| ramona018 a întrebat:

Mi-a intarziat ciclul cu cateva zile si sunt foarte speriata. ultima mestruatie am avut-o pe 22 decembrie (prima zi). ultimele contacte le-a avut pe 26, cand inca nu imi trecuse complet menstruatia, iar urmatoarea pe 15 luna aceasta, in ambele cazuri am folosit prezervativ. problema este ca nu imi vine ciclul, singurele simptome pe care le am sunt dureri de sani si de cap. ma doare si in zona abdomenului, dar undeva deasipra vezicii. este posibil sa fie o sarcina?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cred ca este o sarcina. Dupa calculele mele, nici nu ti-a intarziat menstra, dar nici tu nu spui ce durata au ciclurile tale menstruale. Simptomele par a fi de sindrom premenstrual.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Mey, dar nu ti-a intarziat inca. Daca nu ai menstruatie care apare fix la acelasi numar de zile, nu ai de ce sa te sperii imediat!
Mai asteapta. Daca te-ai protejat corect n-ai de ce sa iti faci griji!

| adryana_6228 a răspuns:

Stai linistita nu e sarcina! la multe persoane menstruatia intarzie si 5 zile poate luna asta iti vine pe 3 si luna viitoate pe 9! e posibil deoarece esti in formare esti inca adolescenta! fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sexbarbatifemei idul meu! Ma numesc Alexandra! Si poti apela la mine! Vb pe mess si imi spui mai mult despre problema ta! Dar si restul puteti apela la mine! Sunt sex-experta si va pot ajuta! Va astept cu drag la idul:sex
barbatifemei! Va pup pe toti!:*

| kidulici125 a răspuns:

Nu cred. Poate e o alta problema pentru care iti intarzie menstruatia.