Întrebare recomandată | Radu_Cristian_1990 a întrebat:

Mi-e jena sa spun si poate in acelasi timp suna si ciudat, dar in ciuda faptului ca am varsta de 23 de ani, din pacate tot virgin am ramas. Nu, nu mi-e deloc rusine si probabil acest orgoliu face sa fiu inca virgin la 23 de ani deoarece sunt genul de baiat care prima data vrea sa fie cu fata potrivita, cu fata pe gustul sau, nu cu vreo disperata care sa te foloseasca numai o data sau de doua ori dupa care sa iti dea cu piciorul. Si nu vreau sa credeti ca stati de vorba cu vreun prost care nu este in stare sa isi gaseasca pe nimeni. Din potriva, m-am intalnit cu multe fete, cu unele dintre ele am incercat chiar si-o relatie, dar de fiecare data totul s-a terminat atat de repede incat nu s-a mai ajuns sub asternuturi. Multe fete inca suspina dupa persoana mea si nu ca ma vor ca iubit, ele ma vor numai singura data dupa care altul la rand. Dar eu nu pot sa fac asa ceva pentru ca nu sunt fustangiu si, dupa cum spumeam mai sus, prima data mi-as dori sa fac cu fata potrivita, cu o fata asemanatoare cu mine ( cu cei 7 ani de-acasa) si pe care sa simt ca o iubesc ...nu sa merg numai odata si gata, ma laud ca mi-am pierdut virginitatea. Si doi la mana... dragoste cu de-a sila nu merge deloc. Asa ca mai bine lipsa...parerea mea. Eu sunt genul de baiat cuminte, nu beau, nu fumez, nu ma bat, nu ma cert, am educatie si sunt un om foarte respectuos, am cei 7 ani de acasa si nu spun numai la vrajeala. Eu ma consider un baiat cuminte si ce caut este FATA CUMINTE numai ca...n o gasesc. Acum ceva timp am discutat cu un amic serios tot pe aceasta tema si m-a sfatuit ca ar trebui sa las orgoliul, iar prima data cand am ocazia sa merg, sa nu m-ai caut fata perfecta pentru ca voi avea drum lung si nu numai ca mor virgin, dar mor cautand. Deci, oameni buni, voi ce spuneti? Gresesc tot cautand fata perfecta? Oare gresesc ca nu merg cand o fata imi zice ca ea vrea, iar eu spun ca "nu", ca nu o cunosc...? Ar trebui sa las orgoliul deoparte si data viitoare sa merg? Astept pareri.

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Omule, ele stii ca isi fac de cap cine stie cu cati s-a culcat apoi vine la tine. Gandeste-te tu ca nu ar fi bine si pentru orgoliul tau ca una care a facut sex de multe ori sa treaca in patul tau. Poti sa iti faci o prietena normala chiar daca nu arata bine la fata important e sa te iubeasca.

| CoquineNoire a răspuns:

Hai sa-ti zic ceva.
inainte aveam niste principii cu totul diferite, eram si eu mai mica, in fine.
si imi placeau virginii peste 20 de ani, credeam ca aveau altceva in cap decat sex.
dar din ce conversam cu ei, mi-am dat seama ca aveau frustrari acumulate pentru ca nu aveau parte de sex, se ofticau ca nu gaseau ce voiau, erau invidiosi pe cei care aveau vrajeala buna, aveau tupeu, chestii ce le lipseau lor.
tot asa, cautau partenera potrivita, perfecta, dar faceau o mare greseala.
eu ca fata iti dau cel mai bun sfat: schimba-ti principiile.
tuturor fetelor le plac baietii cu experienta.
preferi sa iei lectii de la una? pai ce barbat mai esti tu?
deci cat mai repede fuguta la prostituate si lasa orgoliile prostesti.
asta e realitatea, nu exista perfectiune, si pana dai de una ca tine, multumeste-te cu sex fara sentimente, accepta orice fata care vrea sa sara pe tine, invata sa ai vrajeala buna, deoarece fetele se indragostesc de vorbe mai intai.
ne plac baietii rai cu atitudine.
bafta.

| Miauti a răspuns:

Gresit! tu nu cauti o fata cuminte, tu cauti o virgina...

Vrei o fata cuminte... du-te la o adunare de credinciosi si acolo vei gasi.

| alexalx1234 a răspuns (pentru Miauti):

Nici acolo nu gasesti

| FemeiaPisică a răspuns:

Nu o să găsești așa ceva, este plin de curve.

| neutrino a răspuns:

Daca tu te simti bine in pielea ta, atunci continua pe acelasi drum, dar este bine sa nu-i critici pe cei/cele ce nu-ti seamana. Oamenii inteligenti ca si tine, risca sa ramana insa singuri, pentru simplu motiv ca restul lumii nu se poate ridica la valoarea si pretentiile tale.

| Alcyon a răspuns:

Eu-s de parere ca ar trebui sa faci ceea ce simti. Nu te lua dupa cutare sau cutare, fiindca toti suntem unici. Ceea ce i se potriveste lui X sau Y, s-ar putea ca tie sa nu ti se potriveasca. Si asculta de mine... Pana la urma o sa apara si fata potrivita. Totul e sa nu-ti pierzi rabdarea. Si eu, pana mi-am gasit perechea, m-am intalnit cu nspe barbati. Daca nu e sa fie, sa stii ca nu iese nimic.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Aaaaa?
Da-ti doua palme si trezeste-te in pusca mea.
Traiesti in basme unde traiesti tu?
Pune mana pe o fata oricare ar fi ea si fa-ti datoria de barbat.
Iti inteleg afinitatea pentru fete cuminti bla, bla, tralala, dar ma mir cum de nu ai tampit pana acum.
Pune mana si da-i fetei ce ii trebuie ca o sa ti se urce la cap de o sa continui asa.
Las-o naibii de treaba.S-au dus vremurile cu basmele.

| slenderica a răspuns:

Se numeste homosexualism latent. o sa te obisnuiesti cu idea si o sa te dai pe brazda pana la urma.

| Adam_Adela_1974 a răspuns:

Nu este nici o nenorocire ca esti virgin, mai rau este ca nu gasesti acea persoana care sa iti umple sufletul de dragoste, asta nu insemna ca nu va apare la un moment dat, trebuie doar rabdare si perseverenta

| PynkLove a răspuns:

Ca refuzi sa te culci cu o femeie strict din cauza faptului ca nu o cunosti, este foarte inteligent, ai un respect de sine la nivel ridicat si asta face un barbat domn.
Insa sti poza aia pe fb impartita cu acelasi barbat asteptand femeia perfecta, iar in partea din dreapta jos este un schelet si langa un carton pe care scrie Still waiting? e, pe bune, cel mai pe bune...
Sunt lucuri care or sa iti placa de o sa te inebuneasca la o femeie si vor fi si lucruri care nu or sa iti placa, dar poate o sa te inebuneasca faptul ca te face sa o iubesti si mai mult si cu defectele pe care le are, traieste-ti viata mai din plin si uita putin de principiile tale, atunci cand iubesti, atunci se formeaza, respectul in cuplu, care sta la baza cuplului zic eu.
Oricum, vorba buna aia >

| Sarge a răspuns:

Fiecare om e diferit. Degeaba ii intrebi tu pe altii cum ar trebui sa procedezi, tu stii cel mai bine ce vrei si ce simti si chiar nu te sfatuiesc sa traiesti dupa cum vor ceilalti. Spre exemplu, o fata mai sus iti spune ca toate tipele vor baieti cu experienta si atitudine bla bla...asta e valabil pana la o varsta, dupa aceea suntem satule pana peste cap de experienta, atitudinea si comportamentul de mascul alfa in calduri al unor baietei ce inca stau dupa fusta mamei. Femeile cu altceva in cap decat basme cu vampiri vor un tip sincer, demn, cineva pe care se pot baza, care sa le fie prieten, amant, iubit, care sa le faca sa rada, care sa le faca sa se simta in siguranta. Si sincer, asta nu are legatura cu sexul. Iar o tipa care ar rade sau care te-ar dispretui din considerentul ca esti virgin e genul de om pe care nu il vrei langa tine, asta daca tii la sanatatea ta psihica si sufleteasca. Sa descoperi sexul si tot ce tine de el alaturi de o fata pentru care ai sentimente si viceversa este cel mai frumos mod de a-ti incepe viata sexuala.
Stiu cum te simti: te uiti in jur, vezi ca fiecare are pe cineva sau a avut pe cineva, si parca ai ramas in urma. Familia, prietenii te preseaza, esti anormal, nu te inscrii in tipare, ajungi sa te indoiesti de tine si parca te bate gandu sa intrii naibii in randul lumii sa te lase toti in pace si sa nu mai vezi semne de intrebare plutind prin aer. Si uite asa, fara sa iti dai seama, faci chestii doar pentru ca asa trebuie, nu pentru ca asta vrei.
Iar raspunsul la intrebarea ta, nu, nu gresesti, tu doar incerci sa traiesti asa cum simti, nu asa cum TREBUIE, iar ceilalti nu iti dau pace pentru ca vad in tine ceea ce ei nu au: curaj, demnitate si incredere in ei insisi.

| CoquineNoire a răspuns (pentru Sarge):

Eu nu m-am referit la masculii alfa, eu am vorbit de cu totul altceva.
tu ii spui ce vrei sa auda, eu am preferat sa ii prezint cum sta de fapt realitatea, nu l-am luat cu lugu lugu.
"atitudine bla bla...asta e valabil pana la o varsta, dupa aceea suntem satule pana peste cap de experienta, atitudinea si comportamentul de mascul alfa in calduri al unor baietei ce inca stau dupa fusta mamei"
habar nu ai la ce m-am referit cand am zis de atitudine, sunt deja satula sa intru in polemici pe acest subiect, dar te las asa ca nu am cu cine.
tipul care a postat se vede ca nu e multumit cu el insusi, are nevoie de incredere, si la barbati, increderea absoluta se obtine prin sex.
barbatii care fac sex se simt mai bine in pielea lor, el intr-adevar cauta o fata cuminte, dar asta naste frustrari, pentru ca n-o gaseste.
i-am prezentat clar, din postura de fata, ce prefera de fapt fetele, l-am sfatuit sa se schimbe, sa-si schimbe principiile, pentru ca asa ii va fi cel mai bine.
nu e un om anormal, pur si simplu trebuie sa se adapteze la realitate, nu am vrut sa fiu ipocrita, precum raspunsul tau, care denota ipocrizie.
"ceilalti nu iti dau pace pentru ca vad in tine ceea ce ei nu au: curaj, demnitate si incredere in ei insisi."
ce curaj mah?
ce demnitate mah?
ce incredere mah?
ti le pierzi tot asteptand ceea ce nu exista, asa ca trebuie sa actioneze, sa se trezeasca la realitate si sa-si scoata basmele din cap.
pana la urma, e doar sex, lumea are nevoie de el, ce atatea principii?
ca nu vorbim de un copil cu muci la nas si cu rahat la cur sa-i zicem sa-si vada de copilarie.

| Sarge a răspuns (pentru CoquineNoire):

Te inseli, nu ii spun ce vrea sa auda, ii spun ce gandesc eu si alte fete ca mine. Tipul nu stiu daca e sau nu multumit de el insusi, cred ca mai degraba e trist si dezamagit de faptul ca oamenii sunt tot mai superficiali, dar sa-l trimiti la prostituate spunand ca asa va capata incredere in el si-i va fi bine e un sfat cel putin tampit. Ce e atat de laudabil la un tip care o plateste pe una pentru sex si cum naiba poti sa capeti incredere in tine alegand calea asta. Adica prostituata face sex cu tine contra cost, nu pentru ca ai cucerit-o cu caracterul tau dezarmant sau cu infatisarea ta de Fat-Frumos cazut din rai. Si asta e valabil si pentru tipele care i-au propus sa aiba relatii sexuale, doar asa, ca aveau ele chef si nah, e doar sex... Uite aici nu te-ai prins tu care e faza, pentru el nu e DOAR sex, ca daca era doar sex, o facea si nu mai punea intrebarea asta pe TPU.
Oricum, baiatul banuiesc ca are suficienta incredere in el, doar ca cei din jur au grija sa i-o stirbeasca, facandu-l sa se intrebe daca ceea ce face e bine sau nu.
Eu una nu sunt impresionata cu nimic de tipii care invart fetele cum vor ei si sunt mari Casanova si nici nu as vrea sa fiu cu vreunul de genul asta. Ca sa-ti spun drept, majoritatea dintre ei mi se par jalnici.
Nu e nevoie sa-si schimbe principiile, nu are la ce realitate sa se adapteze, mai degraba ar trebui sa schimbe locurile pe care le frecventeaza in cautarea fetelor cuminti si sa faca primul pas atunci cand cineva ii place. Lumea e mare, si asa cum exista oameni pentru care sexul e doar huta huta, uite usa, tot asa exista oameni pentru care sexul inseamna intimitate, dragoste, implinire.
Si in incheiere, daca cineva nu gandeste ca tine nu inseaman ca e ipocrit, e doar diferit, dar, norocul nostru, e loc sub soare pentru toti.

| CoquineNoire a răspuns (pentru Sarge):

Nu e nicio rusine sa mergi la o prostituata, unii aleg calea asta mai usoara, intr-adevar, fara sa sa-si puna vrajeala la bataie, dar te-ai gandit ca unii poate nu au rabdare sa bage vrajeala si vor ceva rapid? e mai greu pentru un tip sa faca sex decat pentru una, o fata are parte mai usor de sex decat un barbat.
unui barbat ii trebuie timp, trebuie sa o scoata de cateva ori la un suc, sa ii castige increderea, ii mai ia un cadouas, o mai linge un pic in pasarica sa ii intre in gratii, and bullshit like that, deci mai dureaza pana ii ajunge in chiloti uneia.
intr-adevar, pentru el nu e doar sex, dar las-o dreacu, suna aiurea sa fie el cu dragostea si sa dea doar peste fete care vor doar sex de la el.;

ca pana ajunge sa o faca p-aia sa tina la el si sa-i ofere pasarica, mai trece un an, si iar se desparte de ea pana sa i-o traga, si il vezi iar aici pe TPU, ajutor, is virgin la 24 de ani.

dragostea e de rahat, un barbat care te ia direct cu chestia asta, ca vrea sa faca sex doar din iubire din start nu atrage.; chiar si o fata care vrea ceva serios si aude de la un tip ca vrea ceva serios isi cam pierde interesul, tu habar nu ai sa analizezi, asta e problema ta, tu privesti totul dintr-un unghi.
crezi ca e atat de simplu, sa ai o relatie cum vrei tu? mereu va lipsi ceva, asa merg lucrurile, sunt destul de realista incat sa il sfatuiesc asta.

el abordeaza problema gresit si nu are nici atitudinea potrivita.

vezi ca iti cam ies frustrarile la suprafata cand spui ca baietii casanova ti se par jalnici.; cu ce e jalnic un om care vrea sa faca doar sex cu cat mai multe (nu ma refer la aia sub 18 ani in care umbla hormonii si care profita de fete mici, ci de oameni maturi)? fiecare cu scopul si cu dorintele lui in viata, fiecare traieste cum vrea.; nu se leaga la cap cu orice proasta, baiatul e destept si nu e o muiere d-aia sentimentalista.

secretul fericirii asta e: miserupismul, sa nu fii un sentimentalist.; el e prea sentimentalist si de aia sufera, dar nu e nimic, are timp sa se schimbe, are doar 23 de ani.

oamenii care vor dragoste, sunt dependenti de acest sentiment, sunt prea slabi si mereu vor suferi.

cineva destept aici pe TPU a zis ca nu exista fete cuminti, ar face bine ca tipul care a postat sa-i ia opinia in considerare.

nu trebuie sa schimbe nimic, sau sa frecventeze alte locuri, ca nu are peste ce sa dea, sunt aceleasi pasarici.
intr-adevar, sexul cu adevarat placut e ala facut din iubire, cu aia de care esti atras complet, dar are nevoie mai intai sa se descarce si sa se multumeasca cu alea care vor sa-i intre in pantaloni pentru inceput.
barbatii trebuie sa PROFITE de orice ocazie in care una vrea sa sara pe el.

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru CoquineNoire):

Hm.

| Valeentinaa a răspuns:

Eu iti spun sa astepti pana gasesti fata pe care simti ca o iubesti si care te iubeste nu cauta fata perfecta cum se spunea "Am pierdut luna incercand sa numar stelele" NU EXISTA FATA PERFECTA!