| Anonim567 a întrebat:

Nu stiu ce sa fac.
E cam complicat(pentru mine).Am 16 ani si am avut o relatie de 4 luni cu actualul meu iubit cu care m-am reimpacat acum cateva zile(amluptat mult pentru el iar el a parasit-o pe prietena lui deoarece nu tinea la ea ..pentru mine).El are 18 ani si vrea sa ma atinga pe sani.Nu am zis nu pentru ca nu mi se pare chiar atat de exagerat desi l-am refuzat de cateva ori.Sunt virgina si el stie asta.Imi tot spune ca nu vrea sa facem sex dar gesturile lui arata altceva si nu vreau sa se ajunga la asta acum. Vrea sa ma sarute pe ei acum.M-a pupat odata pe unul si desi mi-a fost rusine pot sa zic ca mi-a placut pentru ca il iubesc si mi se pare normal sa il doresc desi sunt foarte hotarata ca nu vreau sa facem sex acum.Nu stiu ce sa faca daca sa ii permit sa ma sarute pe ei (el zice ca vrea sa ma sarute in mijloc daca intelegeti ) mi-e rusine rau de tot caci e primul care vrea sa faca asa ( e mai tupeist).Ma gandesc ca el va spune si altcuiva si nu vreau sa zica lumea lucruri rele despre mine sau sa rada de mine desi tot imi spune sa am incredere in el ca nu e genul sa zica,ca nu-mi cere sex dar doar ca ii plac sanii mei.Ma tot gandesc, azi sa ma sarute acolo maine sa zica sa imi puna mana mai jos si mult nu se poate si imi tot promite ca mai mult nu vrea.Nu am incredere in el ( ca ar vrea numai atat) dar il iubesc enorm.Voi ce parere aveti? Orice sfat e bine venit.
PS: Parintii il cunosc ( ba chiar a venit la noi acasa ) si nu au nimic impotriva lui ( se intelege bine cu ei ).

Răspuns Câştigător
| SisMusic a răspuns:

Uite cum sa treaba nu e o diferenta chiar foarte mare de ani intre voi dar gandeste-te un pic el are 18 ani e la varsta "nebuniilor" e mult mai rebel la varsta repectiva acum dupa gesturile care le-a facut e normal ca un barbat sa se simta atras de o femeie mai ales daca are forme "implinite" este normal sa iti placa acest lucru dar daca nu vrei sa faci dragoste cu el cel mai bine ar trebui sa il respingi daca simti ca se ajunge prea departe!
De aceia este cel mai bine sa discuti si cu parinti in legatura cu problemele in ceia ce priveste dragostea si sexul si cere sa te sprijine in ceia ce ai sa faci si sa tii minte parinti o sa te ajute mult mai mult decat anturajul sau niste necunoscuti de pe diferite site-uri! Cu acestea fiind spuse iti doresc mult noroc in relatia ta!big grin

| Anonim567 explică (pentru SisMusic):

Parintii mei nu mai ma asculta de mult timp.Cand le ziceam nu ascultau (mama in general) acum nu mai zic pentru ca m-am departat si a ajuns sa-mi fie rusine sad

| SisMusic a răspuns (pentru Anonim567):

Daca o sa iti fie rusine chiar si de parinti tai nu o sa fie prea bine incearca sa vorbesti cu mama si cu tatal tau fata in fata cel mai bine ar fi intr-un moment cand sunteti mai putin tensionati!

8 răspunsuri:
| Keith a răspuns:

Explica-i ca gesturile lui te deranjeaza, chiar daca sustine ca nu vrea sex insista sa te sarute in zone intime, si tu daca ii permiti va continua sa faca asta. Vrea sa te provoace ca sa faceti sex. Explica-i ca nu esti pregatita inca sa iti pierzi virginitatea si daca te iubeste te asteapta.Nu-i hrani sperantele lasandu-l sa te atinga desi nu iti convine.Bafta!

| soriinaa a răspuns:

Doar tu stii ce iti doresti sa faci si e numai alegerea ta. Si asta oarecum depinde si de la baiat la baiat. Spre exemplu eu sunt cu prietenul meu de un an jumate, si chiar cand aveam 4 luni (eu 16, el 18), a inceput sa faca acelasi lucru pe care il face prietenul tau. Nici eu nu aveam incredere in el, si nici eu nu vroiam sa se ajunga mai departe. Pana la urma, incetul cu incetul am inceput sa facem si asta, adica sa 'ne jucam' si uite ca suntem de un an jumate si inca nu am trecut mai departe. Deci, daca el chiar te iubeste, o sa poata sa se abtina si atunci cand tu o sa ii spui sa se opreasca, o sa o faca. Nu poti stii sigur pana nu incerci. Oricum, daca doar asta urmareste, pana la urma tot o sa-ti dai seama, asa ca e mai bine acum decat mai tarziu. Eu nu iti spun sa il lasi sa faca asta sau nu, eu zic sa faci ce simti tu. Tu il cunosti, tu stii ce fel de persoana este, tu stii de ce este in stare. Dar in general un baiat care merge sa-i cunoasca parintii fetei, nu prea are intentii rele. Si nu mai da atata importanta pe ce spune lumea. Traiesti cu el, nu cu lumea. Si stai linistitaa, ca lumeaa intotdeauna spune lucruri rele, chiar daca is adevarate, chiar daca nu. Deci, asta sa fie cea mai mica grija a ta. Oricum, fii atenta, ai grija de tine, impune-te, si incearca cat de cat sa nu pui asa mult la suflet, ca e cel mai bine. Baftaa;*

| MeandYou123 a răspuns:

Asteapta sa-l cunosti mai bine.Fa-l sa-ti castige increderea.

| Alexandra097 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic. El te iubeste pe tine? Sau vrea altceva de la tine(sex)? El iti spune ca nu vrea sex pentru ca stie ca te poate pierde. Ideea e ca poate esti in aceeasi situatie ca fosta iubita a lui care a lasat-o pentru tine. Poate avea si ea impresia ca o iubeste asa cum ai si tu. poate te-a ales ca arati mai bine sau, ca esti inca virgina. Nu stiu nu il cunosc. poate chiar te iubeste desii baietii nu prea pot iubi cu adevarat.

| Anonim567 explică (pentru Alexandra097):

Nu a iubit-o pe ea.Era si ea tot virgina(sau asa cred).Imi zice ca ma iubeste dar cum spuneam nu am incredere in el straight face

| blondyynacryyss a răspuns:

Intelege-l si pe el! Este baiat/barbat si din moment ce zici ca tine la tine nu ar avea cum sa spuna altora. Asculta-ti inima. Nu iti spun sa te lasi purtata de val si sa faci tot ce iti cere el, dar fii putin mai deschisa. Si plus de asta nu are de ce sa iti fie rusine. Sunteti doar voi doi, nimeni altcineva. Dupa parerea mea el vrea sa iti dea dovada ca tine la tine, si asta e o modalitate de a iubi pe cineva. bafta!