| Andreiu68 a întrebat:

Ajutor! Aseara am fost intr-o cafenea cu 2 prieteni, iubita unuia din cei 2 prieteni si sora acelei fete. Am stat in cafenea, mai o gluma una alta si a venit si timpul ca sa le conducem pe aceste fete acasa.Int-un final unul din cei 2 baieti a plecat si am ramas eu cu celalat baiat si cele 2 fete. Baiatul asta era conducea si in față era una din aceste fete( iubita lui), iar eu stateam in spate cu cealalta fata.In cafenea eu stateam față in față cu fata asta si mai vedeam ca imi mai arunca niste priviri si zambea.Pana sa ajungem acasa la aceste fete ca sa le lasam eu stand in spate cu aceasta fata care ma sagetata din priviri,ea statea cu capul pe umarul meu si ma tinea de mana,iar eu stateam cu mana prin parul ei si ma jucam asa,, ferm". Cand am ajuns in fata blocului fata s-a ridicat in fund pe bancheta si a asta a spus daca nu putem sa mai stam ca nu vrea ca sa plece acasa, vrea sa mai stea cu mine ca ii place compania mea si dupa s-a asezat cu capul pe pieptul meu si ma tinea de mana, am mai stat cu totii cam 5 minute dupa care sora acestei fete a tras de sora ei ca sa mearga acasa.Prietenul meu si iubita lui se sarutau asa de ramas bun, iar eu stateam asa ma uitam in gol si fata care statea in spate cu mine a spus paa Andrei, ne vedem maine si m-a sarutat. Acuma ca o problema pentru mine este ca eu am 19 ani,si pana la varsta asta nu am mai avut o iubita,spre surprinderea unora laughing si tot timpul ma gandeam cand ajung sa imi fac o iubita,acum vad ca s-a ivit ocazia,dar am in mine starea aia de om care nu a mai avut iubita si imi e teama sa nu ma fac de rusine cu ceva si parca as vrea relatie si parca nu as vrea,imi spun in gand bai lasa ca o sa imi fac iubita si o sa mearga bine, dar am teama aia, tremur asa putin, imi e teama ca o voi da in bara cu totul.Ce ziceti sa fac? Cum scap de starea asta de timid sentimental. Fara comenturi urate

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Și dacă te faci de râs, ce? dacă te place, te va plăcea și mai mult!

| barosanu69 a răspuns:

Stiu cum e, te inteleg laughing oricat o sa incerci sa nu te faci de ras, tot o sa te faci, am patit si eu, e din cauza lipsei de experienta. trebuie sa ai incredere in tine, sa fii mereu cu zambetul pe buze si o sa fie totul ok. bafta

| gabbyella200051 a răspuns:

Uite eu sunt fata si sati expun părerea. Daca esti timid edsti sincer si bun la inima. Oricine va vedea binele in tine. Tine minte aceste doua calitati, deci trebuie sa-ti iei curaj si sa-i ceri numarul sa va vederi mai des. Doar daca td vei simti bine alături de ea vei putea spune ca vrei sa fii cu ea. Dupa un anumit timp spune-i cai ceva important si spune ce simti

| doctorAnswer a răspuns:

Bună, Andrei!
Ai nevoie de încredere de sine. Fata respectivă nu are de unde să știe că tu nu ai mai avut nicio relație.
Dacă ești sigur pe tine și lași lucrurile sa meargă de la sine totul o să fie bine.
Teama e normală. Fiecare dintre noi avem emoții.
De asemenea, poți să-i spui acest lucru (dacă nu ești orgolios).
Sper ca răspunsul meu să-ți fie util!

| Raul1q1 a răspuns:

Ca de la barbat la barbat, nu poti sa te faci de rusine intr-o relatie asa ca fi barbat si nu iti mai face scenarii