| iAngel a întrebat:

Nu pot sa imi mai inteleg prietena deloc straight face
Astazi cand a fost la liceu, mi-a promis dimineata ca ma suna in pauze, sa vorbim(eu nu am fost la liceu astazi) si i-am spus ok.
Nu m-a sunat deloc in nicio pauza, si mi-a promis, si stie ca ma supar daca imi spune ca vorbim si pe urma nu ma suna, din cauza asta i-am spus sa imi promite ca nu ma uita si ca ma suna, si mi-a spus ca imi promite.am avut incredere in ea, si m-a dezamagit.
Cand a venit de la liceu m-a sunat si mi-a spus ca nu a putut sa vorbeasca ca a mai stat si ea cu colegii si au fost afara s-au batut cu bulgari de zapada, i-am spus bine inteleg, dar nu puteai sa imi dai un sms sa ii zici fraerului tau ca nu poti vorbi cu el? sa ma anunti si pe mine, doar mi-ai promis, si-a cerut scuze dar nu ma ajuta deloc scuzele ei, mai mereu uita sa ma suna si mai ales ca mi-a promis. nu vreau sa fac o tragedie dar s-a intamplat de n ori chestia asta. stiam ca oamenii invata din greseli. dar sincer. cand i-am spus nu aveai 2 secunde sa imi dai un sms? a spus doar imi cer scuze, si pe urma a vazut ca sunt suparat si ca nu prea vorbesc a zis "vad ca nu vrei sa vorbesti, vorbim mai incolo" si a inchis. Ce sa fac?

21 răspunsuri:
| inger02 a răspuns:

Buna! incearca sa fi mai matur si mai responsabil. nu mai fi atat de insistent si incapatanta. de aceea reactioneaza si ea asa. fi mai intelegator si nu o stresa pentru ca daca o stresezi ea va deveni indiferenta si pana la urma se va satura de tine. nu trebuie sa insisiti prea mult. daca zice ca te suna inseamna ca te a suna. mai lasa de la tine si incearca sa o intelegi. succes

Răspuns utilizator avertizat
| iAngel explică (pentru claudiu2386):

Da si doare indiferenta ei, isi cere scuze dar degeaba, si daca ii zic ca degeaba isi cere scuze imi spune hey hai sa ne calmam nu vrei sa avem si noi o relatie frumoasa? de ce sa ne certam acum.(DE PARCA E VINA MEA!)

| Bogdan1o a răspuns (pentru iAngel):

De cele mai multe ori spun ce DACA ESTI INTELEGATOR ESTI FRAIER, insa sunt cazuri si cazuri...doare indiferenta, dar trebuie sa gasesti o alta cale, ce faceti voi acum, este sa va indepartati, incearca sa te calmezi si sa cauti o solutie mai buna, nu e bine sa insisti atat de mult, sun-o tu, sau dai mesaje, incearca...bafta

| iAngel explică (pentru Bogdan1o):

Daca o caut doar eu sau ii dau doar eu mesaje se obisnuieste sa o caut doar eu nu, si pe urma poate inteleg ca ea nu ma cauta ca nu vrea sa vorbeasca si o "TERORIZEZ"

| Bogdan1o a răspuns (pentru iAngel):

Nu zic sa o cauti numai tu, trebuie sa faceti asta intr-un echilibru intr-o zi unu, in alta zi altu, sau ma rog...stabiliti voi :d lasati-va spatiu unu altuia, las-o sa-si doreasca sa te caute...e mai binewinking

Răspuns utilizator avertizat
| Bogdan1o a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, eu cred ca deja devii stresant cu fazele astea cu sunatu... stiu ca iti promite si e naspa ca nu isi tine cuvantu, dar nu trebuie sa faci o tragedie din asta, incearca sa nu te mai superi pe chestiile astea, de ce nu o suni tu? dai tu mesaje in pauze, dai un apel, dai un semn... poate asa o sa te sune
incearca sa nu te mai superi si sa n-o sufoci cu chestia asta, ca devine aiurea... sper ca nu te superi dar...big grin bafta

| GreuMaiEsteSaGasestiUnNumeOriginal a răspuns:

Am vazut si alte intrebari puse de tine in legatura cu prietena ta.Eu zic ca sunt 2 variante: ori nu mai tine la tine,ori asa e genul ei,mai indiferent.Tu spui ca i-ai atras de n ori atentia,i-ai zis ca e indiferenta si ca te doare. Daca tot continua sa se comporte asa, atunci eu nu zic sa te desparti din prima de ea, dar iti recomand sa nu mai vorbesti cu ea cateva zile.Nu mai intra nici pe mess.Vezi ce face. Daca te suna si se intereseaza de tine,foarte bine,daca nu atunci te-ai convins ce fel de persoana e.Te desparti de ea si punct.N-are rost sa stai cu cineva caruia nu ii pasa de tine. Fete sunt multe in lume, si o sa ai timp destul! Incearca ce ti-am spus si nu fii pesimist, cateodata lucrurile se rezolva de la sine.Nu mai vorbesti cu ea cateva zile si vezi ce se intamplawinking.

| iAngel explică (pentru GreuMaiEsteSaGasestiUnNumeOriginal):

Daca nu o sun o zi intreaga si nu ii dau niciun sms,imi da zeci de mesaje cu ce fac,dc nu vorbesc, sunt suparat, etc. (tine la mine sunt primul baiat din viata ei si a zis ca nu vrea sa ma piarda dar este firea ei mai indiferenta) dar eu nu vreau sa fie asa indiferenta!

| GreuMaiEsteSaGasestiUnNumeOriginal a răspuns (pentru iAngel):

Atunci mi se pare ca ii ceri tu prea mult.Nu exista relatia perfecta.Calmeaza-te si nu mai fii disperat, ca nimic bun nu iese din asta.Pari ca cer imposibilul, daca asa este firea ei nu ai cum sa o schimbi. Obisnuieste-te cu asta.

| iAngel explică (pentru GreuMaiEsteSaGasestiUnNumeOriginal):

Am vorbit azi cu ea i-am spus ce m-a suparat si pe urma imi tot spunea "dar dc imi reprosezi atata ca nu imi place sa reprosezi,etc" si i-am sps ca reprosez sa inteleaga odata cand greseste si sa nu mai faca aceeasi chestie, ca daca nu ii reprosez nu intelege, de multe ori a gresit si nu ii place sa ii reprosez dar cum o fac sa inteleaga

| GreuMaiEsteSaGasestiUnNumeOriginal a răspuns (pentru iAngel):

Gresesti si tu.Intr-o relatie, trebuie sa ii lasi partenerului si spatiu sa respire, nu sa-l sufoci.Si cum am zis,daca asa este firea ei,nu ai cum sa o schimbi.Daca ea nu vrea sa faca un lucru nu ai cum sa o fortezi sa-l faca,doar pentru ca vrei tu.Daca ii mai reprosezi multe, s-ar putea sa ajunga si ea la limita si sa se desparta ea de tine. daca asa e felul e ei, las-o sa fie asa. Poarta-te si tu la fel cu ea si nu mai face presiuni asupra ei.Trebe sa te obisnuiesti ca asa este ea si n uai cum sa o schimbi.Iar daca nu te poti obisnui desparte-te de ea si gaseste-ti o alta fata.Nu e capat de lume daca faci o schimbare.

| Alysée a răspuns:

Fa-o geloasa poate gasesti alta, nu te merita sincer.

| alyzee a răspuns:

Daca vrei ca relatia ta sa mai aiba vreun viitor trebuie sa ii lasi loc prietenei tale sa respire, cu cat o cicalesti tu la cap sa te sune cu atat ea 'uita', incearca sa o lasi un pic mai moale, daca suna bine, daca nu suna iar bine si astfel sa valorifici mai mult timpul pe care il petreceti impreuna.

| breakbad a răspuns:

E proasta clar, crede-ma ca si eu am patit asa cu multe tipe si sincer gesturile de genu nu au varsta.Dai flit decat sa iti faci inima rea, degeaba ii bati obrazu din pacate sunt tot mai multe. Sfatu meu,spune-i asa:,, Fatuca daca vrei sa ne intelegem si sa mai fim impreuna te tii de cuvant, iti stabilesti prioritatile.Adica era mai importanta o bataie cu bulgari decat mine?,, Daca vrea bine daca nu dai jet.

| mishuzuchan a răspuns:

Te inteleg... am trecut si eu prin asta cel mai bine e sa vorbesti fata in fata cu ea si sa-i spui ce te deranjeaza ...si daca tot afce asa asta inseamna ca nu mai are sentimente pentru tine ( parerea mea) sper sa rezolvi te puup ^^

| Sufletel92 a răspuns:

Sa cauti alta tongue

| Liliana1981 a răspuns:

Ce sa faci? Lasa fata in pace ca o terorizezi!

| bYbr0kenn a răspuns:

C-am in aceeasi situatie sunt si eu frate! Eu sunt boboc si ea este a 11. Si, nu prea ma mai inteleg cu ea. Nu ai cum sa fii tu mai matur(nu am nici eu cum, si nu vrea sa devin prea matur), am 3 luni cu ea, pe 27 fac 4 luni si nu as vrea sa se termine. D-ar devine aiurea. Astazi am sunat-o, si eu : Buna iubita, ce faci? ea : bine iubitu, ma plimb. eu : unde? ea : pe strazi. eu : pai unde te duci? ea : in oraselu copiilor(aiurea, nu cred) devine suspecta. Am momente, cand chiar vreau sa ii dau o palma, da nu pot. Si cand sunte-m fata in fata se schimba treaba, e altfel, asa cum trebuie. Si imi zice ca sunt gelos, si eu ii spun, normal! daca nu as fi gelos, nu as iubii! si multe altele, astept si eu un sfat, exact cum ai asteptat si tu.