| FallenDemon a întrebat:

Mda buna TPU! Am nevoie de ajutor. Zilele trecute prietena mea a fost la o zi de nastere si acolo s-a imbatat si am aflat ca l-a chemat si pe fostul ei si s-a dat la el si au ras mult si bine si nah a uitat de mine si am sunat-o pe la 12 sa vad daca a ajuns sa o intreb daca a ajuns cu bine, cand de fapt ea dormea, dar la fostul ii urase nb si asa. Cu el a fost acum 2 timp de o saptamana pentru ca e genul de baiat de relatie scurta... noi ne-am impacat de aproape 1 luna si ceva dar aveam relatia secreta si ea nu voia nici cum sa-i spuna la el ca ne-am impacat, motivul sa nu faca misto... Si i-am spus ca de ce nu vrea sa-i spuna ca eu cred i-au revenit sentimentele pentru el si ea m-a acuzat ca nu am incredere ca-s gelos si a zis ca vrea pauza, dar dupa aia am descoperit ca ea i-a spus unei prietene ca de fapt ea-l place pe tipul ala si-i curioasa cum ar reactiona daca i-ar spune >.<
Ce ar trebui sa fac? Sa-i arat chestia aia si sa o las in pace sa nu mai vorbesc cu ea sau? Faza-i ca o iubesc foarte mult, dar acum ma simt foarte naspa, Mersi de ajutor!

Răspuns Câştigător
| Yolanda1 a răspuns:

Inseamna ca trebuie so recuceresti. So faci din nou sa te iubeasca. Fi si tu cu cineva mai apropiat si vezi daca e geloasa. Si poate se va intoarce la tine. Daca nu merge ce ti-am spus mai sus o ignorii cateva ZILE si ea a sa se simta ca nu mai iti pasa de ea. Si crede-ma fetele vor multa atentie eu asa am fost cucerita de cineva. SI CREDEMA A MERS DESTUL DE BINE. Incearca si tu metota asata nu stiu daca te va ajuta, dar sper sa te ajute.

| FallenDemon explică (pentru Yolanda1):

Hmm ok cred ca o sa-i spun adevarul si dupa o sa ignor, daca o sa se intoarca la mine inseamna ca-i lipsesc daca nu asa a fost sa fie... Mersi mult!

| Yolanda1 a răspuns (pentru FallenDemon):

Nai pentru ce.

33 răspunsuri:
| Catalin150396 a răspuns:

Curva-i Curva Pana Moare! :*

| Raiiiisa a răspuns:

Eu zic sa ii zici si sa nu te arati intimidat.Chiar daca o iubesti atat de tare de data asta nu ar trebui sa-ti arati iubirea.Pe langa ca s-a imbatat intr-un loc public ceea ce este chiar jenant pentru o fata, s-a mai si dat in spectacol cu fostul.Ar trebui sa-i arati ca a gresit pentru ca ea nu cred ca-si da seama de ce a facut. Dupa ce vei vedea ca o sa-i para rau si ca isi da seama de ce ai facut mai da-i o sansa.

| FallenDemon explică (pentru Raiiiisa):

Mda m-am gandit si eu la asta, dar ma dispera ca ma acuza pe mine ca-s gelos si asa dar eu chiar spuneam adevarul, mi-a placut cel mai mult faza-n care s-a gandit sa faca relatia publica dar a aparut fostul si a zis ca mai stam inca asa secret ca el stie ca ea e single.

| Raiiiisa a răspuns (pentru FallenDemon):

Ei ii pasa de fostul cand stie ca te are pe tine. Ceea ce nu stie prietena ta este ca daca alegi dupa 2, ar putea ramane fara niciunul.Din moment ce spui ca relatia lor nu a durat mult, si ca acela nu are nevoie de relatii lungi, ea ar trebui sa stie ca nici de data asta nu va dura mai mult.De data asta ai si motive sa fii gelos.Adica eu daca as fi facut asa ceva cu prietenumeu in urmatoru moment nu mai exista nimic.Pentru ca este foarte important ca o relatie sa se bazeze pe incredere si nu sa stai tot timpu cu gandu ca ea merge la o petrecere si vai doamne ce se rupe si nu se poate abtine.Altadata sa stii sa mergi si tu cu ea, pentru a evita chestii de genu, iar atunci nu o sa mai existe reprosuri din partea niciunuia.
Degeaba discuti problema cu noi, asa nu o sa rezolvi prea multe.Sun-o si spune-i ce ai de zis si gata, doar nu ti-e frica de ea.

| FallenDemon explică (pentru Raiiiisa):

Mda faza-i ca ea nu suporta barbati gelosi si in seara aia a invatat ca daca esti intr-o relatie nu esti legat de persoana respectiva poti sa iesi si sa te distrezi si cu alti... faza-i ca inca nu pot sa-i spun nimic pentru ca n-am suficiente dovezi trebuie sa ma astept ca dupa o sa se ajunga cumva ca tot eu sunt vinovat, de asta a bagat ea pauza acum probabil sa vada daca-i merge cu ala si daca nu se intoarce la mine...

| buburuza2007 a răspuns:

Asta nu e relatie,e bataie de joc,mie asa mi se pare,ca isi bate joc de tine,eu zic sa termini, oricat de mult ai tine la ea,sau sa mai dai o sansa stand de vorba cu ea,si lamurind lucrurile dintre voi,nu asa se face,intreab-o daca simte ceva pentru respectivu,fiti sinceri ca sa stiti ce sa faceti,iar daca nu simte nimic pentru el mai dati-va o sansa,si incercati sa fiti un cuplu,lasati totul in trecut si mergeti doar voi doi inainte,poate o sa mearga mai bine asa,apropo,am o intrebare,pe tine de ce nu te-a luat cu ea? asa va distrati voi? unu intr-o parte si altul in alta parte,? mie mi se pare un gest oribil,nu asa se face, mergeti amandoi daca e sa mergeti, daca nu se poate numai merge niciunu, eu asa stiu, succes

| Ycu a răspuns (pentru buburuza2007):

Da, da, da... asa e big grin

| FallenDemon explică (pentru buburuza2007):

Pai nah ea nu m-a invitat, dar pe fostul cu care a fost 1 saptmana la chemat noi suntem de 1an si vreo 4 luni... si acum eram relatie secreta... si eu am intrebat-o daca simte ceva pentru el si a zis ca n-am incredere in ea ca-s gelos ca nu m-am maturizat si ca vrea o pauza si dupa la o alta prietena ii spunea ca-i place pe ala ce sa zic de sinceritate. Mda pai in ultimu timp nu prea mai facem nimic impreuna ca e mereu ocupata.

| buburuza2007 a răspuns (pentru Ycu):

Te iubesc frumosule

| FallenDemon explică (pentru buburuza2007):

This is a little awkard, dar macar m-a facut sa rad laughing). A da mersi all de ajutor am uitat sa zic din cauza dureri...

| buburuza2007 a răspuns (pentru FallenDemon):

Imi pare rau pentru tine,dar nu prea mai ai ce sa faci,din moment ce la invitat pe fostul,asa ceva nu se face,eu zic sa termini aceasta relatie,iti faci mai mult rau,e ultima femeie daca faci asa ceva,stai linsitit, mai sunt fete, sfatul meu asta e, termina relatia ca nu-ti aduce nimic bun decat suferinta, succes

| DiazAndreea a răspuns:

Cred ca ar trebui sa o lasi sa isi dea seama de ceea ce face si pentru cine te lasa. spune-i tot ce ai pe suflet. las-o sa greseasca si sa sufere. nu cred ca te merita. daca mai simte ceva pentru acel baiat de ce mai este intr-o relatie cu tine? pentru binele tau ar trebui sa i oferi acea pauza si sa nu o mai cauti, sa o lasi pe ea sa te caute si sa nu dai semne ca suferi. bafta

| FallenDemon explică (pentru DiazAndreea):

Mda asa am zis si eu... ar trebui sa-i spun ca stiu adevarul sau sa ma comport normal? Pentru ca sincer ma simt foarte nasol mi rau si asa, desi incerc sa par ca nu-mi pasa >.

| DiazAndreea a răspuns (pentru FallenDemon):

Nu ai cum sa te comporti normal cand un lucru te deranjeaza foarte tare.ia si vorbeste cu ea

| FallenDemon explică (pentru DiazAndreea):

Mda as vrea sa o fac acum dar nu pot trebuie sa astept moment cand chiar o sa fie impreuna si o sa am dovata... si dupa bye bye probabil sad o iubesc asa de mult, dar nu vreau sa fiu bataia de joc sau rezerva cuiva... Mie destul ca a tinut relatia secreta 2 luni.

| DiazAndreea a răspuns:

Am uitat. si o mai consderi prietena ta? iubita ta?

| FallenDemon explică (pentru DiazAndreea):

Pai inca nu i-am spus nimic astept sa am toate dovezile si dupa o sa-i spun ca stiu totul... momentan sunte prieteni probabil ma tine pe mine ca si rezerva in caz ca nu-i merge cu ala.

| Peachy a răspuns:

Daca vei continua vei suferi si mai mult, asta vrei? Cred ca nici ea nu stie prea bine ce vrea, cred ca inca este atrasa de acel tip nu are rost sa pui la suflet, ea va pierde cine alearga dupa 2 iepuri nu prinde niciunul, right? Nu inteleg de ce nu te-a luat si pe tine la acea petrecere inseamna ca ea avea ceva planificat. Inca ii mai pasa de fost asta e mai mult decat clar, "scapa cat mai poti" nu merita efortul gandeste-te ca va trebuii sa stai mereu cu grija cand ea va pleca undeva singura, ca se va imbata si cine stie ce ar face si cu cine. Tu ai sta acasa cu grija ei iar pe ea ar durea-o undeva! Tu faci cum crezi, insa din ce ne-ai povestit tu lucrurile sunt destul de clare.

| FallenDemon explică (pentru Peachy):

Mda asa isi pierde luna in timp ce numara stelele, faza-i ca ea la chemat pe fostul acolo si in ultimul timp tot imi povestea de el rolling eyes ca i-a fost dor sa vorbeasca cu el ca nu s-au vazut de vreo 3 ani si ea nici macar nu mi-a recunoscut ca s-a dat la el cand a baut, pentru ca nah el a avut grija de ea... si eu stateam acasa am facut marea prostie ca am stat acasa pentru ca trebuia sa merg si eu la un majorat fix in acelasi local, dar m-am simtit rau inainte sa plec si am ramas. Cred ca de o vedeam cu ala acolo probabil se termina mult mai repede >.

| vlad77 a răspuns:

Las-o frate ca mai sunt si aote fete mult mai bune care stiu sa te aprecieza.o sa isi deaseama in timp.Ce a facut happy Sper ca te-am ajutat :d

| FallenDemon explică (pentru vlad77):

Mda true mersi de ajutor.

| andrada2323 a răspuns (pentru FallenDemon):

Pentru nimic.big grin

| FallenDemon explică (pentru andrada2323):

Daca te rog imi explici la ce te-ai referit prin faptul sa o ajut? Sa fiu alaturi de ea si sa nu-i spun ca stiu adevarul? sau? Ca nu prea am inteles...

| andrada2323 a răspuns (pentru FallenDemon):

Pai uite... daca tu il placi cu adevarat pe acel baiat ar trebui sa ii spui prietenei tale ca stii adevarul, iar de acolo totul vine de la sine.

| FallenDemon explică (pentru andrada2323):

Wait what? laughing) Cred ca ai vrut sa spui daca ea-l place cu adevarat pe el ar trebuit sa-i spun ca stiu adevarul si dupa totul o sa vina de la sine?

| Kripter a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa o lasi sa faca ce vrea! Probabil daca te va lasa o sa suferi o vreme dar apoi o sa iti dai seama ca nu te-a iubit si o sa iti treaca.Eu daca as fi fost o fata nu as fi facut niciodata asa ceva la un baiat. dar daca il iubeste pe acel om las-o in pace probabil dupa ce se va termina intre ei va veni la tine din nou si atunci tu nu o sa o mai vrei!

| FallenDemon explică (pentru Kripter):

Mda cred ca asa o sa se intample... asa m-am gandit si eu sa o las sa faca ce vrea happy dupa ce o sa-i dea ala papuci dupa vreo 2 saptamani sau o sa i se faca dor de mine, nu-mi pasa pentru ca nu mai vreau sa am de aface cu ea...

| Kripter a răspuns (pentru FallenDemon):

Te inteleg! Am patit si eu ceva asemanator dar sunt sigur ca o sa iti treaca. Daca ai prieteni pe langa tine o sa te sustina.Eu cand am patit asa si un prieten (vechi acum nu mai estesad )Mi-a spus ca:Ba dao incolo, macar nu e un prieten, e mai grav se pierzi un prieten pentru o fata care nici nu tine la tine

| FallenDemon explică (pentru Kripter):

Mda prieteni ca prieteni, dar stii fata asta era dragostea mea adevarata pot sa spun asa prima persoana pe care am iubit-o din tot sufletul, dar nah asa a fost sa fie... Mda o sa trec cumva peste, e o lectie de viata poate ma maturizez cum isi doreste ea...

| andrada2323 a răspuns:

Eu spun sa o ajuti pentru ca dupa aceea se va amagi si va veni tot la tine, dar iti va cere ajutorul

| FallenDemon explică (pentru andrada2323):

Mda cum sa o ajut in timp ce ea e cu altul... si eu stau si sufar sad poate dupa ce o sa realizez ca a gresit si o sa-si ceara scuze o sa-i mai acord o sansa... sa vad daca chiar ma iubeste si merita daca nu o las in pace.