| stefff_6801 a întrebat:

NU STIU CUM SA FAC...sunt prieten bun cu o colega de clasa(a 11-a) dar in ultima perioada (o luna) ea s-a apropiat foarte mult de mine si implicit, eu de ea:sta mereu prin preajma mea, ma saruta pe obraz, ma ia in brate cu alinturi de genu "scumpelul meu" etc. mereu vb seara prin mesaje, iesim in week-end in oras(ne placem reciproc)... dar fiecare are o relatie "mai putin serioasa" dupa cum spune ea.
chestia e ca eu acum nu stiu ce sa fac ca noi mereu am fost buni prieteni dar niciodata asa apropiati(cu pupici pe obraz, mangaieri, pipaieli)si nu stiu ce sa fac:sa-i propun sa avem o relatie? pe cealalta parte mi-e putin teama sa nu o dau eronat si sa se raceasca relatia noastra(ps :eu tinand oarecum la ea la ea)

VOI CE A-TI FACE IN LUCUL MEU? Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca va simtiti atrasi unul de celalalt merita sa incercati! N-aveti nimic de pierduthappy
Bafta:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai grija ca daca veti avea o relatzie si nu va merge toata prietenia asta se va duce pe apa sambetei, cam asa este de obicei.
pe de alta parte este clar va placetzi reciproc si nu inteleg dc va mai aburitzi atata eu zic sa renuntzatzi la relatziile "mai putin serioase " si sa incercatzi dar ceva SERIOS. nu ai nimic de pierdut daca ii propui asta, in cel mai rau caz iti va spune "nu are rost sa stricam prietenia care o avem " si va ramane la fel. ea de racit nu se va racii pentru ca ii place cu tinewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ieu in locul tau mas face homosexual ma laughing Daca nu reisti nu castigi happy

| 2pls a răspuns:

Salut Steff. Dupa parerea mea daca tot va intelegeti asa bine si ati inceput sa va apropiati mult, daca relatiile voastre nu sunt "serioase" atunci zic sa renuntati fiecare la actualii parteneri/a si sa va cuplati. Incercarea moarte nu are. Si daca vedeti ca nu merge atunci "rupeti relatia" si fiti din nou cum erati, adica prieteni buni. Sper ca ai inteles ce am vrut sa spun. Mult succes si daca reusiti va doresc iubire multabig grin