| Chimilica a întrebat:

Maine imi incep viata sexuala cu iubitul meu. Ce sfaturi imi dati? Cu lux de amanunte! Funda+Vot ( Intrebare by Ioana )

Răspuns Câştigător
| RyanGeorge a răspuns:

Ma da ce a evoluat lumea asta, la varsta asta hop ieri prieten azi o fac, fain rau...wtf, in fine, tu o faci asa direct ai uitata ca acum 2 zile te vaitai ca nu prea te baga in seama stai sa iti reamintesc : http://www.tpu.ro/......tat-ca-ma/

vezi dupa ce ati facut'o sa nu te miri dc ti-a dat papucii.
hai spor la SEX(ps: spune-i sa'si puna caciulita)

13 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,pentru fiecare fata inceperea vietii sexuale este un pas important, deci sper ca esti pregatita 100% pentru aceasta experienta.
Deci,eu te sfatuiesc inainte de toate sa te informezi bine,sa existe protectie cu prezervativul de preferat.
Ok,si eu am avut multe emotii si nu stiam cum va fi,imi faceam tot felul de scenarii,dar totul a fost neasteptat de binehappy.
Trebuie sa te relaxezi in acel moment,sa lasi totul sa vina de la sine,partenerul trebuie sa stie cum sa te ia ca sa iti fie mai usor,e important sa va excitati inainte,sa va sarutati, mangaiati, sa iti lasi partenerul sa te conduca el.Nu trebuie sa fi stresata desi cred ca e inevitabil sa nu fi putinhee hee.
E posibil sa te doara putin dar nu neaparat si durerea oricum nu e foarte mare si nu dureaza mult,poat eiti va curge putin sange dar nu in cantitati industrialehee hee,dar la unele fete nu le curge,depinde.
Draga mea,sper sa iasa totul asa cum iti doresti si sa te simti bine,sper ca o faci cu o persoana pe care o iubesti cu adevarat si el te iubeste, sa fi sigura ca el e alesul si sa nu regreti alegerea facuta. Oricum sunt sigura ca esti o fata cu capul pe umeri si vei avea grija sa fie totul bine; inceputul poate fi putin mai greu, dar apoi te obisnuiesti si nu mai ai treaba.
Iubiti-va mult!

Răspuns utilizator avertizat
| unione a răspuns:

Sigur maine? La ce ora? copiii astia...

| Tania a răspuns:

Sa va protejati.

| NoChanceForUs a răspuns:

Du-te la televizor să faci un anunț în fața întregii națiuni!
Sper că n-o să folosiți prezervativ, doar nu vrei să pierzi o așa sarcină de mai mare dragul.

| DacaTuSpui a răspuns:

Pai nu mi se pare prea frumosa sa planifici tot dinainte. Sa spui :"maine o fac"... Totul trebuie sa vina de la sine. In primul rand, oricat de tare v-ar lua valul, protejati`va, pentru ca nu cred ca vrei sa stai apoi cu frica. E un pas important in relatia voastra, un pas important in viata ta, de care o sa iti amintesti mult timp de acum incolo. Fa`l sa fie special, o mare parte o sa ii revina si prietenului tau. La inceput probabil o sa te doara, insa nu e obligatoriu ca iti curga sange. Placerea o sa vina cu timpul. Sa aveti grija la preludiu, pentru ca un preludiu facut bine iti va scadea durerea. Sper sa iasa bine. big grin Te pup:*

| αndï a răspuns:

Wow. zi mare maine.
pai primul sfat ar fi sa bagi un x in calendar si sa-l pastrezi
apoi pe la 25 de ani sa-l scoti si sa te uiti in el urland " mama cat de prostutza eram la 17-18 ani " ( cat ai tu. )
Ok... o sa incerc laughing
succint si cu lux de amanunte deci thinking
excital oral, dar nu prea mult timp, ca altfel se termina din excitat
fa preludiu ala mai lung, stiu ca va place, cu imbratziseri. putin alcool la mijloc, putin dezbracat. saruturi. stiti voi
fa-l sa coboare si el la parterul tau, daca nu esti uda e nasol si ar putea sa doara putin
fa-l sa ia prezervative, chiar un set pentru orice eventualitate.
Tine minte sa ti un prosop sub fund in momentul primei penetrari. daca iese sange nu vrei sa auzi intrebari de la maicata precum "ce faci ioana esti pe stop? "
Daca prima data n-o sa-ti placa fa-o si a 2-a si a treia urmand aceleasi "tecnici" dar incercand totodata sa iesi in evidenta si cu ceva nou ( jocuri kinky, pozitii diferite etc )
Nici a 2-a oara n-o sa fie FOARTE stralucit
dar abia de la a 3-a oara incolo va incepea sa-ti placa foarte mult probabil, si daca baiatul e destul de experimentat poate sa-ti cauzeze si tie un orgasmel doua laughing sa le zic asa.
Bafta big grin

| alexush a răspuns:

Vai vai vai vai.nu ma invitati si pe mine?! eu stau cuminte.doar filmez.laughingpoate fac un bantongue

| Andreia1 a răspuns:

Pai nu sunt experimentata la asa ceva findca nici eu nu mi-am inceput viata sexuala.
asa ca din cate am auzit.nu trebuie sa te gandesti la durere.si sa fii foarte relaxata gandindu'te ca el te iubeste :-x, si asa uiti de durerethinking asta am auzitblushing, app:sa'mi zici si mie cum a fostblushing. baftalove struck

| leoaica_1036 a răspuns:

Ooo! Vai...ce interesant...De ce nu ai facut anunt la ziar?

| Tetitza a răspuns:

Cati ani ai apropo?

| HatakeKakashy a răspuns:

Pai uite ce iti spun eu, in primul rand trebuie sa fii foarte relaxata deaoprece atunci nu vei simti o durere mare in timpul actuliu sexual si ai grija aveti prezervativ sau alte chesti care te pot interveni sa nu ai o sarcina sau o boala hiv cu transmitere sexuala si intodeauna ai grija sa nu gandesti ca are el grija de tot tu trebuie sa fi precauta mult noroc