| Katya080 a întrebat:

Nu cred ca sunt singura care se confrunta cu asemenea problema! Am 19 ani. Iubitul meu locuieste cam departe de mine.A fost plecat undeva acum o saptamana.Tot atunci s-a intamplat aceasta mare problema.Atunci a aflat ca sunt virgina! Mi-a spus ca nu e fain si m-a blocat pe Facebook! Cand am vazut asta, am plans si m-am consumat enorm, noaptea nu am dormit deloc! Va dati seama....Si nici nu mai vrea sa ia legatura cu mine din cauza asta! Sunt invizibila pentru el acum! Mi-am dat seama si eu cine e de fapt el! Dar il iubesc oricum ar fi! E viata mea pana la urma,cu el voi trai! Nuuu! Chiar nu pot trai fara el! Mai bine mor! Asa cum o mama isi iubeste copilul chiar daca acesta o supara si o umileste,asa il iubesc si eu pe el!

Dar ce idee credeti ca mi-a venit? Sa imi fac un alt Facebook si de pe el sa ii trimit o poza sa ii dovedesc ca nu sunt virgina (Dar eu de fapt il pacalesc,inlocuiesc sperma cu lapte si il pun pe mine).Lui ii va placea iar apoi ii voi spune ca l-am pacalit, ca eu nu sunt virgina, ca eu doar am vrut sa vad ce imi va spune si daca ii plac virginele.Dar eu vreau sa va intreb:
1.Ce sa ii spun? Sunt cam nehotarata cum e mai bine ...Sa ii spun ca am cautat pe unul cu care sa o fac sau ca eu l-am pacalit ca sunt virgina?
Atunci cand a aflat mi-a raspuns "CEEEEEE?!". Acest raspuns imi insufla ca el nu m-a crezut ce i-am zis si cred ca mai bine sa ii spun ca l-am pacalit.Voi ce credeti?
Si imediat dupa ce a zis asta m-a blocat! N-am mai apucat un cuvant sa ii trimit! Ar mai fi o idee sa ii spun ca as fi vrut sa ii zic adevarul dar m-a blocat imediat.Este o buna idee asta?
Va rog sa ma ajutati cat mai repede! Nu pot fara el,oricum ar fi! Mai bine mor decat fara el! E viata mea! Nici in ruptul capului nu vreau sa il las! Eu vreau doar sa incerc sa ii scriu pe alt Facebook.Ce sfaturi imi dati sa ii scriu?(dar va rog sa nu imi spuneti sa il parasesc!)Va cer doar atat:ce sa ii scriu! Cu ce sa incep conversatia? Il salut, evident, dar apoi? Si stati...m-am gandit sa ii spun cine sunt abia dupa ce vede poza ca daca vede ca sunt eu poate ma blocheaza iar si nu se mai uita la poza.Hm? Raspunsul vostru conteaza! Multumesc

15 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Daca la 19 ani ai gandirea asta, trebuie sa te gandesti serios sa apelezi la un psiholog fara nici-o gluma sau la ajutorul familiei.
In primul rand ar trebui sa te axezi pe scoala / studii superioare si sa iti faci un viitor.
Ceea ce vrei sa faci tu este de fapt sa iti distrugi reputatia si sa te umilesti pe tine insuti.
Faptul ca esti virgina ar fi trebuit sa il bucure pentru ca este primul si nu ai fost galeata orasului, se pare ca el vrea sa fii galeata orasului.
Deci, nu mai pierde timpul si termina cu prostiile.
Succes!

| Freya1 a răspuns:

Doamne dale minte...

| Katya080 explică (pentru Freya1):

Tie mai ales, sa ii intelegi pe altii

| Freya1 a răspuns (pentru Katya080):

Nu draguta tu nu esti de inteles, esti o cauza pierduta ti-am mai spus si la intrebarile anterioare

| Katya080 explică (pentru Freya1):

Care intrebari anterioare?

| sofisis a răspuns:

Wow...asa prostie rar intalnesti. Du-te ma fata si vezi-ti de o facultate si de viata ta. lasa in pace toti cretinii care vor doar sa ti-o traga.
"E viata mea pana la urma, cu el voi trai!" - S-O CREZI TU! Te *** si te lasa...

| Emma30555 a răspuns:

Dacă insiști asa mult se va speria și mai tare și va crede ca ai făcut o obsesie pentru el și v a fugi și mai tare. Nu știu dacă prima data s-a speriat doar ca ești virgina sau a văzut cât de mult te ai atașat și l ai speriat pentru ca el nu vrea ceva serios probabil. Poți încerca doar sa ii dai o pauza și apoi sa mai încerci sa intri în vorba cu el, dar fără ciudățenii (poze ciudate) și sa faci o conversație detașata, normala fără sa i arăți ceea ce simți fața de el. Poți încerca dar cu calm, pune o strategie la cale, vezi ce iese dar sa nu uiți totusi ca dragoste cu forța nu prea se poate.

| AliGab a răspuns:

Esti o fraiera daca nu il dai undeva...foarte bine ca esti virgina, este mare lucru sa te pastrezi. Dar sa te umilesti pentru un fraier inseamna prostie, nu iubire

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne, cum sa se supere pe tine ca esti virgina? in loc sa se bucure si sa te aprecieze pentru lucrul asta, ca la 19 ani esti virgina cand altele isi pierd virginitatea la 12 ani...el se supara? lasa l si altul, nu te merita, clar!

| 90210 a răspuns:

Lasa-l! O sa fie o perioada naspa, dar e un mitocan si nu merita nici macar o secunda din timpul tau. Dupa cum vorbesti...clar nu ai 19 ani, dar asta e alta problema.

Răspuns utilizator avertizat
| sorin_6068 a răspuns:

Tu clar nu ai 19 ani iar el nu se gândește la viitor ci vrea doar distracție pe moment fara bătaie de cap

| IvonneBk a răspuns:

La 19 ani atata lipsa de maturitate?

| Anonymul2323 a răspuns:

Pai, nu vrei sa l parasesti asta i clar
Ar trebui sa porti o conversatie cu el fata in fata despre asta si sa l faci sa si dea seama ca e mai bine daca esti virgina, ca nu ai facut o cu niciun mazgos, eu unul mi as doro ca prietena mea sa fie virgina, dar nu le putem avea pe toate
Success si o seara placuta iti doresc!

| Katya080 explică (pentru Anonymul2323):

Dar nu vrea sa vorbeasca cu mine deloc!