| UserTPUAnonim a întrebat:

Neata!
As vrea si eu sa stiu care este diferenta dintre a face dragoste si a face sex. Mersi!

Răspuns Câştigător
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Atunci când faci dragoste, cunoşti fericirea supremă/Sentimentele le trăieşti enorm de intens/Dragoste faci când iubeşti persoana de lângă tine şi ai încredere oarbă în ea/Sex faci doar pentru a-ţi satisface plăcerile personale/Fără obligaţii/E un lucru trecător şi nesemnificativ/Dragostea nu se uită/Rămâne întipărită în suflet...

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

A face dragoste inseamna sex lent

| Ирина19 a răspuns:

Dragoste e atunci cind o faci cu pasiune si dureaza ceva timp, iar sex e atunci cind o faci repede doar pentru a primi placere, dureaza maximum 5 min.

| erik a răspuns:

Scopul.

| ladybug11 a răspuns:

A face dragoste implica sentimente puternice fata de cealalta persoana( dragoste, afectiune, atasament) iar in cazul sexului nu e neaparat sa iubesti persoana respectiva, urmaresti mai mult satisfactia personala.

| Andreea_6422 a răspuns:

Diferenta e ca in zilele de astazi toata lumea spune "am facut sex"/"am avut parte de'un sex nebun noaptea trecuta" sau eventual "moaaa ce i-am tras`o lu' aia" laughing. In niciun caz nu ai sa mai auzi "am facut dragoste aseara cu iubita mea draga" laughing)

| iiGabytsa a răspuns:

Cam tot acelasi lucru e, doar ca "dragostea'' este atunci cand faci sex, doar mai lent, iar sexul este atunci cand faci dragoste, doar mai repede. Cel mai potrivit ar fi sa o intrebi pe mama ta, sigur ea iti va explica mult mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok. dragostea o faci din placere si sex o faci de nevoiewinking