| yanny`s a întrebat:

Mi-a zis ca s-a mai culcat si cu alte fete, dupa 4 luni de relatie in care vorbeam absolut orice si dupa ce m-am culcat cu el, mi-a marturisit, oarecum fortat ca m-a mintit si ca nu a mai facut-o pana atunci, dar ii era frica ca o sa il parasesc. avem 18 ni amandoi, eu am incercat sa fac totul pentru a nu ne minti cu absolut nimic unul pe altul, ne iubim foarte tare, dar de cand mi-a zis asta parca m-a distrus. ma simt folosita, chiar daca ma iubeste si nu stiu cum sa reactionez. am nevoie de o parere

12 răspunsuri:
| Tania a răspuns:

Pai i-a fost rusine sa iti zica pentru ca nah! fiind baiat si majoritatea celor de varsta lui au facut-o s-a simtit stanjenit.
Nu ai de ce sa fi suparata! Gandeste-te ca si tu pentru el ai fost primawinking.Eu cred ca asta este un lucru grozav.

| yanny`s explică:

Il inteleg, dar ma deranjeaza k m-a mintit in halul asta.

| gabriella20 a răspuns (pentru yanny`s):

Mmm nu trebuie sa fii asa suparata pe el.te iubeste si ii era oarecum teama ca o sa razi de el probabil.ai fost prima pentru el, gandeste pozitiv.

| Tiberius a răspuns:

Doamne ce proasta mai esti. Si ala e prost da' si tu esti si mai proasta. Punct. Meritai pe unu care sa te ...si pe tine si pe toate prietenele si vecinele tale.

| doc69 a răspuns:

A fost o minciuna de aparare si tu ai mintit de aparare nu odata nu face din asta o tragedie gandeste constructiv,

| SlowLikeSnow a răspuns:

"in halul asta"?! unele fete sufera ca iubesc niste nesimtiti care le inseala mereu si u mori ca i; a fost rusine sa; ti spuna ca e virgin? Pana la urma e vorba de viata lui personala si el decide ce sa spuna ok? mai lasa orgoliul asta mic ca nu rezolvi nimic.

| Fabian20 a răspuns:

Poate i-i era rusine sa recunoasca ca era virgin si de asta zicea asa

| Raressh69 a răspuns:

Intelege-l si tu.iti dai seama ca e rusinos pentru un baiat sa zica ca e virginhappy

| Analytical a răspuns (pentru Raressh69):

De ce rusinos? raised eyebrows orice persoana fiind pura, inocenta si curata este intotdeauna apreciata pentru simplul fapt ca exista! oricine isi doreste si apreciaza pe cel acre este "neinceput" pentru ca stie ca el/ea nu va mai fi niciodata, si asta poate fi doar o lauda, nicidecum o rusine! tongue depinde si seriozitatea parsoanei cu care priveste viata in ansamblu`. iar tu : yanny`s, daca il iubesti cu adevarat vei putea trece peste asta. iar asta consta in cat te va ajuta el pe tine pentru a depasi momentele astea de tradare! oricum, daca te-ar fi iubit ar fi trebuit sa fie sincer cu tine si sa-ti spuna! acum, incearca sa nu te mai gandesti la asta, si ai sa vezi ca in timp poate il vei putea ierta, dar acum incearca sa il faci sa se simta vinovat, si sa iti arate mai multa iubire decat inainte(probabil) ca sa vezi daca te iubeste cu adevarat sau doar a vrut sa obtina ceva! ai grija de tine. muahh:*

| Raressh69 a răspuns (pentru Analytical):

Mda ai dreptate.mai ales ca is povesteau totul nu trebuia sa mintahappy

| RetardedRacoons a răspuns:

Tipic feminin, ai parte de ceva frumos, omul ti-a marturisit practic ca esti prima femeie din viata lui si tu in loc sa te bucuri faci din tantar armasar. Da, sinceritate bla bla bla, e ceva nesemnificativ si tu din toate persoanele ar fi trebuit sa intelegi.
Ceri pareri altora cum sa reactionezi? In pulamea chiar atat de tuta esti ca ii bagi pe altii in relatia voastra? Chiar tu ai zis ca te iubeste ce **** matii iti trebuie altceva? Nu realizezi ca ceea ce faci tu acum e mult mai grav? In loc sa evoluezi lannga si cu el ceri parerea unor straini.
Exista minciuni nasoale si exista minciuni albe, ti-a zis ca e experimentat intr-ale sexului nu ca e director la banca, fa dracu si tu diferenta!
Iar acum apare alta desteapta cu sfaturi de **** Analytical cu al ei "fa-l sa se simta vinovat". Da ****, ai aflat ca ati fost amandoi virgini si ca impartiti ceva frumos, sa nu cumva sa va bucurati de asta si sa va iubiti mai tare, nu, tu fa-l sa se simta vinovat ca asta va ajuta mult relatiei.
Sictir ma, unii din voi nu meritati sa cunoasteti afectiunea altei persoane!

| gabriella20 a răspuns:

Dar s-a culcat cu ele in timpul relatiei cu tine? daca,, da,, nu cred ca te iubeste asa cum spune de te-a inselat cu 4. daca nu s-a culcat in timpul relatiei si nu a recunoscut probabil ca ii era frica. poate ca iubeste si ii era teama ca o sa te piarda daca afli adevarul.te inteleg ca te simti rau, dar mai dai o sansa:*:*