| anonim_4396 a întrebat:

Nu incerca sa gasesti iubirea absoluta, pentru ca nu exista. Totul este relativ pe lumea asta, pana si iubirea. Ce parere aveti? Credeti in iubirea adevarata si pentru o viata?

10 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Toata lumea iubeste odata in viata cu adevarat

| HBK a răspuns:

Iubirea adevarata exista. Exista, dar pentru foarte putini oameni, deoarece viata noastra mizerabila ne-a facut sa nu mai fim capabili sa iubim cu adevarat. Suntem rai, egoisti, ne dorim totul numai pentru noi, iar in aceasta sitoatie nu mai poate aparea iubirea adevarata.Atunci cand iubesti cu adevarat iti doresti ca persoanei pe care o iubesti sa-i fie bine, nu tie.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Da cred si in iubirea adevarata pentru o viata. Exista insa mai rar depinde de persoana la persoanawinking daca un cuplu au aceleasi conceptii si se potrivesc si se inteleg ce ar mai putea lipsi...cred

| Anemona a răspuns:

DA.cu siguranta eu cred. exact ca in telenovele sau povesti cu printese. dar e extrem de greu sa o gasesti printre atatia oameni.parerea mea este ca trebuie sa fi cu adevarat norocos sa ai parte de ea.cred ca 1 la 10 milioane de oameni are parte de o poveste de dragoste pe viata.perfecta

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

@baru...trebuie sa imbatranim ca sa ne dam seama cand am iubit de fapt cu adevarat!

| eduardd a răspuns:

Diferenta intre prima si ultima dragoste: prima crezi ca-i ultima si ultima, iti dai seama c-a fost prima... happy

| Umbra_9400 a răspuns:

Iubirea adevarata a devenit o figura de stil! "Iubirea adevarata si pentru o viata" a devenit un vis intangibil! Sentimentul "iubire alias dragoste" - este unul amplu... de multe ori ai doar impresia ca iubesti si ca totul este perfect iar dupa o perioada de timp incepi sa sesizezi toate defectele, toate rautatile persoanei de langa tine... In orice caz, este posibil dar sunt cazuri izolate, pe cale de disparitie (fac referire la iubirea sincera, neconditionata!)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.Cred ca fiecare om are pe lumea asta un suflet-pereche doar ca unii oameni nu stiu sa-si pastreze langa ei persoana iubita sau nu stiu unde sa o caute

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, cred in iubirea addevarata pentru toata viata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A crede in iubire eu nu mai cred pentru ca la randul meu am crezut in iubire si aceasta iubire are multe feti adica a crede si a fi parasit este cu totul altceva sau rautatile omului de a ajunje a crede intr-o iubire falsa