| anonim_4396 a întrebat:

Nu ai avut niciodata relatii intime, dar nu-ti poti gasi himenul...ce ar putea insemna asta?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca esti un copil si habar nu ai de asa ceva.Nu stii unde se afla.

| mihai69 a răspuns:

Că ai uitat unde l-ai pus;
că nu ști unde să-l cauți;
că n-ai avut niciodată;
că s-a distrus cândva, din cine știe ce motive;
că e foarte elastic și nu-l simți...
etc.

| Alcyon a răspuns:

Ca nu stii exact cum arata.

| trixiiie a răspuns:

Nici eu nu îmi găseam himenul, când exista. Nici prietenul meu nu mi-a găsit himenul până ce nu l-a rupt laughing.
Concluzia mea e că nu știi ce cauți, poate dai peste el și nu îți dai seama.
Când vei face sex îl vei simți, dacă se va rupe.
Dacă nu, poate s-a rupt din cauza a cine știe ce activitate fizică (gen călărit, bicicletă, un șpagat făcut aiurea) sau poate nu a existat (e rar, dar se poate întâmpla).

| VisionsofaGod a răspuns:

Ca s-a rupt din cauza activitatilor fizice sau din alte motive. Nu iti face griji. Multe fete nu il au chiar daca nu au avut relatii intime.

| EuSiDoarAtat a răspuns:

Nu vad cum ai putea sa-ti "gasesti Himenul" mai putin in urma unui control ginecologic, insa nu te panica, unele femei se nasc fara, iar altele au un himen asa subtire si elastic incat se rupe la anumite activitati fizice precum mersul pe bicicleta sau gimnastica de performanta