| Dracosul a întrebat:

Nici nu stiu cum sa incep, am o relatie cu o fata de cateva luni dar stam in orase diferite si nu putem sta impreuna foarte des. Ea mi-a spus ca de anul viitor sa ma mut la ea si sa ne gasim fiecare un job, totul e ok pana intr-un anumt punct. Ea a avut o relatie cu un barbat timp de 5 ani(ca amanta), imi spune ca nu il iubeste ca nu are nici o legatura cu el cu toate ca ea si in momentul de fata il tine la ea in casa. Eu i-am cerut de nenumarate ori sa il dea afara dar ea imi tot spune ca nu poate face asta fiind ca el a facut anumite chestii dragute pentru ea. Mi-a promis ca va rezolva asta in maxim o luna si ca el va pleca de la ea din casa, dar luna se sfarseste si ea nu mai da nici un semn. Eu accept asta de ceva timp dar imi doresc o relatie foarte serioasa cu ea si ea imi spune acelasi lucru ca isi doreste cu mine. In seara asta i-am zis si i-am reprosat din nou ce are de gand sa faca de ce nu ia atitudine in privinta asta spunandu-mi acelasi lucru " nu il pot da afara pana nu pleaca el singur ", vreau sa va mai zic ca tot timpul il petrecem impruna chiar si la distanta si suntem "impreuna" tot timpul deci asta ma face sa cred ca nu face nimic iesit din comun cu el spunandu-mi ca se comporta ca si cum ar fi colegi de casa. Am intrebat-o daca ma va alege pe mine si daca il va da afara din casa, chiar am pus-o intr-o situatie extrema spunandu-i : " daca nu il vei da afara din casa numai putem continua " raspunsul ei a fost : " nu il pot da afara din casa, nu imi poti cere asta ". I-am zis ca o sa accept inca ceva timp dar daca nu face nimic voi alege sa nu continuam, iar ea mi-a spus ca o sa plece si ca nu poate sa il dea afara asa pur si simplu si daca o sa ii cer asta nu stie la cine va renunta batand apropo la mine. Ce credeti ca se intampla intre ei? Desi eu nu vad nimic suspect, nu iese afara cu el nu pleaca cu el desi o invita cu el, dorm in camere diferite pare ca nu se petrece chiar nimic intre ei. Eu nu stiu ce sa fac. Ce parere aveti despre mine? Sunt un prost? Pot accepta asta inca un an? Ea imi spune ca ma iubeste si imi promite foarte multe lucruri. Ciudat este ca ea nu ii spune ca are o relatie cu cineva iar atunci cand merg la ea stam la hotel spunadu-mi ca nu ma poate duce la ea acasa ca m-ar bate ala. Ma simt foarte aiurea din cauza asta. Astept niste pareri si poate chiar niste sfaturi.

Răspuns Câştigător
| malishka93 a răspuns:

Salut...mmddaaa.eu zic so parasesti daca te iubeste cu adevarat nu iar pasa de acela nici o secunda.si cum stai linistit stiind ca sta cu el in casa si inca nu intri la ea in casa.scuza da nu mi se pare ceva serios.trebuia sa aleaga ori el ori tu.daca te iubeste pe tine nu ar sta pe ginduri si demult il dadea afara din casa... spune-i sa aleaga. daca iar spune ca nu poate sal alunge e ceva la mijlok in felul asta parasesteo pentru ca sincer nu merita! Parere mea! o seara buna!

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Stii ceva?
Daca tu ai fi avut o amanta 5 ani si inca locuiai cu ea si n-ai fi putut s-o dai afara,EA ar fi acceptat?
Ca eu nu cred!
Sa-l scoata din casa, sa-si curete viata, altfel nu mai ai ce discuta cu ea.Mai bine sa te doara o data tare, decat mereu cate putin!

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Sunteti prosti de bubuiti. V-ati nascut toti in pestera. Tu daca nu aveai si tu o amanta sunt sigur ca nu suportai asta. Mi-e scarba de cei ca voi. Habar n-aveti ce-i aia o relatie serioasa. Distrugatori de casnicii ce sunteti. Boilor.

| PisicaAristocrata a răspuns:

Tu esti prost sau te faci? Scuze ca te intreb asa direct, dar ti-am citit intrebarea si mare mirare am avut.Stiu ca dragostea iarta multe si trece multe cu vederea si mai stiu ca suntem oameni si toti gresim, chiar si in iubire.Dar chiar asa? Ce are sa caute la ea in casa? Cum vine faza ca nu-l poate da afara? Ori ea e dusa de acasa, ori te ia de prost. Oricat de mult ai iubi, cum sa accepti asa ceva? Si bine ca pe tine te duce la hotel si pe ala il tine in casa.Fii tu sigur ca dorm in camere diferite si nu e nimic intre ei, cu siguranta si porcii zboara.Deschide ochii si iesi din relatia asta pana nu suferi mai rau.

| Aleeecsaaa a răspuns:

1. Eu cred ca are o relati si cu el si nu rea sa-ti spuna si nici lui nu`i spune de relatia cu tine. altfel nu ti-ar spune ca el te va bate...
2. Daca nu-l da afara pentru tine atunci e clar ca tine mai mult la el.
3.Cum stai linistit stiind ca iubita ta sta cu iubit in casa?
4. Pune`o sa aleaga el ori tu. daca spune el e clar ca o parasesti, daca spune tu va trebuii sa-l dea afara si sa nu mai aiba vreo legatura cu el, iar daca spune ca nu poate sa aleaga sau iti spune sa astepti sau ca nu`i poate cere sa plece ar trebui sa o parasesti.
5. Daca spui ca i`ai zis de multe ori sa-l de afara si "si-a gasit scuze" si nu a facut-o inseamna ca nu tine la fel de mult la tine ca si la el.
6. Fara suparare esti cam prost. eu in locul tau as parasio din prima jur... asta este parerea mea. iti spun sincer fata asta iti ascunde ceva si nu merita sa ramai cu ea. mult succes sper sa faci alegerea buna happy

| Aminaaa a răspuns:

Hmmm... ciudata situatie...nu stiu ce sa zic dar ceface ea nu e bine eu daca as fi prietenul ei nu iasi da voie sa steie in casa cu fostul "amant " al iei mai ales daca stati in orase diferite. Baiete coboara de acolo sus de unde esti si dati seama ca ceva nu e in regula cu toate astea.si faza aia cand mergi la ea sa stati la hotel ca daca nu ala te bate. pai daca e adev ca nu mai au nimic dc sar baga ala intre voi nu? eu zic ca e si cu el si cu tine dar nu stiti nici unul. pentru ca din moment ce iti zice ca daca mergi la ea te bate ala e clar ca nici ala nu stie ca e cu tine. fata asta se cam joaca cu focul si o sa se arda pana la urma stai linistitwinking