic.
Sau si in alta tara s-a intamplat asta.

| Apokales a răspuns (pentru Mosotti):

Ador cand uram amandoi la fel laughing. Dai dracu', ma! Cred ca acum isi da Ray cu tastatura in cap de ciuda.

| Mosotti a răspuns (pentru Apokales):

Si asa era sa o f in mufa pe una pe FB...era una trans care a fost barbat, mama ce rautate avea in ea! Daca l-am intrebat (pardon, am intrebat-o), daca a fost acceptat(a) de prieten, zice "ete ca m-a acceptat", asa urat.
Avea draci ca aveam un ap cu 2 camere inchiriat, incepuse sa ma insulte urat de tot, ca cica ea n-are bani sa-si plateasca ratele, pai si ce treaba am eu?!
Pfuai de mine..., era sa ma f in transul ei si sa o fac in toate alea ca sa-i intorc nebuniile daca era smechera! Sa ma dea la politie ce mi se rupe!
Stii? Mie nu-mi plac jigodiile astea! La o adica le dau in cap cu orice risc sa ii invat minte.
Dar totusi nu m-am pus la mintea ei. A facut doar tranzitia fara sa-si schimbe sexul fizic.

Dupa aia o colega de a ei tot trans fost barbat indemna la cheta sa-i plateasca lumea aleia ratele la banca ca era sa fie evacuata, pai eu daca n-am bani, imi da cineva?

Si de ce era asa? De frustrat(a) ce era! Ca in copilarie a suferit din cauza colegilor, si ce vina am eu?! Nu inseamna sa dai in cap altora ca esti tu frustrata (hai...sa zic sexul actual).
Deci unii-s fff rai! Ca-s frustrati.

| Apokales a răspuns (pentru Mosotti):

Mai era gluma aia ca barbatii devin transexuali pentru ca vor sa aleaga dificultatea mai mica la joc laughing. Acum ce sa zic, depinde de oameni intotdeauna. Viitorul il vad extrem de flexibil, depinde doar ce vrem sa fie. Sunt oameni care din pricina frustrarilor ajung sa ii raneasca pe altii, nu invata nimic din propria suferinta, nici macar ce este aia bunatatea.

| Mosotti a răspuns (pentru Apokales):

Da, pai da, dar aia frustrati care fac rau, s-ar putea sa si-o ia! Aici e aici, macar din cauza asta sa se potoleasca.
Enerveaza dracu pe 1-2-3, si cand juma de oras se pun contra transului, sa vedem cum iese. E singur contra a n insi care-s contra lui.
Sa stea dracu la un loc.

| Apokales a răspuns (pentru Mosotti):

In situatia ta da, dar sunt si altele in care se pot crea adevarate drame. Generalizam.

| Mosotti a răspuns (pentru Apokales):

Pai da.

| Apokales a răspuns (pentru Mosotti):

Cred ca o sa pun cateva intrebari curand. Vreau sa vad cum reactioneaza lumea la una din ele, iar la alta vreau sa vad opiniile, nu-s inca convins de anumite lucruri. La una din intrebari pendulez intre cele doua variante de raspuns, insa sper sa nu le scriu prost si sa fie interpretate gresit. Si daca mi-o iau in bot, asta e laughing.

| Mosotti a răspuns (pentru Apokales):

Da, sa pui sa vad si eu intrebarile.

| NotNamed a răspuns:

Vrei sa te reprofilezi? Cam asta se înțelege in ultima vreme din răspunsurile si intrebarile tale.

| RAY explică (pentru NotNamed):

Nu,nu simt atractie fata de baieti, oricine cunoaste fete si baieti inca de mici ca se comporta ciudat, in Romania a te visa femeie e considerat o jignire, adica porci de barbati care au iesit dintr o femeie cred ca femeile sunt niste carpe de sters pe jos

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Un trans de ex daca e baiat si place fetele, asa ramane si dupa tranzitie, va deveni les in general, deci de multe ori orientarea sexuala nu se schimba, a nu se confunda transii cu cei pe invers.

| RAY explică (pentru Mosotti):

De acord

| Glenky a răspuns:

Eu ma gasesc mai degraba in locul nepotrivit. Daca simti nevoia sa faci o schimbare de sex e elegerea ta. Dar poti si sa incerci sa te iubesti pe tine insuti mai intai.

| RAY explică (pentru Glenky):

Na nu ma refer la schimbare și la acceptare, dar cu limitati ăștia nu pot înțelege

| decastelica1244 a răspuns:

Si eu voiam să fiu un vultur=( Sau copilul lui Elon Mask/Bill Gates

| Mandingerrrr a răspuns:

Hey, ești trans. Nu e nimic greșit cu asta, ceea ce ai tu se numește disforie de gen iar aceasta se tratează prin tranziție. Stay strong❤️

| RAY explică (pentru Mandingerrrr):

Eu numesc prea mult estrogen la naștere