| unmarenimic a întrebat:

Nu mai suport. Vreau sa ma razbun pe fostul meu si pe actuala lui iubita. Practic, ei si-au cladit fericirea pe nefericirea mea. S-a culcat cu mine si apoi m-a dat la o parte. M-a parasit pentru ea de doua ori. A trecut ceva timp insa nu suport sa vad ca cu ea are poze pe facebook si e trecut intr-o relatie, iar cu mine nu facea asa. Chiar nu mai suport, plang mereu. Imi e ata de greu sa trec mai departe. In fiecare zi ma gandesc la ea. Am ajnuns intr-o stare groaznica. Am slabit mult, nu ma mai ingrijesc deloc, nu ma mai interseaza nimic. Pur si simplu nu pot sa trec mai departe.

12 răspunsuri:
| maradi3 a răspuns:

Incearca sa te-aduni sa sa-l ignori! Doare cel mai tare! In plus lui, ii surade inima vazandu-te terminata asa ca de ce sa-i dai satisfactie astfel? happy Bafta

| Claudia_1005 a răspuns:

Buna! aceelasi lucru mi-s-a intamplat si mie sad stiu cum este...eu zic sa te linistesti se spune ca razbunarea este arma prostului big grin sfatul meu ar fi sa faci diferite chestii care sa iti ocupe timpul si care sa te faca sa nu te mai gandesti la el ca de exemplu sa iesi cu prietenii/prietenele, sa asculti muzica, sa te plimbi, sa citesti o carte etc. nu se merita sa plangi nu iti merita lacrimilewinking si de ce sa nu te ingrijesti fa lucrul astra doar esti fata incearca sa faci o schimbare la lookwinking fi indiferenta fi nepasatoare arata-i ca iti este bine si fara el si daca va fi sa vina la tine sa iti ceara sa va impacati respinge-l ignora-l vorbeste-i in nas in sictir si arata-i ca nu mai esti naiva happy luna trecuta m-a cautat si pe mine fostul pe facebook laughing m-a luat cu vrajeala de aia ieftina si i-am vorbit in nas si in sictir iar el cand a vazut asta a inceput sa ma jigneasca dar vorbele care mi-le-a spus nu le-am pus la suflet ca nu merita sa imi fac rau ci le-am dat la spate happy sunt ok acum si nu uita ca acolo sus este un Dumnezeu lasa-l pe el sa isi faca datoria si sa se razbune pe cei care ne-au facut sa suferim si si-au batut joc te pup si sa ai grija de tine sper ca sfatul meu te va ajuta p.s fi optimista love struck

| Adryan17 a răspuns:

Daca te gandesti la razbunare nu vei aduce un lucru bun in viata ta. Vei pierde timp pretios gandindu-te cum sa te razbuni pe nenorociti si nu e bine, in plus daca vrei sa te razbuni, asta inseamna sa le dai o anumita atentie si chiar nu merita.
Cel mai bine e sa te resemnezi si sa te pui pe picioare. S-a terminat, nu te merita, gandeste-te ca ai scapat de un cosmar, putea sa fie mult mai rau, putea sa faca chestia asta intr-un timp in care relatia voastra era foarte avansata. Trebuie sa te gandesti la tine acum, sa realizezi ca tu meriti mai mult decat un nenorocit care nu stie sa se comporte, ca tu esti mai importanta decat ei si trebuie sa ai multa grija de tine. In momentele astea grele ai nevoie de sprijin, nu te inchide in tine, aranjeaza-te si iesi cu prietenii/prietenele, ei o sa te ajute mult sa treci peste, o sa fie bine, dar trebuie sa rezisti durerii de acum cu capul sus. Fi tare si nu ceda. Doar fa ceea ce e bine pentru tinehappy Ai grija de tine si multa bafta.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Stai linistita, sunt si alti baieti, spovedeste-te si o sa-ti fie bine

| Alcyon a răspuns:

Lasa-i in pace, fiindca in cele din urma tu vei fi cea care sufera. Nu te supara, dar intr-un fel e si vina ta in toata povestea asta. Nu cred ca te-a obligat sa te culci cu el. Tu singurica te-ai bagat in patul lui, fara sa te asiguri ca are intentii serioase sau ca te iubeste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Haha. Asa-i romanul, razbunarea e crunta. Esti cam fraiera din punctul asta de vedere in sensul ca nu iti mai pasa de tine, in primul rand o tipa normala se aranjeaza pentru ea nu pentru x-ulescu. Iar cineva cu cap nu sufera dintr-o simpla relatie, o sa mai fie, nu este sfarsitul lumii.

| Vi003 a răspuns:

Esti fraiera daca-i dai atentie, fie si pentru o razbunare. Fa-te frumoasa si continua-ti viata. Incepi prin a-ti schimba culoarea parului, macheaza-te discret, schimba-ti stilul vestimentar si-ai sa vezi ca nu-i tragedia asa de mare pe cat o vezi tu. Ai grija de tine, lasa-i pe altii cu ale lor!

| Hαppiηеss a răspuns:

Nu e nevoie sa te razbuni pe nimeni, viata in sine o va face la momentul potrivit, tu acum trebuie sa ai puterea sa treci peste sa arati ca poti fi fericita si fara el nimeni nu e de neinlocuit, toata chestia e sa ai ambitie si sa vrei!

| SmexyBoy a răspuns:

Hmm, te pot ajuta eu.

| Lorena7712 a răspuns:

Buna.
Razbunarea nu duce la nimic bun! Chiar daca continui sa suferi si sa plangi nu ii va pasa nimanui, ba din contra : le vei da doar satisfactie! Asa ca incearca sa zambesti, sa fi fericita si sa-l uiti. Baieti mai sunt cati vrei si mult mai draguti ca cel de care nu te-a pretuit. Din toate faptele lui rezulta ca nu te-a meritat. Nu mai sta toata ziua in casa, plangand si etc. Iesi in oras cu prietenele sau cu ceva baiat, cand il vezi pe el ignora-l, fa-te ca nu-l vezi. Nu mai sta asa suparata deoarece o viata ai si ce nu traiesti la timp, nu mai traiesti niciodata!

| Miky1 a răspuns:

Trateaza-l cu indiferenta.

| Nobody35 a răspuns:

De ce sa te razbuni? Pune-te in locul fetei : cum te-ai simti sa ti se intample asta?

Te-a parasit pentru ea de doua ori, ok. Daca s-a intamplat sa te paraseasca prima data in favoarea ei, tu de ce ai acceptat sa va impacati dupa? Nu inteleg.

Oricum, ideea e ca nu are rost sa le strici relatia, sa incerci sa ii faci sa sufere. Ce rezolvi cu asta?

Ocupa-ti timpul liber cu activitati distractive, iesi cu prietenii, comunica cu alti baieti. Daca nu mai vrei sa vezi poze cu ei pe FB poti sa ii scoti de la prieteni sau sa ii blochezi. Pune si tu poze cu tine, in care esti plina de viata, fericita, cu pritenii, si in felul asta el o sa creada ca nu iti pasa de el, ca nu te intereseaza ca are alta relatie.

Daca te implici in relatia lor, el o sa-si dea seama ca esti geloasa si o sa profite de asta. Mai bine faci daca pari indiferentawinking.