| ▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀ a întrebat:

Mie imi place de un baiat, lui de mine. Inca nu suntem impreuna, dar vorbim pe mess, folosim emoticoane de genu` love struck si :* ...Sunt convinsa ca tine la mine, chiar foarte mult. Si e reciproc happy. Chiar vrem si sa ne intalnim vara asta. Dar uneori e enervant faptul ca nu prea vorbeste( pe mess), si nu pentru ca e ocupat, ci pur si simplu nu vorbeste. Daca nu il intreb eu ceva ca sa-i atrag atentia, ramanem la statutul de " sall sall cf bine u bine pa " straight face. Si nu e foarte placuta aceasta situatie crying... Adica parca nu are nici un interes.

Insa "buba" e ca ieri, cand era tot o convorbire "sal cf bine u bine pa". i-am zis BRB. El nu a zis nimic, iar apoi am zis eu: " Gata, dar oricum nu cred ca te intereseaza". M`a intrebat ce e cu mine, si i-am explicat ca ma deranjeaza aceasta situatie. La un moment dat am spus " Nu stiu unde o sa ajungem cu asta...". Si am iesit. Apoi mi-a spus ( cand eram offline ) ceva de genu` : " din tot ce ai spus rezulta ca vrei sa o lasam balta. bine. e alegerea ta." A doua zi, cand am vazut mesajul, l`am salutat, l`am intrebat ce face, si daca e suparat tare pe mine. mi-a zis doar " broken heart ". Apoi nu a mai zis nimic. Sunt disperata. Tin atat de mult la el, nu vreau sa-l pierd, i-am zis ca imi pare rau, dar apoi a venit el cu " broken heart " si m`am blocat total. Nu stiu ce sa-i zic :-s
Va rog, o parere, un sfat orice! big grin

10 răspunsuri:
| marrr a răspuns:

Ehh. Stiu cum este. E foarte greu sa cladesti ceva, chiar si intr-o zi, iar intr-o fractiune de secunda sa se distruga totul si sa va ceratati. Nu-ti mai bate capul cu cat de mult/ putin vorbiti pe mess. Cu totii stim ca messul cam tine locul realitatii, din pacate. Se pare ca acum punem mai mult suflet in ceea ce spunem pe mess, si nu in realitate. Mi se pare normal ca pe internet sa existe mai multe certuri, pentru ca nu stii niciodata cum reactioneaza persoana cu care comunici. Tu vorbeste cu el pe messenger si spune-i ca ai vrea sa va intalniti. Faceti-o si vorbeste-i despre tot ce ai pe suflet, deoarece daca vrei sa fii cu el trebuie sa ii fii sincera, la fel cum ar trebui si el sa fie. Poti sa-i explici ca iti e greu sa astepti sa spuna ceva, ca ai vrea sa comunicati mai mult, desi am trecut prin asta si este cam greu sa gasesti subiecte noibig grin.
Sunt sigura ca daca te place va vorbi din nou cu tine si veti continua ceea ce ati inceput tongue. Daca nu mai vrea, inseamna ca nu a tinut la tine mai mult decat la o amica. Uneori baietii se razgandesc repede, asta pentru ca niciodata n-au simtit nimic pentru o fata anumehappy. Deocamdata nu e vremea sa vorbesc despre asta, deci iti urez succes cu baiatul acela si sper sa va impacati>big grin

| marla a răspuns:

Waaaa.

ce levie sinteti.

ce cu prostiile astea, daca ar fi vrut cu adevarat ceva nu te-ar fi lasat asa usor sa-i zici "gata" sau ceva de genul ...sau cum a iesit la voi. eu is sigura ca aceasta situatie a fost doar una convinabila pentru el de ati zice bye bye, un fel de scuza. o situatie pe care el a folosit-o cu foarte multa istetime.
>> de fapt tu doar ai spus ca nu stii unde vei ajunge, dar el a arat calea adica el a zis ca s-a terminat el a pus punctul. ce banal din partea lui. ca nu veti ajunge nu stiu unde era doar o constatare a faptului sau o analiza la convorbirile voastre... el insa a adeverit aceste constatari. cata ingeniozitate! continuu sa ma minunez de ingeniozitatea baietilor si de felul lor special de a iesi din orice fel de situatii > basma curata. in locul tau i-as zice ca de fapt el a facut alegerea zicand asta. si i-as mai zice bye bye.

| dhraqull a răspuns:

Of, ce ti-e si cu messengerul asta.De ce nu il suni sa vorbiti la telefon?

| lil_2808 a răspuns:

Poi incearca sa discui cu el. Intreaba'l ce simte pentru tine. sa vezi pana la urma cum sta treaba. SI sa nu mai trimita emoticonu ala sstupid 'broken heart". Mai bine intreaba`l.winking ca pana la urma scrii nu vb fata in fata. Bafta:*:*:*

| andreeada a răspuns:

Lalla stai calma am trecut si eu prin asta nu esti singura, toata lumea imi spunea sa-l uit sau macar sa nu-l mai bag in seama p mess si asa am facut cu toate ca mi-a fost cam greu cryingapoi tot el m-a cautat deci din asta reiese ca daca te place te v-a cauta cu siguranta! succes!happy

| ησ мυѕι¢✪ησ ℓιƒє a răspuns:

Spune-i ce neai zis si noua, ca ti foarte mult la el si nu vrei sal pierzi...sau mai adauga lucruri importante din textul de mai sus...Incearca,si o sa vezi ca merita.

| ▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀ explică:

Da, stiu ca ar trebui sa discut cu el, dar nu stiu cum sa-i spun. i-am zis ca imi pare foarte rau... dar el e tot foarte suparat sad

| scumpik010 a răspuns:

Eu cred ca nu tine la tine pentru ca a renuntat prea repede... daca tine ar fi insistat si ti-ar fi dat argumente ca nu e as cum crezi, si in legatura cu convorbirile astea pe mess, sincer nu-ti poti da seama daca acel emoticon este exact ceea c simte, poate ca ti-a trimimis acel emoticon, dar e posibil ca in acelasi timp sa spuna uite ce proasta e asta ca ma crede sau poate radea, sunt n variante, nu e acelasi lucru ca si cand te vezi cu el fata-n fata, treaba ta

| addicting a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie cu tine eu am 16 ani si el are 19...am vb o perioada ff indelungata pe mess, problema e ca el e din bucuresti si eu din timisoara
in ultimul timp el nu a mai intrat pentru ca isi cauta servici si nu prea mai are timp sa intre pe mess.sunt putin suparata normal ca urma sa merg si eu in bucuresti insa acum parca nu prea mai are rost ca nici la email-uri nu mai imi raspunde. tin la el enorm dar ce as putea face sadam incercat in toate felurile el zice ca tine la mine si ca ar vrea sa ma cunoasca cat mai repede si sa vorbim fata in fata dar atitudinea lui din ultimul timp ma face sa ma gandesc de mai multe
stiu ca isi cauta servici si nu ar trebui sa fiu suparata din cauza asta da dehh ce sa fac
din tot ce ti-am spus pana acum scoate concluziile ar dura sau nu, ar merge sau nu relatiile la distanta sunt naspha rau
daca iti tr emoticonu broken heart, inseamna ca il doare si pe el inimioara da nu stie cum sa faca sa fiti impreuna
iti impartasesc durerea
bye

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca el nu tine la tine nu are rost sa iti faci iluzii intelege ca nu vrea sa fie cu tine