| coreyblack a întrebat:

Mi-am mintit prietenul din cauza anturajului meu prost si el si-a pierdut increderea in mine, ba chiar mi-a zis ca nu am incredere in el. Cum pot sa-l fac sa ne impacam si sa aiba incredere in mine din nou?

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Un inceput bun ar fi sa "scoti raul din radacina". Ai de ales: anturajul rau, sau prietenul bun? Si fii consecventa, daca alegi sa mergi pe alt drum, un drum mai bun poate, atunci nu te mai intoarce la drumurile rele.

| DNSK a răspuns:

Increderea e cel mai de pret lucru. data pierduta..greu se reface..sau deloc. o sa-ti trebuiasca eforturi supraumane si rabdare de fier. spor la treaba.

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Pai daca intrebarea a fost postata la Dragoste si Sex atunci presupun ca e vorba de o relatie de cuplu nu? In fine.
Daca intr-adevar mai speri la o sansa atunci gaseste un moment prielnic, du-te la el si marturiseste-i sincer profundele tale regrete cu privire la greselile tale din trecut ce v-au afectat relatia, nu lasa acest mic impediment sa intervina in prietenia voastra.Dar daca stii bine ca nu mai e nimic de facut, in acest sens, atunci nici sa nu te gandesti sa insisti in acest caz, ca stii si tu cum e... daca disperi o pers. de cap atunci chiar ca se va satura de tine, acorda-i un ragaz de timp, sa vezi ce se-ntampla.

-Numai bine.

| 26Geo a răspuns (pentru Jυsтℓσяγ):

Ai dreptate, greu se reface o incredere pierduta.In proportie mare, relatia e ca si esuata, dar poate incerca sa o salveze.Bafta

| VladGH a răspuns:

Mult conteaza si caracterul, daca are un caracter ca al meu atunci nu mai astepta incredere laughing.

| MaybeTomoRRow a răspuns:

NU prea ai cum...increderea se castiga cu timpul.