| Andreiu68 a întrebat:

Nevoie mare de sfaturi! Sambata am fost intr-un club cu un prieten,iar acel prieten a venit impreuna cu iubita lui si sora acesteia. Dimineata sa plecam acasa am condus fetele pana la ele acasa ( cu masina),iar la un momentdat eu stand in spate cu fata acealalta, s-a pus cu capul pe mine si m-a luat de mana. Ajunsi la fetele astea in fata blocului, aceasta fata care statea pe mine a spus ca ea vrea sa mai stea putin si s-a asezat cu capul pe pieptul meu.La final cand sa plece acasa,ne-am luat ramas bun si ne-am pupat pe obrazi. Acuma, mie chiar mi-a placut de aceasta fata,i-am dat asta seara cerere pe Facebook,a acceptat-o,si as vrea ca sa vorbesc cu ea,dar imi e teama,sunt si mai timid de fel,poate o dau in bara si nu stiu ce sa ii spun. Nu stiu cum sa imi fac curajul da a ma baga in seama cu ea si sa nu par banal si plictisitor, nici nu stiu daca ar merita,adica daca nu ma place, eu o plac, si ajung iar la dezamagire. Ce sa fac si cum? Cum sa trec peste teama asta si timiditate? Am 19 ani, iar fata 18

2 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

Simplu,vorbeste cu prietenul tau(cred ca te va intelege) si aranjati sa mai iesiti in oras ca ''grup de prieteni'' si atunci el sa se ''distanteze''(ganditi-va la un motiv bun) de voi 2 cu iubita lui, iar tu sa ramai cu sora acesteia.Aici probabil iar o sa se puna cu capul pe pieptul tau si ori te bucuri de moment ori poti sa o saruti SAU atunci cand ramai singur cu ea sa o intrebi ce ii place si sa vorbesti cu ea, sa incerci sa o faci sa rada si cel mai important sa ajungi sa o cunosti putin( pe Facebook nu poti sa-i da i asa mesaj, pur si simplu fara sa o cunosti putin, pentru ca ar parea ciudat si n-ai avea subiect de vorba)-(poate merit o fundita, poate)

| petitconseil a răspuns:

Lasa timiditatea, fata aia chiar te place dupa cum ai spus tu aici, actioneaza mai repede daca nu vrei sa o pierzi.Intreab-o ce mai face, daca este bine, si spune-i ca ti-ar placea sa va mai vedeti.Curaj! Nu te lasa in baza la nimeni ca te va ajuta, fii tu ala care isi doreste ceva cu adevarat si obtine.Succes!