| anonim_4396 a întrebat:

Buna sunt fete pe aici care au avut mare incredere in iubitul lor si s-au culcat cu el apoi el la parasit? Vreau sa vad si eu daca macar sunt cateva fete care au trecut prin ce am trecut si eu 1.Cum ati trecut mai departe? 2.Cum ati putut uita? Si intrebare pentru utilizatori 3.Cum pot gasi baiatul care il vreau aproape de mine diferit de ceilalti baieti? 4.Si de unde pot stii ca pot sa am incredere in el atata timp cat sa si-o fac cu el (nu din placere ci din dragoste) 5.De unde imi dau seama daca vorbele unui baiat sunt vrajeli. Fiti atenti fostul (care m-a parasit)mi-a zis ca nu i-a placut 6. Ce nu i-a placut? si ma gandeam sa ma razbun pe el sa ramanem prieteni si sa ies des cu el ca poate ajunge sa tina la mine si cand ajunge sa tina la mine eu sa ma comport cu el exact cum a facut el cu mine 7.E buna ideea? 8. Alta razbunare care ar fi? El mi-a zis ca asa face cu toate fetele 9.Asa va face si cu urmatoarea? happy Intrebare pentru baietii 10big grine ce unii dintre voi va place sa o. pe fata si dupa sa o lasati apoi sa luati alta la rand? Dau funda! la cel mai bun raspuns si ajutati-ma cumva sa uit big grin

Răspuns Câştigător
| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns:

Uhhh... cam multe intrebari big grin. fete care au trecut prin ce ai trecut tu te asigur ca sunt mii de cazuri nu doar
cateva... vezi tu in lumea asta se intampla mult mai multe chestii de genu poate si mai grave.

1) cum ati trecut mai departe?
ideea e ca nu prea ai incotro intr-un fel sau altul fie iti convine fie nu. ai de ales? nu cred. cumva esti obligata sa treci mai departe.

2) Cum ati putut uita?
Pai presupun ca la inceput este greu(sunt unele cazuri in care fetele isi fac foarte repede un alt prieten care le pot ajuta sa treaca peste asta mai usor si alte fete care un timp nu vor sa mai auda de asa ceva) dar eu personal cred ca timpul le poate rezolva pe toate.

3.Cum pot gasi baiatul care il vreau aproape de mine diferit de ceilalti baieti?
Pai bine... daca eu spre exemplu daca ti-as spune ca persoana x este cea pe care o cauti adevarul e ca asta nu ti-o poate garanta nimeni. singura solutie e sa stai cu acea persoana un timp pentru ca doar asa il poti cunoaste mai bine si poti stii daca va potriviti sau nu daca este genul tau sau nu s.a.m.d

4.Si de unde pot stii ca pot sa am incredere in el atata timp cat sa si-o fac cu el (nu din placere ci din dragoste)
ca si la la intrebarea de mai sus... cu timpul iti poti da seama singurica. in schimb multe fete nu mai pun asa mare pret pe chestia asta pur si simplu o fac daca merge ceva cu baiatul respectiv bine daca nu e ok, sau personal stiu de unele cazuri in care fata respectiva vroia doar sex fara relatie.

5.De unde imi dau seama daca vorbele unui baiat sunt vrajeli?
la fel ca 3 si 4. probabil o sa iti promita unele chestii daca se tine de cuvant eu cred ca e baiat serios si poti avea incredere daca e doar gura de el... vezi tu nu degeaba se spune ca timpul le rezolva pe toate tongue a si scuze faza cu "nu i-a placut" ti-a zis-o probabil sa te raneasca. de ce? probabil din cauza ca ii este oftica ca te-a pierdut sau pur si simplu se simte el un fel de macho.

6. Ce nu i-a placut? laughing fara suparare dar daca ii plac fetele nu vad ce motiv ar fi avut sa nu ii placa tongue(adica motive ar exista dar nu cred ca in cazul vostru).

si ma gandeam sa ma razbun pe el sa ramanem prieteni si sa ies des cu el ca poate ajunge sa tina la mine si cand ajunge sa tina la mine eu sa ma comport cu el exact cum a facut el cu mine 7. E buna ideea? 8. Alta razbunare care ar fi?
mda... ideea e buna dar personal te sfatuiesc sa nu te razbuni, stii vorba aia "razbunarea e arma prostului" (si sper sa nu intelegi gresit din asta) si in schimb iti mai zic un mic secret sa ii spunem asa tongue indiferenta doare cel mai tarewinking.

El mi-a zis ca asa face cu toate fetele
pai da cum spuneam ceva mai devreme baiatului ii place sa para macho. adica ceva de genu pff eu sunt smecher asa le fac la toate happy.

Asa va face si cu urmatoarea?
mai mult ca sigur ca da din cate am inteles la cata minte are nu vad de ce nu ar face la fel si cu urmatoarea doar in cazul in care ea ar fi una care sa ii puna capac. ceva de genu sa fie mai "inteligenta" ca el happy

Intrebare pentru baietii 10big grine ce unii dintre voi va place sa o. pe fata si dupa sa o lasati apoi sa luati alta la rand?
asta suna intr-un fel amuzant big grin
personal nu e cazul meu dar presupun ca la fel daca as face chestia asta probabil ca m-as simtii eu macho ca vezi domne a mai trecut una pe lista mea happy ok e doar o parere personal nu pot sa iti dau un raspuns clar.

Dau funda! la cel mai bun raspuns si ajutati-ma cumva sa uit

mda pai daca vrei sa uiti ai avea ceva variante
una sa iti faci repede alt prieten care sa te ajute sa treci mai usor peste fostul desii nu cred ca te intereseaza varianta asta
2) incearca sa nu mai stai cu gandul la el iesi cu fetele in oras la o plimbare acasa te poti uita la un film de prefereabil comedie sa citesti niste bancuri pe net si alte chestii de genu. ideea e sa iti faci cat mai mult de lucru ca sa iti atragi atentia de la el spre alte chestii. in nici un caz sa te inchizi in camera si sa stai sa plangi nu? big grin. cam atat sper sa iti fie de folos. ai grija cu baietii cel putin pana mai cresti si tu un pic tongue pup sa ai grija de tine ceau.

2 răspunsuri:
| LiVeeee a răspuns:

Buna,chestia cu f. si trecutul la urmatoarea difera de la baiat la baiat laughing)
iar cu vrajeala iti mai dai seama si dupa gesturile lui, mimica fetei (cel putin la uni)hee hee

| yonela30 a răspuns:

O să treci tu mai departe, nu-ți mai face griji, iar băiatul diferit de ceilalți îl vei cunoaște fix atunci când te aștepți mai puțin, majoritatea băieților te iau la vrăjeală la început de aceea trebuie sa mai aștepți puțin, să-i cunoști mai bine și să vezi ce vor exact de la tine. Nu contează ce nu i-a plăcut fostului, e problema lui și ideea cu răzbunarea mie cel puțin nu mi se pare prea bună, cum o să-l uiți dacă încerci să îl prinzi în capcană? Mai bine lasă răzbunările și regretele deoparte că ai o viață de trăit, lasă-l pe el în legea lui, că o să o pățească o dată și bine. Și următoarea tipă care va cădea în brațele ăluia cred că ar trebui să știe singură să-și poarte de grijă. Și nu, nu toți băieții privesc așa o fată cum nici fetele nu sunt toate la fel.