| Dannakitty5544668 a întrebat:

Noaptea trecuta am intretinut relatii sexuale protejate cu prietenul meu,dimineata ma simteam cam aiurea si pina in prezent parca greturi,dureri de cap.mi-i frica sa nu fi ramas insarcinata, i-am spus prietenului astazi dimineata si a zis sa stau fara griji ca prezervativul nu s-a rupt si nu si-a dat drumul in mine, mentionez ca acum 2 saptamini mi-am inceput viata sexuala si noaptea trecuta a fost a 3-a oara, va rog mult ajutati-ma am sanse sa fiu insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care se*ul a decurs in conditii optime si la finalizarea actului se*ual prezervativul a ramas intact, rezulta ca in vaginul tau nu a ajuns sperma deci nici spermatozoizi. Chiar si daca ai fost si in perioada fertila, nu exista nici o posibilitatea de sarcina deoarece fara spermatozoizi nu se poate produce fecundarea.Numarul de acte se*uale si faptul ca ai fost recent dezvi*ginata nu are nicio relevanta. Starile tale de discomfort si de panica se datoreaza lipsei tale de experienta se*uala si fricii nejustificate. NU exista nicio posibilitate desarcina. Multa sanatate.

8 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Pe viitor, simptomele de sarcina apar cam dupa primele 3-4 saptamani de sarcina. IN NICI UN CAZ A DOUA ZI!

| Suck a răspuns:

Nu esti insarcinata, simptomele apar abia dupa cateva saptamani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atat timp cat prietenul tau nu a ej*culat in tine n-ai de ce sa-ti faci griji. Pentru orice eventualitate poti face un test de sarcina ca sa fii sigura... FUNDA?

| Mara14 a răspuns:

Sansele de sarcina sunt reduse si ca sa stii nu realizezi decat dupa 3 saptamani daca esti gravida sau nu, nici un ovul nu fecundeaza in 24 de ore.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Mara14):

Fecundarea ovulului se petrece INTRO CLIPA, adica in acea fractiune de secunda in care spermatozoidul patrunde in ovul.

| Mara14 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Dar simptomele apar dupa primele 3-4 saptamani

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Mara14):

Eu am comentat strict ceea ce ai scris. Si anume afirmatia ta din finalul raspunsului : "". nici un ovul nu fecundeaza in 24 de ore"" care este complet GRESIT. Primele simptome apare cel mai devreme dupa trecerea a minim 5-6 sapramani, (cu exceptia privind menstruatia).

| Mara14 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Testele de sarcina arata dupa 4 saptamani de la contactul sexual.