| AlexandraIrn a întrebat:

Am 17 ani si sunt inca virgina si ma gandeam sa imi incep viata sexuala... Puteti sa imi dati niste sfaturi? Multumesc

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai ai de rabdat pana la 18.

| AlexandraIrn explică (pentru mgtow):

Pai mai am cateva luni pana atunci. si daca eu vreau sa o fac curand de ce nu as putea? este ceva normal. Aproape toti adolescentii in jurul varstei mele vor asta si ma gandesc ca exista persoane care o fac la varste mult mai fragede decat mine.

| mgtow a răspuns (pentru AlexandraIrn):

Nu e normal inainte de 18 sa incepi de aia zic nu te lua dupa ei

| milan9 a răspuns:

Chiar şi dacă nu ai avea îndoieli în privinţa căsătoriei cu el, consideră că pentru liniştea şi echilibrul vieţii şi a familiei tale de "mâine", fără să-ţi poţi da seama acum, vei avea nevoie de această "demnitate"şi "onoare" pe care rişti să le pierzi acum"!
Sexualitatea înainte de alcătuirea familiei este o adevărată „cutie a Pandorei". Este vital să nu se atenteze la drepturile şi,, liniştea" Familiei de mai târziu, a ei şi a ta! Distracţia este un viciu dificil de controlat? Dar costul ei nu este nici mai mult nici mai puţin decât... liniştea unor familii! şi sacrificiile uriaşe care se vor raporta la ele...

- La urma urmei, ce se va întâmpla într-o neprevăzută situaţie în care vă despărţiţi? Ce se va întâmpla mai târziu în familie, atunci când mentalitatea "unui spirit de aventură iresponsabil" va fi înlocuită cu raţiunea că relaţiile intime sunt lucruri care transformă psihicul şi impregnează o amprentă de neşters naturii umane. Relaţiile intime creează "link-uri" nedorite, ce se vor resimţi cel mai bine mai târziu, în familie, ca în oglindă de către celălalt partener... toată viaţa! Acest lucru va fi o adevărată "fractură" mai târziu, iar în acest sens statistica nu minte... divorţul este inevitabil!

| milan9 a răspuns:

Împlinirea iubirii nu se referă la ceea ce este „epidermic", la ceea ce ţine de senzualitate şi sexualitate. Ci ea se realizează pe plan sufletesc şi depinde de un raport de unidirecţionalitate: un singur bărbat, o singură femeie (oricine ştie cum este privită căsătoria a doua sau a treia)!

Până acum nimeni nu a demonstrat că poate în egală măsură să ducă şi o viaţă decăzută, desfrânată, şi, în acelaşi timp să ajungă şi la împlinirea iubirii şi a familiei sale!
Până acum nimeni nu a demonstrat că poate în egală măsură să desconsidere căsătoria, şi, în acelaşi timp să ajungă şi la împlinirea ca fiinţă umană, la împlinirea iubirii... sad

| sofisis a răspuns:

Pai...ce sfaturi vrei sa iti dam?
Daca te simti complet pregatita si ai si cu cine...ai grija sa te protejezi cu prezervativ, foloseste un lubrifiant si cam atat.

| Alcyon a răspuns:

Vezi ca mai jos e un topic deschis de o fata de 17 ani, careia i s-a rupt prezervativul si acum se teme c-a ramas insarcinata. Ai mare grija cum te protejezi, ca nu-i de joaca.

| HDeNiSaR a răspuns:

Acum ma bag si eu in seama...
si ce daca ai 17 ani si esti virgina?
te simti prost ca stii ca nu o profitat nimeni de tine?
nu te simti bine ca nu mergi dupa instinctul de turma si iti pierzi virginitatea la 12 ani?
stai linistita! ai 17 ani si esti de apreciat ca inca esti virgina.

| AlexandraIrn explică (pentru HDeNiSaR):

Multumesc. Dar nu, nu ma simt prost ca inca sunt virgina laughing Doar ca prietenul meu vrea sa facem asta si mie deja au inceput sa-mi "joace" hormonii. Simt ca el ar fi potrivit sa joace rolul "primului".

| HDeNiSaR a răspuns (pentru AlexandraIrn):

Cum crezi tu!
doar sa nu regreti!
o zi placuta!

| AlexandraIrn explică (pentru HDeNiSaR):

Multumesc la fel! :*

| rabbit2014 a răspuns:

Totul tine de tine, daca tu asa simti si ai langa tine baiatul care crezi ca nu te v-a dezamagi. Dar poti de astfel sa mai astepti ca nu e o graba

| rabbit2014 a răspuns:

Trebuie sa te informezi foarte bine despre viata sexuala sa nu cumva sa ai surprize

| AlexandraIrn explică (pentru rabbit2014):

Asa e, de aia am si intrebat aici. Poate unul dintre voi poate sa-mi spuna cum va fi, ce trebuie sa fac, cum..Bineinteles ca m-am uitat pe multe articole despre asta, dar variaza raspunsurile de pe fiecare si o persoana care a facut asta sau stie mai bine si mai multe despre acest subiect poate sa-mi spuna mai sigur aceste lucruri.

| Marrya15 a răspuns:

RESPECT! eu cunosc una care a facut-o cu 12 -_-...dar nu despre asta e vorba... daca esti pregatita o poti face daca nu nu te grabi crede-ma daca nu esti pregatita va fi un cosmar de care iti vei aminti toata viata ta

| AlexandraIrn explică (pentru Marrya15):

Nu te supara. Tu ai facut-o? Daca da, cum a fost? a durut? ce a trebuit sa faci? si o intrebare cam prosteasca, dar care ma intereseaza, cat timp a durat? Detalii te rog.

| rabbit2014 a răspuns (pentru AlexandraIrn):

Te doare dar nu durere sa te ia salvarea, te doare pe moment si un pic toata ziua, si a doua oara doare foarte putin

| blast4 a răspuns:

Chiar acum laughing