| ....:X a întrebat:

Mi-am incepu viata sexuala cu prietenul meu cu, care am stat doar 5 luni, dupa a 2 luna s-a despartit de mine acum regret.acum am un nou prieten si imi este rusine sa-i spun ca numai sunt virgina.ne intelegem atat de bine si nu as vrea sa il pierd pentru asta. ajutati-ma va rog

Răspuns Câştigător
| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

laughing crezi ca il va interesa daca esti virgina?
daca te place, te accepta asa cum esti, daca nu ~PA~

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca te va parasi numai fiindca nu esti virgina, atunci nu te merita. O femeie e mai mult decat un himen, stai cu ea fiindca o iubesti, nu fiindca are acea mebrana intacta. Daca nu intelege asta, atunci ti-e mai bine fara el. Oricum, tu ai obligatia sa fii sincera cu el. Daca il minti, mai degraba te va parasi pentru minciuna decat pentru ca nu esti virgina.
Sa nu-ti fie rusine! E viata ta si ti-o traiesti asa cum vrei. Asuma-ti trecutul, nimeni nu are de ce sa te judece.

mlm
| mlm a răspuns:

Important este ca tine la tine si te iubeste va intelege si ceea ce ar trebui sa-i spui, nu cred ca al va afecta asta intr-un fel sau altul.Bafta si nu ezita sa ai spui, cu siguranta te va intelege.

| Sara a răspuns:

Tu ai vrut o. tu ai facut o! acum trage consecintele. roaga-te la dumnezeu ca marea ta dragoste pe care o vei gasi sa nu fie un barbat care doreste cu putere sa fii virgina. vei avea de suferit, o sa ai reprosuri, ca nah nu se stie de unde sare iepurele, mai sunt si barbati din astia.

auran
| auran a răspuns:

Draga mea, in primul rand depinde ce varsta aveti?!
oricum, nu prea cred ca se asteapta sa fii virgina si chiar si asa de ce sa nu-i spui? Asta in cazul in care el este ceva mai mare ca varsta decat tine (si asa ar fi chiar pueril sa te creada virgina)
In general barbatii fug de virgine, - vezi fostul tau prieten

| yasminna a răspuns:

Daca tii la acest baiat spune-i adevarul, nu lasa sa afle de la altii.Insa e foarte important sa stii de acum incolo ce iti doresti cu adevarat si ce vrei de la viata sa nu iti repeti greselile si sa nu devii vreo jucarie in mana baietilor.Ai grije de tine multa sanatate.Sa folosesti prezervativele chiar daca tipul spune ca nu spune tu DA

| macarale a răspuns:

Nu cred ca se mai pune problema in zilele noastre sa ajungi virgina la casatorie, asa ca nu vad de ce ar fi o tragedie faptul ca ti-ai inceput viata sexuala - atata timp cat esti constienta de ceea ce faci si te protejezi de o sarcina nedorita si boli cu transmitere sexuala.
sincer, nu cred ca el este virgin si daca el a avut relatii cu altcineva inaintea ta, atunci si tu esti libera sa fi avut relatii cu altcineva inaintea lui... nu?

| ramy_5584 a răspuns:

Eu zic ca daca te iubeste si te inelege nu veti avea probleme din cauza asta... dar altadata sa fii mai precauta.si nu te mai lasa asa usor in mana baietilor.ca ajungi la un moment in care regreti.eu am 16 ani si sunt virgina si nu mi-e rusine sa zic asta.chiar daca mai nou toate pitipoancele isi incep viata sexuala de la 12 ani...eu nu ma simt jenata ca nu mi-am inceput-o.si am avut ocazia.sa zic asa. dar decat sa fiu a unui baiat care nu ma merita si care cu siguranta dupa 1-2 luni ma va parasi.mai bine stiu ca mai astept.cu siguranta voi intalni un baiat care sa ma iubeasca si sa ma merite. acum fiecare gandeste in felul luisad

| monica_4690 a răspuns:

Daca te iubeste cu adevarat nu vad care ar fi problemawinking acum depinde si de varsta ta, dar eu cred ca ar fi bine sa vb cu el si sa-i spui.

| mioara_1431 a răspuns:

Fii sincera cu el pentru ca va afla singur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmmm... mai bine mai copilaresti un pic, apoi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti fie teama de reactia lui. daca tot ti-ai inceput viata sexuala este cazul sa incepi sa iti asumi raspunderea pentru faptele tale si sa nu te rusinezi de ele.doar nu crezi ca actualul tau iubit este virgin...si cu toate astea tu nu il vei parasi pe el...stai linistita, nu mai este atat de importanta virginitatea, conteaza sa fii cu capul pe umeri si sa te protejezi din toate punctele de vedere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie s-ti fie rusine sa inampla sa fie asa. Dar daca va antelegeti ata de bine si el te iubeste cu adevarat de ce nu-i spui adevrul. ori cum mai devreme sau mai tarziu tot va afla adevarul daca doare sau nu tot trebuie spus eu ati urez noroc