| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am facut azi analiza la urina la spital, deci e destul de profesionala.Vineri am avut un contact sexual neprotejat,fara penetrare,eram in ultima fi din perioada fertila,e posibil sa fi ajuns putin din lichidul preejaculator in jurul zonei genitale, analizele mi0au iesit bine, putine bacterii prezente doar.e posibil sa fie vorba de o sarcina?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Analiza/testul pentru depistarea hormonului de sarcina in urina se va putea face de abia dupa data de 21 martie. Depistarea hormonului hCG in sange o vei putea face incepand cu data de 8 martie. Probabilitatea instalarii unei sarcini prin intermediul lichidului preejeculator este infima se poate spune ca practic ar reprezenta o minune mai ales in situatia in care ai ramas virgina.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

"contact sexual neprotejat, fara penetrare"

pai hotaraste te, ori ai facut sex ori nu

| neutrino a răspuns:

Te rog defineste fenomenul: contact sexual neprotejat, fara penetrare!

| Alcyon a răspuns:

E prea devreme ca sa-ti dai cu presupusul; dupa cateva zile de la contact, sarcina nici macar nu e instalata. Mai asteapta 2-3 saptamani si-o sa afli sigur.

| Neuronul a răspuns:

Momentan este prea devreme pentru un test de sarcină fie că se recoltează urină sau sânge!
În condiţiile în care nu a avut loc penetrarea, ci doar presupui că lichidul spermatic a ajuns în zona genitală, şansele unei sarcini sunt foarte mici, aproape infime!
Pentru liniştea ta, peste 3 săptămâni fă un test de sarcină!
Mare atenţie data viitoare!winking