| Delissy a întrebat:

Voi ce parere aveti? Exista viata dupa moarte? sau credeti ca exista a doua lume sau lumea nevazuta? (Argumentati) :*

3 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Nu-mi mai bat capul cu asta. Un răspuns sigur oricum nu poți afla.
Cel mai probbail dacă există o entitate, un creator ceva, îl doare în infinitatea găozului de noi sau ce alte vietăți mai parazitează universul.

| Dariusuu a răspuns:

Nu ştiu ce să-ţi spun mai exact, adevărul este că nimeni nu ştie ce se întâmplă după moarte, nici măcar o persoană.

Totuşi îmi place să cred că e o continuare, uneori mă gândesc că în această viaţa suntem în stadiu de repetiţie.

Chiar dacă nu ar exista nimic după moarte, ( deşi mi-e greu să cred ) e frumos să trăim aşa cum vrem, după placul nostru.

| AndyLavy a răspuns:

Eu cred in reincarcare. nu ma intreba de ce.pur si simplu cred. asta simt. nu m-am documentat, nu am citit nimic despre, nu m-a influentat nimic..doar pur si simplu..asta simt.