| JaneEyer a întrebat:

Membrii TPU...Am o intrebare pentru voi la care ma gandesc de multa vreme, dar mai intai trebuie sa va spun povestea:La mine in clasa este un baiat care mi-a marturisit ca ma place, dar, de curand, am descopeit ca nu mai simte nimc pentru mine.Pana acum, cat timp ma placea, nu am simtit nimic pentru el, dar acum ma topesc dupa el numai cand il vad.Pana acum nu i-am spus ca il plac si imi este foarte frica sa ii spun ceva dupa atatia ani in care l-am refuzat... Ce sa ii spun? Cel mai convingator raspuns primeste funda:*

Răspuns Câştigător
| DarkMirror a răspuns:

Poate ca el, in sufletul lui, chiar daca nu pare, el inca te place, si crede-ma ca cel mai bun lucru care i se poate intampla este sa afle ca fata pe care o place de mult timp, in sfarsit simte acelasi lucru.Eu sunt baiat si ma topesc dupa o fata din clasa mea, dar mereu mi-a fost rusine sa-i spun asta in fata, si mereu am incercat sa mentin o relatie de prietenie, dar inca ma topesc dupa ea.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Acum rabzi pana gasesti alt baiat.

| wildthing a răspuns:

Eu nu cred ca nu mai simte nimic pentru tine, ci doar salveaza aparentele pentru ca s-a saturat sa se gudure pe langa tine ca un catel, iar tu sa il tratezi cu coorul. Daca esti serioasa, stii exact ce simti pentru el si nu-i doar o toana de moment, eu zic sa ii spui direct si fara ocolisuri. Daca pentru tine e doar un moft pentru ca ai impresia ca nu te mai place, eu zis sa lasi baiatul in pace. Nu-l mai chinui, pentru ca imi imaginez ca nu ti-a facut nuci un rau.

| KaRa23S a răspuns:

Nustiu in cazul meu ma atasez repede de o pers. insa la fel de repede ma plictisesc de ea, in locul tau m-as da pe langa el si incetul cu incetul, dar mai intai, printr-o pers. sau printr-un id de care sa nu-si dea seama cine sunt l-as intreba daca a iubit si ar mai putea sa iubeasca acea pers. (tu) ceva in genul asta.

| alinuta123 a răspuns:

Pai si eu am avut aceeasi problema, m-am dus la el cu inima in dinti si i-am spus ca il plac dar dupa ce m-am dat la el vreo saptamanasau chiar mai putin.atunci el a parut confuz dar dupa 2 zile va intelege.credema...cati imi ai...ca daca nu merge cu el. poate pot sa iti fac cunostinta cu alt cineva.nu mai daca nu merge cu el.pup.pa!