| Anne_1161 a întrebat:

Am si eu o problemasad in august fac 1 an cu prietenul meu si din pacate totul s`a cam ruinatsad adica mereu fostele lui s`au bagat intre noi, dar acum s`au potolitoh go on dar eu fiind foarte geloasa nu pot sa uit mai ales o chestie, aceea fiind ca fosta lui p care el a iubit`o si eu nu stiam asta ca mereu m`a mintit ca eu am fost prima fata p care a iubit`o, adica el de fapt se referea ca am fost prima pe care a iubit`o atat de mult dar nu mi-am dat eu seamasad i`a spus lui ca il inselam cu un coleg si chiar nu am facut asta, doar stateam fata in fata cu el si vorbeam. el a crezut`o(si mi-a spus azi de ce, raspunsul fiind "am crezut`o pentru ca tu fiind frumoasa mi-a fost frica sa nu te pierd ca deja te iubeam mult) dar apoi a inteles dar eu nu stiam ca a fost fosta lui si apoi mi-a spus. dar mereu imi amintesc de cateva clipe neplacutesad de exemplu azi mi-am adus aminte iar si desi stiu ca e greu, mereu il rog sa uite trecutul si imi spune ca asa va face. azi vorbind aman2 prin mesaje a venit vorba despre aiaoh go on si am aflat ca a iubit`o si ca pe mine nu m`a iubit prea mult la inceput pentru ca i`a fost frica sa nu mai sufere pentru ca ea l-a inselat. ceea ce nu inteleg eu e faptul ca spune ca a iubit`o dar daca a iubit`o atunci de ce si el mai umbla cu altele p langa ea?sad si nu mai potcrying mereu ma gandesc si nu imi dau seama ce a vazut la ea pentru ca e o extra panarama urataoh go on si ma gand: "mha daca cu ea a fost mai frumos?"(dar mi-a spus ca eu sunt speciala si cu nimeni nu a fost mai frumos decat e cu mine), "daca ma minte sa ma protejeze ca nu se gandeste la ea?"(desi mi-a jurat ca nu e asa si o face si el in toate felurile si imi spune ca nu il intereseaza de ea), "daca cu ea se comporta mai frumos?"(mi-a spus ca doar la inceput s`a comportat si au fost 2 luni decat). totusi tin sa specific ca ma iubeste enorm de mult si ca nu m`a inselat niciodata si sunt sigura de astahappy dar nu mai potcrying simt ca innebunesccrying desi simt ca acum il urasc si as vrea sa il fac si eu sa sufere asa cum ma face el pe minte nu pot pentru ca il iubesc multsad un sfat ceva va rog din sufletcrying( dau funda!

Răspuns Câştigător
| Atâtdedulce a răspuns:

Anne, scumpo, e normal ca el să fi simţit ceva pentru fosta lui iubită. Îţi dai seama! Tu nu ai avut impresia ca primul tău iubit/prieten este şi ultimul şi că poţi să îţi pui toată increderea in el? Că dacă nu il mai ai, o să mori? happy aşa a crezut şi el, şi ea i-a trădat increderea. E la fel de normal să fi fost la inceputul relaţiei cu tine mai rece. De ce nu vă daţi o şansă? De ce să-l pierzi pe cel pe care il iubeşti din cauza unor vorbe, a unor idei de'ale tale? Nu-i păcat? sad Eşti specială pentru el, ţine minte ce îţi spune happy. Tu îl iubeşti, nu-l înşeli cum a făcut ea. E normal, e evident să te preţuiască mai mult happy Gândeşte-te că tu nu eşti ea. Şi ea nu e tu. Dacă a fost cu tine a fost pentru ca te-a iubit, te iubeste si pentru ca simte ca esti ceea ce el vrea cu adevărat. Nu-ţi fă inimă rea.
' Credeam că am să mor o dată cu prima iubire pierdută; acum din partea mea oricine poate să o.' Aşa a fost şi la el. Capul sus. Vorbeşte cu el. E păcat dacă vă iubiţi să fiţi despărţiţi. Viaţa asta e prea scurtă.:* Ai grijăhappy!

7 răspunsuri:
| Choco a răspuns:

Pai daca tot te gandesti la chestiile pe care le-a facut cred ca e mai bine sa termini cu el acum. E posibil sa te fi mintit, dar e posibil sa nu. Insa decat sa te tot gandesti la chestiile astea care numai iti fac rau mai bine o termini cu el. Si nici chestiile alea cu sa il faci si tu sa sufere cum te face el pe tine, eu zic ca nu ar trebui sa faci chestia asta, pentru ca ai putea iesi ranita tu de acolo. Mai bine ori incerci sa nu te mai gandesti la toate chestiile alea si sa pui accent pe relatia voastra ca totul sa mearga bine, ori daca nu poti sa faci asta, mai bine te desparti de el. parerea mea happy nu merita sa suferi pentru un baiat, mai sunt si altii happy

| NoName_8963 a răspuns:

Imi pare rau pentru tine dar fosta este sh acum o umbra din cate am inteles sincer cred ca nu te iubeste destul inteleg ca este o curva dar nu stiu cat o mai iubeste el dar la marcat daca nu poate sa treca peste acest lucru te sfatuiesc sa il parasesti stiu ca doar dar numai asa o sa vezi daca cu adevarat te iubeste

| NoName_8963 a răspuns:

Ana pe bune sh daca iti jura ca iti aduce lune du pa cer

| madalinacr a răspuns:

Buna! eu cred ca el vrea sa se joace de'a iubirea...nu stie ce vrea totusi cati ani are el? pare a fi foarte imatur nu stie ce vrea, chiar daca o vb de rau pe fosta tot la ea se gandeste ca asa sunt barbatii, chiar daca a zis ca tu esti mai frumoasa ca ea si toate alea.frumusetea nu tine de foame in primul rand si nu trebuie sa te simti in avantaj ca esti mai frumoasa ca fosta pentru ca oricand se poate intoarce la ea deoarece ea nefiind la fel ca tine nu are asa mult succes la baieti, pe cand p tine te poate pierde oricandwinking!

| bloodbaa a răspuns:

Auzi tu cati ani ai? Ca dupa minte iti dau vreo 12. Oricum lasa baietii si ramai la invatat ca esti praf la ortografie ori spune-i la suferindu ala iesit din tolenovele sa nu mai creada toate curvele si sa aiba inredere in tine.

| Anne_1161 explică:

El nu se mai gandeste la ea mi-a jurat chestia asta!

| Weloveflowers a răspuns:

noname si choco au pus punctul pe i