| angelinthedark a întrebat:

Nu stiu ce sa fac...prietenul meu este major, eu sunt minora, mai am 2 ani pana termin liceul, el a spus ca vrea sa ne casatorim, apoi a zis ca ma asteapta pana ce termin scoala si apoi sa ne casatorim, eu il iubesc dar nu as vrea sa ma marit cu el, asta simt eu ca nu e el persoana langa care vreau sa imi petrec restul vietii desi ne iubim reciproc, eu i-am zis ca mai este pana atunci si ca multe se pot schimba iar el s-a cam suparat pe mine ca am zis asta ca el a zis ca nu mai vrea pe alta, ca e sigur de ceea ce simte pentru mine si ca e sigur ca cu mine vrea sa ramana toata viata, nu stiu cum sa il fac sa inteleaGA ca mai este pana atunci si ca nu e nicio graba, in legatura cu inceperea vietii sexuale, a zis ca ma asteapta pana la casatorie dar eu nu prea cred ca el poate sa ma astepte 2 ani fara sa o faca cu mine, voi ce credeti, poate un baiat sa astepte atat timp?

Răspuns Câştigător
| marsy a răspuns:

Sa te astepte 2 ani. nu prea cred. Gindeste-te la viata ta! la studiile tale dupa liceu... Intre voi trebuie sa existe mai multa incredere, sustinere, dragoste. Nu cred ca este o decizie buna. casatoria voastra! nu cred ca el va rezista sau astepta! Fii sigura. mai ales ca e bait. el acum vrea. zice. iar miine se razgindeste

11 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Cu ce va ajuta sa va casatoriti? Faceti sex responsabil cand o sa fiti pregatiti si puteti fi impreuna o vreme fara sa aveti nevoie de confirmare legala, sunteti oameni liberi. Daca vreti copii dupa 20 ani atunci poate se pune problema sa va casatoriti. Orice ar zice el acum, inca nu va cunoasteti suficient ca sa stiti clar ca vreti sa fiti impreuna, si parerile se schimba destul de usor la varsta voastra. Ce vreti acum, peste un an va poate parea o greseala. Ramaneti impreuna cat timp vreti, bucurati-va de sex cand sunteti pregatiti, dar luati decizii pe termen lung cand va maturizati un pic.

| madalicious a răspuns:

Ce minciuni sfruntate iti zice tipu` asta al tau.laughing Chiar crezi ca vrea sa se casatoreasca?! Iti zic eu ca nu. Vrea sa te convinga sa faceti "marele pas" si sa iti dea papucii. Fiind major.nu cred ca ar astepta el 2 ani o fata virgina cand ar putea sa se culce cu una cu experienta. Stiu ca am fost cam dura dar ti-am zis adevarul.
Bafta!winking

| Rina_2681 a răspuns:

Eu zic ca poate daca te iubeste.si sa nu accepti sa te casatoresi asa devreme.ai o tinerete de trait.traeste-o asa cum trebuie.

| marcel_5462 a răspuns:

Nu pune "botul", imi cer scuze de formulare.sigur te-a mintit, stie el de ce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa ceea ce simti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti cam tanara pentru astfel de decizii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

El o face cu altele probabil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să aștepte ce? Să te aștepte 2 ani fără să faceți sex? Ești singura femeie cu care se poate culca din lume? Stai tu liniștită că niciun băiat major nu va sta fără sex 2 ani (numai dacă are o problemă).
Pe tine te poate ține pe post de bibelou/trofeu, să nu crezi că viața e așa roz și că ai dat de prințul Europei.
Oricum, din ce ai zis tu, e clar că vrea să te ia de nevastă ca să te... Știi tu.

| LoveShuffleBoy a răspuns:

Nu stiu ce sa zic
lasa-l putin si apoi vorbeste cu el
sigur va fi bine

| independenta a răspuns:

Pai acum depinde. Daca tine asa de mult la tine dupa descrierea facuta poate sa astepte, in general aceasta este perioada baietilor cand simt nevoia sa o faca dar daca te iubeste si se gandeste ca cu tine poate nu are nicio sansa deocamdata, acum totul depinde de dorinta ta si logic de decizia ta daca vrei sa i te daruiesti lui, poate sa isi gaseasca o "inlocuitoare" si inainte de a te marita ti-as recomanda sa te gandesti FOARTE bine pentru ca este un lucru foarte serios nu este o joaca si daca nu esti pregatita pentru asa ceva ar fi cazul sa ii spui din timp ca sa nu sufere asa mult si sincer sunt multi baieti pe lumea asta. Daca nu ii convine decizia ta si te preseaza ar fi cazul sa il ignori tot mai mult si inseamna ca nu te iubeste.Pentru ca atunci cand iubesti inseamna sa ii accepti deciziile persoanei de langa tine ca si cum ar fi ale tale. Orice decizie pe care o iei nu este numai decizia ta ci este decizie pentru TOATA lumeawinking. Ai grija de tine>:d

| Miss O a răspuns:

Daca te iubeste poate.Pai daca tu consideri ca nu e potrivit pentru tine nu inteleg de ce mai stai cu el.Sa irosesti timpul? O sa iti para rau mai tarziu deoarece timpul nu sta in loc pentru nimeni.