| AnaPisicutza a întrebat:

Mi s-a rupt himenul in perioada menstruatiei de luna trecuta (in ziua 3) afecteaza venirea menstruatiei de luna aceasta? (Mi-a intarziat 3 zile)

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

NU. Nu exista nicio legatura inre cele doua evenimente. Deflorarea se produce din motive mecanice, iar menstruatia este un proces fiziologic de natura stric hormonala. Intarzierea este provocata de o dereglare hormonala. Sanatate!

1 răspuns:
| Emilian65 a răspuns:

Intarzierea menstruatiei este din cauza unor transformari hormonale ce se petrec in organismul in urma primului act sexual.