| Georgiana_Geoo_2001 a întrebat:

Mi-a întârziat menstruatia 2 zile.
Ce fac?

4 răspunsuri:
| ℓαυяα a răspuns:

Dacă ai ciclul neregulat nu e cazul sa te sperii, o sa îți vina

| corbulalbrosu a răspuns:

Astepti. In liniste si fara vreo urma de ingrijorare. Trebuie sa stii, sa afli, sa cunosti faptul ca si in cazul celor mai ''perfect'' reglate cicluri menstruale din cand in cand, pot sa apara/sa existe unele mici abateri in +/- de 2-3 zile fata de o anumita lungime ca numar constant de zile. Astfel de abateri cu totul ''inexplicabile'' se produc pe fondul unei activitati hormonale care de regula poate sa fi suferit mici dereglari care sunt apreciate ca fiind inerente la varsta adolescentei. Multa sanatatE!

| Georgiana_Geoo_2001 explică (pentru corbulalbrosu):

Ținând cont că nu sunt fata mare...ce mi se pare ciudat e ca prietenie mele ia întârziat 9 zile(fata mare).
Scuzati.mi termeni.

| AnonimaaaaG a răspuns:

Ciclul tau nu e reglat?
Oricum, nu trebuie sa te temi ca intarzie doar 2 zile. Poate ai racit sau ceva. Mie imi intarzia si cate o saptamana. O luna. Iar acum ultima data, 3 luni laughing)). Nu e nimic grav, crede ma. Daca iti intarzie mai mult de o saptamana, du te la ginecolog.