| AnToOniiia a întrebat:

Mi`e f greu si nu vreau sa il pierd sigh Va rog sa cititi tot CU ATENTIE si ajutati`ma sigh Sunt impreuna cu prt meu de aproape 1 an(ar trebui sa facem anul de 11 iunie) si parea ca ma iubeste, numai ca s`a racit f tare de mai bine de 5-6 luni, in ciuda incercarilor mele zadarnice de a ne apropia din nou unul de celalalt crying Nu stiu ce l-a facut sa fie de gheata, dar cred ca o mare contributie o are si _______ de fosta lui iubita cu care fost impreuna 2 ani si 8 luni si cu care trebuia sa aiba si un copil(dar ea l-a omorat, cu toate ca prt meu i`a zis ca va ramane alaturi de ea sa creasca copilul si se vor casatori, dar numai sa nu avorteze sau daca tine neaparat la asta, sa n`o faca singura adica sa nu ia cine stie ce medicamente, ci sa-i spuna lui si sa mearga la doctor, insa ____(ea) a acceptat aparent, dar pe la spate s`a inhaitat cu niste tipi care i`au dat pastile; a pierdut copilul si pe deasupra nu va mai putea sa aiba vreodata unul). Am inteles ca a fost o perioada deosebit de grea pentru aman2, doar ca nu ma gandeam ca nici dupa 2 ani aproape nu le va trece dorul unul fata de altul x( broken heart Si ma gandeam ca l`am facut deja s`o uite pentru ca i-am aratat de atatea ori ca il iubesc, atata ca el mi-a zis odata ca singura fata care l-a iubit a fost fosta aia a lui x( mi-a cazut fata :-o Cum? Ea? ne-am certat in seara in care mi-a sp asta, doar ca a 2a zi m`am facut ca nu ma mai doare si ca mi-a trecut, numai ca sa ii arat ca eu il iubesc, chiar daca nu ma omor cu declaratiile face 2 face. Ea se culca cu o gramada de tipi si el imi sp mie ca ea l-a iubit oh go on iar cand i-am zis asta, el mi-a spus ca nu era adv, numai ca doar ii lua apararea pentru ca faza cu inselatul o aflasem tot de la el intr-o alta seara cand vb la tel. Prb este ca o data ne-am desp din cauza ca ea ii trimitea mesaje sa se impace si ca vorbeau f des la tel, iar mie el nu`mi spunea abs nimic. ne-am impacat, numai ca am aflat ca in ultimele 4 zile au vb la tel zilnic! El neaga asta si zice ca nu e adv, ca ea nici nu are nr lui nou pe care l-a schimbat acum 2 sap, doar ca stiu ca ma minte pentru ca am vazut asta la apelurile lui cand a vrut sa sune un prt(avea un apel neprel de la ea) si in alta zi m`am uitat la mesaje :-o "Ati avut 4 apeluri"de la ea bninteles si mai primise unul"Ce drk faci?"(si nu avea sa-i sp nimic imporatnt)... De mesaje nu i-am reproshat nimic pentru ca nu vreau sa afle ca l`am controlat, i-am zis doar ca ma minte si ca nu ar trebui sa o faca, numai ca el tot neaga. Stiu sigur ca ce am vazut nu mi s`a parut(la apeluri) si nu krd ca uitasem sa citesc mesaje. Ce credeti ca este cu el? Eu simt ca ceva e in neregula, dar nu stiu ce, iar el zice ca totul e ok, desi eu vad ca nu e deloc asa... Credeti ca ma inseala? Prietena mea spune ca el poate isi pastreaza mesajele de la ea special ca sa le vad eu si sa ne certam, ca el sa poata fi cu ea, numai ca nu are sens(am mai fost o data desp si el putea ramane cu ea, numai ca a ales sa ne impacam). Nu sunt absurda pentru ca il las sa vb cu ea(amical, dar totusi nu zilnic) si stiu ca daca el vrea sa ma lase, ma lasa si fara sa ma uit eu la mesaje straight face Dar nu inteleg dc ma minte si care e motivul pentru care vb cu ea?(de la el nu pot scoate nimic, asa ca va cer ajutorul) Sa ma desp de el? Voi ce ati face? FUNDA

Răspuns Câştigător
| diiiiiiia a răspuns:

. e complicata povestea.
dar eu nu as accepta sa imi dea asa cu flit
si sa zica ca aia l-a iubit cel mai mult.
gata a trecut cu aia sa o lese dracu in pace
daca te-a ales pe tine ce tot vb cu aia straight face
parca ar fi printul si voi sclavele.
el ti-a aratat tie ca te iubeste in vreun fel?
sau ti-a aratat numa indiferenta.
nu zic acum sa te desparti de el.dar nici
sa ii dai atata atentie. ca nu merita
acum sincer iti zic. straight face
pentru ce iti bati tu kapul aiurea.
cand el te inseala sau inca se mai gandeste la fost.
inteleg poate nu a reusit sa depaseasca momentul dar.
nici chiar asa.
sunt 1000000 de baieti pe lumea asta
o sa gasesti altul care te va face sa te simti cu adevarat bine
pentru toti exista o jumatate.
si eu am trecut prin multe.
treaba ta ce faci happy
sper numai sa citesti ce ti-am scris si eu
poate iti va da de ganditbatting eyelashes
te pup :* si ai grija de tine. >big grin

5 răspunsuri:
| alonet a răspuns:

As renunta la el deoarece mai degraba sau mai tarziut tot acolo se ajunge asa ca mai bine suferi acum mai putin decat mai incolo mai mult, oricum stiu ca nu raspunsul asta il astepti, asa ca la ce folos sa te conving ca asa e cel mai bine?

| AnToOniiia explică:

Si el mi-a aratat ca ma iub, tocmai de asta mi`e atat de greu sa-l las straight face Dar nu stiu ce s`a int(krd ca a vazut un prt de`al lui sau chiar el ce am scris sau nu stiu cum de s`a intamplat) ca de ieri, la jum de ora-1ora dp ce am pus intrebarea pe TPU a inceput sa se comporte exact asa cum vreau eu :X mi-a trm un msj, ceea ce nu mai facuse de luni bune si dim am reluat "ritualul" in care ne trimiteam mesaje unul altuia at cand ne trz :* In orice caz, va multumesc din suflet pentru sfaturi big hug daca va fi cazul, chiar le voi aplica

| AnToOniiia explică:

Dar daca vb si eu cu alti tipi, unde ajunge relatia noastra? Oricum acum las in urma tot ce a fost rau pentru ca stem la fel ca inainte :X si inca o data multumesc mult mult de tot pentru sfaturi :*

| AnToOniiia explică:

Mda sigh sincera sa fiu nu l-a tinut mai mult de o zi crying acum mi-a zis ca nu are abs deloc incredere in mine broken heart

| Tweetymrrr a răspuns:

Nu cred că merită să te mai implici atât.Fii şi tu indiferentă,vorbeşte cu alţi tipi(tot amical,dar zilnic cum face şi el cu fosta)şi plăteşte'i cu aceiaşi monedă. Dacă te place, te va întreba ce s' întâmplat, de ce nu'ţi mai dai atât de mult interesul şi alte chestii de genul.Nu are rost să'i spui tu că doreşti să vă despărţiţi când tu nu nici măcar vrei asta. Lasă'l pe el să spună dacă mai vrea sau nu o relaţie cu tine.
Zi faină.