| ddeeaa a întrebat:

Nu ma pot apropia de nici un alt baiat deoarece imi amintesc de el, as vrea sa uit si nu reusesc, cu mult noroc nu a venit afara saptamana asta deoarece a iesit cu prietenii si niste fete in oras asa ca mi-a fost mai usor, credeam ca l-am uitat dar ieri l-am vazut, vopsea poarta si era asa de dulce si mi se parea ca e atat de frumos incat am plecat de acolo pentru ca nu am mai suportat sa il vad. Azi a iesit afara cu noi ( fiind din aceeasi gasca cu mine ) am incercat sa fiu indiferenta dar nu am putut, i-am zambit si m-am comportat foarte frumos cu el toata ziua. Stiu ca nu ma place dar ce sa fac? Imi este imposibil sa il uit, imi este foarte drag, toata ziua am incercat sa ma apropii de el dar pe degeaba. Voi ce faceti cand o fata/baiat nu va place?

Răspuns Câştigător
| Bubu_5492 a răspuns:

In nici un caz nu arat p fata ca l vreau.
de obicei imi place sa fiu aia indiferenta, daca unui baiat ii esti indiferenta ii vei parea mai atragatoare, si isi pune in minte"ba pe asta o vreau" daca faci u primul pas si chestii, e aiurea.
demontreaza-ti tie ca poti si fara el, daca spui ca stii ca nu te place.

4 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, incerc cat incerc sa il cuceresc si daca vad ca in viata si inima lui nu e loc de mine, accept situatia, ca nu ma place si imi vad de viata mea; incerc sa il ocolesc si incetul cu incetul sa il uit.
DAca i-ai dat semne clare ca il placi sau i-ai zis si el nu iti raspunde sentimentelor, mai bine incearca sa fi cu alt baiat, chiar daca iti amintesti de el, fiecare e diferit si il vei uita pana la urma.Nu are rost sa te amagesti si sa suferi. Daca te placea, incerca sa fie cu tine sau cel putin iti dadea de inteles...

| Razvan a răspuns:

Nimic. Ii inteleg pe cei care nu ma plac.Adica,daca as fi baiat nici eu nu m-as place.Habar nu am sa merg pe tocuri, ma imbrac sport, spun bancuri al caror amuzament il inteleg numai eu pentru ca asociez actiunea cu anumite personaje din realitate, nu ma duc la agatat si atunci cand nu citesc o carte si nu sunt pe TPU sunt sigur pe NatGeo, Discovey, History
Deci nu o iau personal. Iubesc pe cine ma iubeste.Restul sunt doar iubiri neimplinitehee hee

| Lora a răspuns:

Mai incearca poate se infiripa ceva si-n sufletul lui

| Anonim_5618 a răspuns:

Nimic. o las balta